skip to Main Content

 

Nepavykus suimti M. Saakašvilio, Kijeve statomos barikados, blokuojami keliai, reikalaujama P. Porošenkos atsistatydinimo

 

 

Paskelbta: 2017-12-05 13:15 Autorius: ekspertai.eu

 

{youtube}yA30K3z5PSw{/youtube}

Tęsiasi Michailo Saakašvilio drama Kijeve.

Mikroautobusą, į kurį SBU agentai įgrūdo M. Saakašvilį, kad nuvežtų jį į Ukrainos Generalinę prokuratūrą, jo šalininkai bandė užblokuoti.

Specialiųjų pajėgų pareigūnams pavyko praskinti kelią ir mikroautobusas 10 val. 38 min. lėtai pajudėjo. 11 val. 13 min. mašinai buvo pradurtos padangos. Teisėsaugininkai panaudojo ašarines dujas.

M. Saakašvilio šalininkai surengė improvizuotą mitingą, kuriame dalyvauja liaudies deputatai Mustafa Najemas, Sergejus Leščenka, Viktoras Čumakas, Viktorija Voicickaja, Andrejus Žuržija, Andrejus Iljenka ir kt.

12 val. sulaikyti keli pareigūnams pasipriešinę mitinguotojai. Viena jų akmeniu sudaužė policijos automobilio langą.

12 val. 16 min. M. Saakašvilio šalininkai ėmė statyti improvizuotą barikadą iš šiukšlių dėžių, lentų ir bet ko, kas pasitaikė po ranka.

Pranešama, kad barikadas stato apie 200 žmonių. Jie taip pat blokuoja kelius. Policija prieš protestuotojus naudoja ašarines dujas.

Pranešama, kad M. Saakašvilis 13 val. 37 min. buvo išlaisvintas šalininkų iš SBU mikroautobuso. šiukšlių dėžėmis išdaužius jo langus. Jis su šalininkais nuėjo iki Aukščiausiosios Rados, kur reikalauja kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenka atsistatydintų arba jam būtų surengta apkalta.

Nuo SBU pabėgęs M. Saakašvilis reikalauja naujo maidano.

(Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenka (Юрій Луценко) per NEWSONE televiziją pareiškė, kad pagrindas pareikšti kaltinimus M. Saakašviliui yra. Jis kaltinamas gavęs 500 tūkst. JAV dolerių protesto akcijai rengti iš oligarcho Sergejaus Kurčenkos. Tuo tarpu M. Saakašvilio Facebookpaskyroje rašoma, jog J. Lucenkos kaltinimai, esą M. Saakašvilis esąs nusikaltėlis, yra visiška nesąmonė, – red. past.)

Šaltinislb.ua

 

„be 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));