skip to Main Content

Kauno transporto įmonių darbuotojų profsąjunga kreipėsi į darbo inspekciją dėl nuolatinių pažeidinėjimų įmonėje „Kauno autobusai“

 

Kreipiamės į jus, kadangi bendrovėje UAB „Kauno autobusai“ 2-ojo transporto parko (troleibusų padalinyje) jau seniai daromi pažeidimai planuojant troleibusų vairuotojų darbo ir poilsio laikų. Pagal įmonėje galiojančią kolektyvinę sutartį mėnesio darbo planai troleibusu vairuotojams suplanuojami be pažeidimų, o mėnesio eigoje jie būna keičiami.

Dažniausiai pastebimi pažeidimai:

 1. esant vieno mėnesio darbo laiko apskaitai pagal kolektyvinės sutarties 3 d. 49 punktą negali būti dirbama daugiau kaip 48 valandas, tačiau to nepaisoma ir troleibusų vairuotojai dažnai išdirba daugiau nei 48 val. per savaitę.

2, Nepaisoma poilsio laiko trukmes. Pereinant dirbti iš popietines pamainos i rytinę neišlaikomas 35 val. savaitinis poilsio laikas.

3. Būna atveju kaip nesilaikoma kolektyvinės sutarties 3 dalies 52 punkto per kiekvienų 24 vai. laikotarpi vairuotojui turi būti suteiktas ne trumpesnis kaip 11 val kasdieninis poilsis.

Galintas atvejis, kad UAB ..Kauno autobusai“ vadovybė maskuoja šiuos pažeidimus ir troleibusų vairuotojų tabeliuose šie pažeidimai būna nepastebimi. Tačiau pažeidimai butų pastebimi, patikrinus kiekvienos dienos troleibusų vairuotoju kelionės lapus, kuriose atsispindi taktinis išdirbtas darbo laikas.

Kauno transporto įmonių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė LPS „Solidarumas“ valdybos narė Edita Morkūnienė

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));