skip to Main Content

Kai žvėrys vadovauja valstybei

 

 

Mes dažnai gyvenime ieškome paralelių. Lyginame įvykius, žmones, veiksmus…

Tragedija Kėdainiuose, kai buvo užmuštas ketverių metukų berniukas, turi panašumų su mano brolio dukrelės istorija. Jam buvo ketveri. Jai – ketveri taip pat. Jį mušė artimieji. Ji pasakojo, kad motinos draugai ją skriaudžia. Ir vienu, ir kitu atveju neatsirado žmonių valdžioje, kurie gintų šiuos mažylius. 

Dauguma, kurie davė įsakymą vykdyti prievartą 2012 m. gegužės 17 d. Garliavoje, ir kurie pateisino tokius veiksmus, ir šiuo metu yra valdžioje. Ta pati E. Žiobienė, kuri tuo metu verkė iš džiaugsmo. Tas pats S. Skvernelis, davęs įsakymus policininkams. Tos pačios Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojos E. Talailienė, atvykusi su antklode imti mažametės, G. Didžbalienė, laužusi mergaitės rankas. Ko galima tikėtis iš jų? Nieko. Jie tik dėl “grožio”. Tuščia vieta.

Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas sakė, kad gydymui atvežama daugybė šeimose sužalotų vaikų. Ar vyksta tyrimai? Kodėl jie nutraukti? Ar jie tikrinami šiuo metu? Ką veikia Generalinis prokuroras? Ką veikia Prezidentė? Ji visus skundas perduodavo D. Valiui, o šiuo metu – E. Pašiliui. Arba dar paprasčiau – atsakoma, kad Prezidentė į prokuratūros ir teismų darbą nesikiša. Taip, iš tiesų nesikiša, kai aukos verčiamos nusikaltėliais, kai po teismus tampomi žmonės, gynę nuskriaustą vaiką. Generalinis prokuroras E. Pašilis skundus persiunčia K.Betingio vadovautai prokuratūrai. Žodžiu, uždaras ratas. Niekam niekas neįdomu.

O kur gali kreiptis skriaudžiamas keturmetis? Niekur. Jeigu aš, būdama teisininkė, nesugebėjau apginti savo brolio dukrelės. Jeigu žvėrys ją draskė ir grobė, tai ką kalbėti apie kitus. 

“Prievarta prieš vaiką negalima” – tai tik deklaracija, tušti žodžiai. 

Beveik viskas Lietuvos valstybėje – tik spektaklis. Teisingai komentatorius parašė apie E.Žiobienę ir kitus veikėjus, neva ginančius vaikus: “Jie kaip žuvys prekybos centre, žiobčioja ir nieko nedaro”. Ne įstatymų Lietuvoje trūksta. Trūksta padorių žmonių valdžioje. Trūksta žmonių su sąžine ir širdimi. 

Nėra nei žmonių, nei pinigų vaikų gynybai, bet valstybės įvaizdžio kūrimui išleisti 63 milijonai litų. Kokio įvaizdžio kūrimui? Korumpuočiausios valstybės, pedofilų lizdo Europoje? Šalies, kur Seimo nariai ima 100 tūkstančių eurų grynais paskolas” degtinės buteliuose? Kai pliki advokatai neša vaikus iš gimtų namų, o teisėjai priima sprendimus, kad nenešė? Pasidomėkite šiuo metu Lietuvos Aukščiausiajame Teisme kasacine tvarka nagrinėjama byla, kurioje pateiktas garso įrašas apie tai, kad Lietuvoje viskas perkama – parduodama. Pasidomėkite kieno balsas tame įraše, kas dalyvavo ir dalyvauja šioje byloje. Kaip pavadinti tokią valstybę? Žvėrių gauja?

Kai žvėrys vadovauja valstybei, lieka vienintelis kelias – kelias į susinaikinimą. 

 

 

Neringa Venckienė

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));