skip to Main Content

Nelegaliai veikiantis „Triobet“ įsikūnija į „TonyBet“

Lietuvoje oficialiai nelegalia pripažinta lažybų bendrovė „Triobet“, kurios tinklalapis internete teismo sprendimu blokuojamas, savo klientams lietuviams išplatino pranešimą, kad jų sąskaitos per 2 savaites bus uždarytos, ir pakvietė į legalią mūsų šalies įmonę – „TonyBet“.

 

Dar rugsėjo mėnesį buvo paskelbta, kad Antano Guogos valdoma „TonyBet“ buvo parduota Švedijos įmonei „Betsson“, kuriai priklauso ir „Triobet“, ir dar ne vienas Lietuvoje dėl nelegalios veiklos teismo sprendimu blokuojamas lažybų tinklalapis.

 

Apie „TonyBet“ pardavimą paskelbė „Betsson“ konsultuojanti advokatų kontora „Sorainen“. Anot pranešimo, Švedijos įmonė įsigijo UAB „Lošimų strateginė grupė“, užsiimančią lažybų verslu „TonyBet“ prekės ženklu, per dukterinę kompaniją. Pradinė sandorio vertė – 4 mln. eurų, tačiau suma, priklausomai nuo 2017-ųjų veiklos rezultatų, gali išaugti iki 6 mln.

 

Stokholme įsikūrusi „Betsson“ grupė skelbiasi valdanti 20 prekinių ženklų.

 

Užblokuotą adresą iš karto keitė naujas

 

„Triobet“ Lietuvos lažybų rinkoje yra sukėlęs labai daug triukšmo. Dėl jo reklamos teismų slenksčius mynė ir baudas mokėjo įvairūs Lietuvos sporto klubai ir lygos, žiniasklaidos priemonės.

 

2016-aisiais apie „Triobet“ vėl kalbėta teismuose, tačiau jau dėl kitos priežasties. Nuo šių metų pradžios mūsų šalyje galioja įstatymas, leidžiantis blokuoti visų veiklos Lietuvoje licencijų neturinčių lažybų bendrovių tinklalapius. Blokavimui pradėti reikalingas teismo sprendimas, todėl „Triobet“ pavadinimas Temidės tarnų sprendimuose minimas vėl ir vėl.

 

Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (LPT) tinklalapyje yra skelbiamas nelegalios lošimų veiklos vykdytojų sąrašas ir nurodomi visi teismų sprendimai dėl tokių bendrovių tinklalapių blokavimo.

 

Štai sausio 25 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas administracinėje byloje Nr. I-5664-596/2016 nurodė, kad turėtų būti blokuojami tinklalapiai triobet.com, m.triobet.com, triobet.co.uk, triobet1.com, triobet2.com, triobet3.com, triobet4.com, triobet5.com, triobet15.com, triobet17.com, triobet18.com, triobet19.com, triobet20.com, triobet21.com, triobet22.com, triobet23.com, triobet24.com, triobet25.com, triobet26.com, triobet27.com, triobet28.com, triobet33.com, 1triobet.com, 2triobet.com ir 3triobet.com.

 

Kovo 10-ąją tame pačiame teisme buvo nuspręsta blokuoti triobet-10.com, balandžio 28-ąją – triobet-11.com, gegužės 11-ąją – triobet-12.com, birželio 1-ąją – triobet-14.com, birželio 29-ąją – triobet-15.com, liepos 13-ąją – triobet34.com.

 

Jei savo naršyklėje surinksite kurį nors iš išvardintų adresų, būsite automatiškai nukreipti į LPT tinklalapį, kuriame perskaitysite pranešimą apie tai, kad ieškomas adresas yra blokuojamas.

 

Tačiau jei užsuksite į „Google“ ir į paieškos laukelį įrašysite „Triobet“, jums pačiu pirmu paieškos rezultatu bus pasiūlyta eiti į triobet35.com lietuvišką versiją, kuri kol kas nesulaukė teismo sprendimo.

 

Taip visus metus ir vyko žaidimas, iš kurio „Betsson“ atstovai galėjo tik pasijuokti. Jiems naują adresą sukurti yra juokų darbas, o LPT jo užblokavimui sugaišta daug laiko (reikia surinkti informaciją, pateikti ją teismui ir sulaukti sprendimo). Ir tai galėjo būti istorija be pabaigos.

 

Lietuvoje nelegaliais taip pat yra paskelbti ir blokuojami „Betsson“ dukterinei įmonei priklausantys nordicbet.com, nordicbet.fi, nordicbet.no, nordicbet.poker, m.nordicbet.com, betsafe.com ir eurocasino.com. Tačiau šie tinklalapiai žaidimo „Pridėk prie pavadinimo vis naują skaičių“ nežaidė ir papildomai klientų iš Lietuvos neviliojo.

 

Viso gero – nuo vienų, labas – nuo kitų

 

Prieš kiek laiko susisiekėme su „Betsson“ ir pasiteiravome, ar kompanija, įsigijusi „TonyBet“, neketina keisti kitų savo valdomų prekės ženklų veiklos pobūdžio Lietuvoje.

 

„Betsson“ korporatyvinės komunikacijos vadovė Pia Rosin nutarė neatsakinėti į konkrečius klausimus ir apsiribojo abstrakčiu komentaru: „Betsson“ bendravo su Lietuvos valdžia dėl licencijos, pareigūnai žinojo apie mūsų ambiciją įsigyti vietos licenciją. Netrukus užbaigsime „Lošimų strateginė grupės“, kuri turi visas reikiamas lošimų licencijas Lietuvoje, įsigijimą.“

 

Dabar jau aišku, kad „Betsson“ nusprendė imtis konkrečių veiksmų. „Triobet“ klientai iš Lietuvos lapkričio 14 d. gavo pranešimus „Viso gero nuo „Triobet“, labas nuo „TonyBet“. Jais pranešta, kad žaidėjų sąskaitų veikimas stabdomas, todėl per 2 savaites visi turėtų iš jų susigrąžinti pinigus. Kartu „Triobet“ pakvietė visus savo klientus lietuvius jungtis prie „TonyBet“ ir pasiūlė už tai įvairių prizų.

 

Nepadėjo jokios priemonės

 

LPT direktorius Virginijus Daukšys teigia, kad „Triobet“ veikla buvo tikras galvos skausmas jo vadovaujamai tarnybai.

 

„Jie daug metų, neturėdami licencijos, teikė paslaugas Lietuvoje ir reklamavosi lietuviškuose tinklalapiuose, kurių mes nelabai galime pasiekti. Labai daug kartų kreipėmės į juos tiesiogiai, į šalių, kur jie registruoti („Triobet“ yra valdomas per Maltoje registruotą įmonę), atitinkamas institucijas. Ir užsienio spaudoje buvo išplatinta labai daug mūsų pranešimų šia tema, ir specializuotoje spaudoje, ir t.t. Jų manymu, jie jokių įstatymų nepažeidė. Jie savo veiklą motyvavo tuo, kad mūsų įstatymas nesuderintas su Europos Sąjungos teisės aktais“, – pasakojo V. Daukšys.

 

Dabar LPT galės atsikvėpti lengviau. Be jokių abejonių, galime džiaugtis, kad rinkoje neliko agresyviai veikiančio, bet mokesčių nemokančio, dalyvio, o finansiniai srautai nuo šiol tekės per tvarkingai veikiančią įmonę.

 

Tačiau lieka aktualus klausimas, ar veiklos perkėlimas iš nelegalios bendrovės į legalią bendram abiejų įmonių savininkui reiškia ir visišką atleidimą už praeities nuodėmes? Ar tai, kad „Betsson“ valdoma bendrovė daug metų įžūliai pažeidinėjo Lietuvos įstatymus ir nesumokėjo nemažos sumos mokesčių, turėtų būti tiesiog pamiršta?

 

Pavyzdžiui, Ispanijoje ar Rumunijoje šis triukas tikriausiai nepavyktų. Ispanijos valdžia dar 2012 metais pareikalavo, kad lažybų bendrovės, leidusios ispanams lošti internete ir norinčios gauti oficialias licencijas, susimokėtų mokesčius už 2008-2011 metus. Taip krizės kamuojamos šalies biudžetą papildė apie 200 mln. dolerių.

 

Rumunijos pareigūnai analogišką reikalavimą iškėlė 2014 metais. Netrukus Rumunijos biudžetą papildė 30 mln. eurų iš „Bet365“, 7,9 mln. – iš „Bwin“, o iš viso 2015 metais vien iš lažybų rinkos buvo surinkta net 269 mln. eurų („pavėlavusių“ mokesčių dėka – 71 proc. daugiau nei 2014 metais).

 

Vadovausis galiojančiais įstatymais

 

Gal šiuo keliu galėtų žengti ir Lietuva? Deja, tiesiai šviesiai Lietuvos įstatymuose nieko apie tokią galimybę nėra parašyta.

 

Tačiau Vyriausybės patvirtintose Azartinių lošimų licencijavimo taisyklėse yra numatyta, kad LPT, gavusi pranešimą apie pasikeitusius licencijuotos bendrovės akcininkus, informaciją turi persiųsti Valstybės saugumo departamentui, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai ir Policijos departamentui išvadoms dėl bendrovės akcininkų gauti. Taisyklių 26 punkte skelbiama, kad pačiai LPT surinkus ar aukščiau išvardintoms institucijoms pateikus neigiamą naujųjų akcininkų įvertinimą, gali būti stabdomas bendrovės turimos licencijos galiojimas.

 

Ar gali tokio vertinimo sulaukti „Betsson“? Ar bus bent pabandyta Lietuvos biudžetą papildyti „Triobet“ per 11 metų (viskas prasidėjo 2006 metais nuo LFF investicijos) nesumokėtais mokesčiais?

 

„Kol kas galiu pasakyti tik tiek, kad griežtai vadovausimės galiojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais. Jais remdamiesi ir priimsime sprendimus, – tvirtino V. Daukšys. – Nelegaliai veikiančios bendrovės yra visoje Europoje ir visame pasaulyje egzistuojanti problema. Tačiau aiškių vaistų nuo to nėra. Daug bendraujame su užsienio tarnybomis, neseniai mūsų specialistai grįžo iš komandiruotės Prancūzijoje, kuri laikoma viena stipriausių šalių šioje srityje. Tačiau ir ten – tos pačios problemos. Jie lygiai taip pat blokuoja puslapius, bendrovės kuria naujus ir t.t. Tai yra globali problema.“

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: POVILAS MASTAUSKAS, UAB „TOP SPORT“

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));