skip to Main Content

Naujųjų metų naktis su „Uber”: sparčiai atvykstantys automobiliai ir prieinamos kainos

Naujųjų metų naktį didelė dalis Vilniaus gyventojų svarstė, kaip grįžti namo saugiai ir už protingą kainą. Nepaisant smarkiai išaugusios paklausos, vidutinė „Uber” kelionės kaina šventinę naktį – nuo gruodžio 31 d. 18 valandos iki sausio 1 d. 6 valandos ryto – siekė 6,39 euro.

 

Be to, vilniečiams ir miesto svečiams nereikėjo ilgai laukti automobilio – „Uber” partneriai- vairuotojai atvykdavo jų pasiimti vidutiniškai per keturias su puse minutės.

 

„Naujųjų metų naktis dar kartą parodė, kad pavėžėjimo paslaugos yra patikimas būdas keliauti po Vilnių. Niekas nenori praleisti šventinės nakties laukdamas automobilio šaltyje ar išleisti labai daug pinigų kelionei namo. Dauguma „Uber” keleivių šventinę naktį greitai sulaukė automobilio ir galėjo važiuoti už prieinamą kainą. Džiaugiamės, kad padėjome vilniečiams ir miesto svečiams Naujuosius metus pasitikti saugiai,“ – sakė Enn Metsar, „Uber“ vadovas Baltijos šalyse.

 

Be to, Naujųjų metų naktį į Vilniaus gatves išvažiavo kaip niekada daug partnerių-vairuotojų. Todėl vos 0,52 proc. „Uber“ programėlės naudotojų nepavyko išsikviesti automobilio.

 

Dinaminė kainodara Naujųjų metų naktį padėjo užtikrinti patikimas pavėžėjimo paslaugas – dalis keleivių su „Uber” keliavo ne po vieną kartą. Kai kurie programėlės naudotojai vyko net į keturias skirtingas Vilniaus vietas. O ilgiausia kelionė tąnakt truko net 77 minutes ir 24 sekundes.

 

Kas yra dinaminė kainodara?

 

Kai kelionių paklausa smarkiai išauga, pavyzdžiui, penktadienio naktimis arba Naujųjų metų naktį, kainos laikinai padidėja, kad paskatintų daugiau parterių-vairuotojų išvažiuoti į gatves. Šiuos kainos pakilimus automatiškai nustato specialus „Uber“ algoritmas, kuris realiu laiku stebi rinkos sąlygas mieste, ir veikia tam, kad subalansuotų kelionių paklausą ir pasiūlą. Kainoms laikinai pakilus, užsisakydami kelionę keleiviai programėlėje įspėjami dėl didesnės kelionės kainos, ir gali būti paprašyti patvirtinti, kad su ja sutinka.

 

Tuo metu partneriai-vairuotojai realiu laiku žemėlapyje mato tas miesto vietas, kuriose galioja kainos daugiklis, ir gali atitinkamai planuoti savo laiką. Kai atsiranda daugiau laisvų automobilių ir paklausa bei pasiūla susibalansuoja, kainos vėl grįžta į įprastą lygį.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: GABIJA KARPAVIČIŪTĖ, VRP HILL+KNOWLTON STRATEGIES

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));