skip to Main Content

“Nemokama teisinė pagalba” – kodėl jie dirba taip blogai?

Kristina Sulikienė

Visų pirma, „nemokami advokatai“, gaunantys valstybės atlyginimus, save pateikia kaip tariamas elgetas – neretai duoda suprasti, kad klientas turi jam atnešti pinigų, nes jis matai nemokamas, ir jis nedirbs taip gerai – visiškai nesvarbu, jog vėliau klientas turės pasirašyti po darbų ataskaita, kur bus prisirašytos valandos, kurių šis „nemokamas“ nedirbo.

„Nemokami“ niekada neturės jums laiko, visada lieps susirinkti dokumentus patiems – ir jums kils natūralus klausimas – kam jis jums reikalingas?

Pamenu pagal įgaliojimą veikiau vienoje byloje,  kuri grįžo iš apeliacinės instancijos, dėl konkrečios sumos priteisimo.“Nemokama“ advokatė pasisodinusi mano klientę durnino, ir būtinai išbraukė tą apeliacinės instancijos nurodytą dalyką – dėl kurio grįžo byla, o prirašė įvairiausių nesąmonių, kurių neaptarė teismas, ir dėl kurių nebegaljo vykti procesas. Kai paaiškinau tai advokatei, jog ji neteisi, nes byla grįžo tam tikroje apimtyje,- ji išplėtė akis, ir ėmė grasinti policija ir teismais.

Išėjau į lauką, nes ta mažaūgė „nemokama advokatė“ darėsi agresyvi. Lauke pasivijo klientė ir pasakė: „Šiandien prisižiūrėjau, aš pagalvosiu, ar E.G. man yra reikalinga, nes elgiasi įžūliai“. Pasiūliau pereiti per bankus ir paieškoti tos apygardos teismo minimos sąskaitos – nes „nemokamas“ neužklausinėjo bankų, siūlė bylinėtis dėl velniai žino ko, bet ne dėl konkrečios sumos.

Nuėjome vieną vakarą pasivaikščioti per bankus, ir trečiame banke radome tą sąskaitą, po to surašėme ieškinį dėl konkrečios sumos, ir per 15 minučių bylą laimėjome. Agresyvioji mažaūgė, tiesa, atsibeldė į teismą, ir ten aiškino, jog ji yra paskirta, todėl atstovaus. Klientė pasakė, kad jai nebereikia šios advokatės paslaugų, nes ji nesupranta bylos esmės, gąsdina įgaliotąjį atstovą. Kaip minėjo kiti nukentėję nuo šios konkrečios Kauno nemokamos advokatės asmenys, ji taip pat elgėsi ir jų bylose, kai jie jos atsisakė, ji vis tiek atėjo į teismą, ir reikalavo traktuoti ją atstove – prieš kliento valią.

„Nemokami“ nemoka dirbti efektyviai, jie sau prisikuria darbo – nors juk už durų laukia eilių eilės.

Nemokami jie tik save vadina – jiems yra mokama, ir pagal labai normalius įkainius, bet jiems tie kas moka – taigi, valstybė – ta ir giesmę užsako. Ši sistema neefektyvi. Visi tai žino, bet niekas nežino, kaip ją pakeisti.

Jeigu jūs nukentėjote nuo nemokamų advokatų, parašykit redakcijai laišką, nes tikrai įdomu, koks šių nemokamųjų piktnaudžiavimo mastas – ar jie tik Kaune nemoka dirbti, aš čia visoje Lietuvoje  ta pati problema. 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));