skip to Main Content

Neris Germanas apie Stanislovą Tomą : “Šio žmogaus JT ŽTK posėdžiuose  aš nemačiau“

 

Lietuvos konservatorių partijos pirmininkas ir kandidatas į Europos parlamentą Stanislovas Tomas labai mėgsta pasakoti Audriui Nakui per portalą „ekspertai.eu“, koks jis yra geras Lietuvos žmogaus teisių gynėjas, ir kaip jis atstovauja savo klientus iš Lietuvos Jungtinių tautų Žmogaus teisių komitete (JT ŽTK). Kaip žinia, Stanislovui Tomui yra uždrausta atstovauti klientams Europos žmogaus teisių teisme, jis negali verstis advokato praktika ir Lietuvoje, nes neturi advokato licencijos, todėl  jam belieka vieninteliai medžioklės plotai – Jungtinės tautos.

S.Tomas labai daug pasakojo apie savo veiklą JT ŽTK posėdžiuose Ženevoje pernai liepos mėn., kai Lietuva turėjo atsiskaityti, ką ji gero nuveikė žmogaus teisių srityje.

Šiame Audriaus Nako parengtame siužete S.Tomas pasakoja, kaip jis daug kalbėjo šiuose posėdžiuose, kaip gynė savo klientų interesus , kai įvairių šalių teisėjai jo klausinėjo. Itin daug S.Tomas tyčiojasi į Lietuvos delegacijos vadovo Neriaus Germano, kuris, pasak žmogaus teisių gynėjo, nemoka angliškai ir nemoka ištarti anglų kalbos raidžių.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=871&v=aFC8tG_IbdU

 

Kiek vėliau paaiškėjo, kad abu JT ŽTK posėdžiai  buvo filmuojami, ir šių posėdžių įrašai yra internete. Tačiau įrašuose nesimato nei Stanislovo Tomo, nei jo garsios iškalbos – jų tiesiog nėra.

Tai, kad Stanislovo Tomo nematė šiuose posėdžiuose, redakcijai patvirtino ir URM vice ministras Neris Germanas. „JT posėdžiai yra atviri, žmonės juos gali stebėti iš balkono arba per internetą, tačiau posėdžiuose aš tikrai nemačiau jūsų paminėto Stanislovo Tomo. Ir tikrai nemačiau, kad jis būtų kalbėjęs per šiuos posėdžius“.

Kai paaiškėjo, kad S.Tomo kalbų JT posėdžiuose tiesiog nėra, tai garbus teisininkas man atsiuntė naują pretenziją, kur parašė, kad jis kalbėjęs „slaptame posėdyje“, kurie nėra įrašomi.

Tačiau N.Germanas sako, kad jokių slaptų posėdžių JT komitetuose nėra, jie visi atviri, ir prienami visuomenei.

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));