skip to Main Content

Nepažinta Jogailos Morkūno pusė – daugiau nei dešimtmetis teniso kortuose

Teniso gerbėjai netrukus galės gyvai stebėti svarbiausias šio sporto metų varžybas. Rugsėjo 18-20 dienomis Vilniaus „Siemens“ arenoje vyks „Daviso taurės“ („Davis Cup“) teniso mačas, kuriame susitiks Lietuvos ir Ukrainos rinktinės. Galimybės stebėti pasaulinės reikšmės varžybas nekantriai laukia ir Lietuvos pramogų pasaulio atstovai, tenisui patys atidavę ne vienerius metus.

Renginių organizatorius, TV laidų vedėjas Jogaila Morkūnas prisipažino laiką su bičiuliais teniso kortuose leidžiantis daugiau nei dešimtmetį.

 

„Tenisas, kaip ir golfas, mane žavi ne tiek galimybe kovoti dėl taškų ir pergalių, kiek galimybe bendrauti. Todėl su bendraminčiais įkurtą mėgėjų teniso klubą taip ir pavadinome – „Aptarimas“, – šypsodamasis pasakojo jis. – Ne tik teniso mačus, bet ir ilgus pasisėdėjimus po jų įprastai seka diskusijos įvairiomis temomis. To nepatirsi žaisdamas tokius energingus žaidimus kaip skvošas ar krepšinis – čia ir įžvelgiu teniso pranašumą.

 

Teniso aistruolių klubui „Aptarimas“ priklauso apie 15 žinomų šalies žurnalistų ir verslininkų, tarp kurių – Edmundas Jakilaitis, Laurynas Šeškus ir Tomas Langvinis. Pasak J. Morkūno, nariai ne tik kartu treniruojasi, bet ir dalyvauja turnyruose. „Draugiškai varžomės ne tik su kolegomis Lietuvoje, bet ir Azerbaidžane, Rumunijoje, Moldovoje, Ukrainoje. Vis dėlto, svarbiausia mums – dalyvauti ir laiką leisti kartu, o ne rinkti taškus“, – pabrėžė jis.

 

Pasak gerai žinomo renginių organizatoriaus, artėjantis „Daviso taurės“ mačas bus gera proga mėgautis šiuo elegantišku sportu iš šalies. Paklaustas, kurios šalies rinktinės sėkme tiki, jis palaikė saviškius: „Kadangi Lietuvos tenisininkai žais namuose, norisi tikėti prietaru, kad mūsų sienos ir sirgaliai jiems padės laimėti.“

 

Svarbiausiose šių metų šalies teniso varžybose planuoja apsilankyti ir verslininkas Žilvinas Grigaitis, tenisą pažinęs dar vaikystėje.

 

„Mano mama, jaunystėje buvusi perspektyvi teniso žaidėja, su šiuo sportu anksti supažindino ir mane. Keletą metų treniravausi mokykloje, vėliau žaidžiau vien tik savo malonumui. Deja, treniruotes turėjau nutraukti dėl stuburo negalavimų, tačiau teniso elegancijai iki šiol esu neabejingas. Tai – įdomus žaidimas, kuriame žaidėjams svarbu gerai valdyti ne tik raketę, bet ir nervus“, – pasakojo verslininkas.

 

Tiesa, jis prisipažino sportininkų pasiekimus kartu su žmona aktyviau sekantis ne Lietuvoje, o Autralijoje. Čia tenisas, pasak Ž. Grigaičio, yra tarsi antroji religija, žmonės neretai ir patys įsirengia privačius teniso kortus. Vis dėlto, artėjančios „Daviso taurės“ jis žadėjo nepraleisti, o Lietuvos tenisininkams linkėjo sėkmės, ištvermės ir stiprių nervų.

 

„Daviso taurė“ – tai pasaulyje analogo neturinčios teniso varžybos, kuriose dalyvauja nacionalinės komandos iš daugiau nei 130 pasaulio šalių. Lietuvos teniso sąjunga „Daviso taurės“ Europos-Afrikos zonos pirmos grupės mačą pirmą kartą renginia didžiausioje Lietuvos sostinės „Siemens“ arenoje. Šalies rinktinę galės palaikyti daugiau nei devyni tūkstančiai žiūrovų, o Lietuvos vardą gins geriausi šalies tenisininkai – Ričardas Berankis, Laurynas Grigelis ir Lukas Mugevičius.

 

Bilietus į renginį platinančios bendrovės „Tiketa“ atstovai atkreipia dėmesį, kad jau parduota daugiau nei pusė šio renginio abonementų, taip pat išparduoti visi pigiausi bilietai. Norintieji varžybas stebėti gyvai, bilietus vis dar gali įsigyti „Tiketa“ bilietų kasose.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: AGNĖ JAKIMAVIČIŪTĖ, INTEGRITY PR

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));