skip to Main Content

 

Neeilinė Seimo sesija dėl V. Gapšio žlugo: gal laikas šaukti dėl L. Graužinienės ir K.Daukšio?

Kristina Sulikienė

Seimo opozicija nutarė šaukti neeilinę Seimo sesiją. Jiems nerūpėjo nei nuskurdę žmonės, nei problemos kaimuose, kai vilties netekę tėvai mėto savo vaikus mirčiai į glėbį – nes negali žiūrėti, kaip jie badauja.

Konservatoriams svarbiausias klausimas buvo „Vytautas Gapšys“.

Nesvarbu, jog jis Darbo partijos „Juodosios buhalterijos“ rašymo metu net nebuvo Seimo nariu.

Konservatoriams, kai reikia sudoroti priešininką, nei Seimo statutas, nei Konstitucija negalioja.

Kas už viso to slypi?

Stebint „Juodosios buhalterijos bylą“, ir kai buvo viešinanami bylos dokumentai, pačią pirmą bylos nagrinėjimo dieną viešame teismo posėdyje buvo paskelbta, jog yra 3 partijos finansinės ataskaitos: 2004m., 2005 m., 2006m, dėl kurių ir vyksta baudžiamasis procesas.

Ant jų yra pasirašę: Vytautas Gapšys, Loreta Graužinienė, ir Kęstusis Daukšys (viešo teismo posėdžio duomenys.)

Šios 3 ir  ne kokios kitos finansinės metinės ataskaitos ir buvo atitįstos į teismą.

Tačiau įdomiai prokuratūra susodino kaltinamuosius: vietoj Loretos Graužinienės nusprendė sodinti Viktorą Uspaskichą. Vietoj Kęstučio Daukšio – Vitaliją Vonžutaitę.

Lietuvos Apeliacinis teismas su savo sprendimu nutraukti bylą dėl apgaulingos buhalterijos tvarkymo ir motyvavo, jog patraukti visiškai ne tie asmenys, ir dėl asmenų, kurių nėra byloje, teismas negali pasisakinėti.

„Runkelių“ tauta neišgirdo šio teismo sprendimo.

Tačiau išgirdo Seimas, ir puolė gelbėti Loretos Graužinienės.

Faktiškai po tokio teismo pasisakymo, jeigu ne baudžiamąją bylą reikėtų atnaujinti, bet bent jau apkaltą gerbiamai poniai Loretai Graužinienei organizuoti.

Skirtingai nei jaunasis politikas Vytautas Gapšys, Lorea Graužinienė 2004-2008 m. pasirašinėdama ant „Juodosios buhalterijos“, buvo Seimo narė, todėl jai privalo būti pradėta apkaltos procedūra.

Seimo pirmininkei, o ne Vytautui Gapšiui.

Runkelių tautą labai lengva valdyti, nes pajungiamos emocijos „Uspaskichas labai blogas, žiūrėkite, kiek prisivogė, o jo nenuteisė“.

Dar kartą pakartosiu, jog teismas pasakė: neįmanoma pasisakinėti dėl asmenų, kurių net nėra įtariamųjų sąraše. Ir bylą nutraukė.

Klausimas prokuratūrai: už kokius nuopelnus ir kokiu būdu (procesiniu) buvo pašalinta vienoje iš byloje analizuotų finansinių ataskaitų pasirašiusi Loreta Graužinienė?

Ir kaip dabar atrodo: juk tauta apmulkinta.

Tyčia tąsytas Viktoras Uspaskichas, ir Vitalija Vonžutaitė, kurie iš viso nesirašė ant tų „juodų“ finansinių ataskaitų, o Vytautas Gapšys pasirašė nebūdamas Seimo nariu, be to, galimai vykdydamas neteisėtus kitų, vyresnių partijos narių, tokių kaip Loreta Graužinienė ir Kęstutis Daukšys, nurodymus.

Jeigu jau šaukti neeilinę Seimo sesiją, tai tik dėl Seimo pirmininkės patraukimo atsakomybėn: greičiausiai, reikėtų pradėti nuo baudžiamosios jurisdikcijos.

O prokurorus, kurie „ištrynė“ net 2 įtariamuosius iš bylos, ir apsunkimo teismo darbą – nes teismas negali pasisakinėti dėl asmenų, kurie neteisiami – reikėtų pasodinti kartu su L. Gražuniene ir K. Daukšiu, ir apklausti – kokiu būdu šiedu politikai buvo pašalinti iš bylos, jeigu jų parašai gražiausiai buvo linksniuojami kiekvieno teismo posėdžio metu?

Kas ir kada nustatė, jog tai padirbti parašai? Nenustatė. Tai ko dar laukiama dėl L. Graužinienės ir K. Daukšio, ir kam tas cirkas, bandant vykdyti apkaltą V. Gapšiui, kuris 2004 m. nebuvo Seimo nariu.

 

Be to, kaip gi su senatimis: ar įmanoma taikyti konstitucinę atsakomybę, praėjus 12 metų? Kas čia  – nužudymo byla, valstybės išdavimo? Civilinėje teisenoje yra 10 metų senatis, baudžiamojoje ilgos senatys tik dėl labai sunkių nusikaltimų. Deja, „juodosios buhalterijos‘ epizodas byloje nutrauktas, nes dingo iš bylos L.Graužinienė su K.Daukšiu, ir neįmanoma teisti vien V.Gapšio, nevertinant kitų atsakomybėn taip ir nepatrauktų asmenų veikų.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));