skip to Main Content

Naujienos iš Rokiškio psichiatrinės ligoninės

 

 

      Labai teisingai tarptautinių žodžių žodyne įvardintas žodis pacientas, – ė [ lot. patiens (patientis) „kenčiantis“]. Kiek Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje yra tikrų ir netikrų ligonių – pacientų duomenų neturime.  Viso galimai apie 400 nelaimėlių. Yra kokia tai lyg grupė, lyg ne grupė visi ją vadina „komandine“.  Susieina vedėja, socialinė darbuotoja, psichologė. Pagal komandą pasikviečia į kabinetą ir pradeda demonstruoti savo rūpestį, tiksliau „kenčiančių“ žodžiais, pasišaipymą, pasimėgavimą savo valdžia. Sutinku, kad tikrai yra tikrų ligonių kurie šito nesupranta, deja jeigu per prievartą, teismų pagalba uždarytas nuo jų kenčiantys  tai supranta, manyčiau tai tikrai yra ne ligoniai. Vienas iš pagrindinių „komandinių“ klausimas sesutės ar „kenčiantis“ skundžiasi. Kaip iš jų girdėjosi, už skundimąsi yra patalpinami į stebėjimo „kamerą“, padidinamos vaistų dozės, todėl apie skundimosi nėra net minties.  Vienas toks „kenčiantis“ po vaistų dozės sakosi jaučiąs esantis laimingas. Kaip pradeda suprasti kur esantis – vėl gauna dozę ir vėl vaikšto laimingas. Palygina su narkotikais. Viena buvusi pacientė išsipirkusi už „gražią“ pinigų sumelę Jūratė Kiaunienė išleista iš Rokiškio emigravo į Angliją. Deja mūsų ryšiai platūs. Informaciją galime gauti iš bet kurios valstybės. Patikrinus Anglijoje J.Kiaunienės organizmą, rasta 9 nuodingų medžiagų ir jai suteikta invalidumo grupė. Kaip teigiama, tai galėjo būti Rokiškio psichiatrinės ligoninės gydymo pasekmės. Kaip Jūs gerbiami skaitytojai įsivaizduojate. Psichinis ligonis per pinigus nutraukęs gydymą, bėga iš represinės tėvynės į Angliją, tikrinasi ir rūpinasi ten savo sveikata. Koks tikras pacientas ir nebaigęs priverstinio gydymo laikotarpio tai sugebėtų padaryti. Manyčiau jeigu J.Kiaunienė būtų praėjusi pilną „gydymo“ kursą, Anglijos tikrai nebūtų pajėgusi pasiekti. 

      Rokiškio pacientų mityba skundžiasi ne vienas. Sriubos sriuba negalima vadinti, vadina paprasčiausiai vandeniliu su keliom bulvytėm t. ir t. , kotlete mėsos skonio net nejaučia. Būna koks šaukštas burokų salotų. Apie sviestą galima tik pasvajoti. Gauna kokį tai pakaitalą. Daržovių, vaisių  negauna. Vienas pacientas pasakojo, kad matydami jų davinius, kai kurie darbuotojai atneša obuolių, agurkų. Be to yra ir parduotuvė, kurioje galima apsiprekinti, deja ten viskas dvigubai, trigubai brangiau kaip laisvėje.

      Nebijo kalbėti tik nuo 2016 m. kovo 3 d. teismo nutartimi uždaryta, buvusi policijos pareigūnė, nepriekaištingai išdirbusi 26 metus Skaista Rakauskienė, ir po tarnybos turėjusi leidimą ginklui ir ginklą, staiga padaroma psichine ligone. Viena laimė, kadangi atsirado širdies negalavimai, jai neduoda jokių vaistų. Maistu taip pat sakosi baigianti sugadinti skrandį. Nors Bausmių vykdymo kodekso 70 str. 3 d. aiškiai parašyta, kad teisti teisėsaugos pareigūnai laikomi atskirai nuo kitų nuteistųjų, Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje tai negalioja. Tą porina ne tik jie, bet ir advokatai. Pasamprotavus išeitų kitaip. 71-rių metų Skaista Rakauskienė yra nuteista teismo priverstiniu būdu gydytis Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje be termino, deja dėl širdies sutrikimų, niekas jos negydo. Tik yra izoliuota nuo visuomenės ir laikoma nepakenčiamomis sąlygomis. Jeigu šiais laikais kalėjime galima kaliniams užsisakyti netgi vegetarinį ar kitokį maistą pagal pateiktą meniu, tai Rokiškio psichiatrinėje vadinamoje ligoninėje, kaip teigia Skaistė, maistas yra kaip konclageryje. Klausimas, kodėl 26 metus išdirbusi pareigūnė Skaistė Rakauskienė yra įkalinta Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje? Kodėl yra laikoma vienoje „kameroje“  su moterimi kuri yra pasmaugusi savo motiną? Kas atsakys jeigu prisnūdusią (baisu užmigti šalia žmogžudės) Skaistę, toji prisotinta vaistų pasmaugs t. ir t. Be abejo represinės valstybės tarnautojai atsipirks pabarimu. Paskutiniu laikotarpiu, kaip vadina pacientai, padažnėjo kokios tai komisijos. Neva buvo iš Briuselio, nes kalbėjo angliškai, rusiškai lyg tai iš broliškos Baltarusijos, paskutinė apie 15 žmonių iš Šiaulių. Mano mamunėlis kužda, kad galimai atvažiavo pasisemti patirties, kaip įsirengti tokią, galimai pinigų plovyklą.       

      2016.09.15 d. gerbiamos Skaistos Rakauskienės kančioms atminti, Kaune buvo surengtas  piketas.  2016.09.21 d. Kauno apygardos teisme bus nagrinėjamas jos skundas. Plačiau sužinosite paskambinę 8 662 33770. Sekite spaudą.

           

                                                                                            Zenonas Volkovas

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));