skip to Main Content

 

 

Kaip D.Grybauskaitės gauja plėšia bankus?

Aurimas Drižius

 

„Lietuvos rytas“ pateikė teismui garso įrašus, kuriuose girdėti, kaip Lietuvos banko komercinių bankų priežiūros departamento direktorius Vytautas Valvonis per tarpininką reketuoja kredito uniją Centro taupomoji kasa vadovą reikalaudamas 50 tūkst. eurų už tai, kad kredito unijoje baigtųsi LB patikrinimas ir išvados būtų „teigiamos“.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kovą sulaikė vilnietį Valdemarą Aleksiuką, kuris iš kredito unijos Centro taupomoji kasa reikalavo 50 tūkst. eurų kyšio, girdamasis pažintimi su V.Valvoniu ir tenisininku A.Labunsku. Unijos vadovas, buvęs LB vadovas Kazys Ratkevičius kovo pabaigoje „Lietuvos rytui“ teigė, kad praėjusių metų pabaigoje susitikęs su V.Valvoniu, kalbėjo apie Centro taupomosios kasos ateitį.

Nors STT pusę metų sekė įtariamuosius, įrašinėjo jų pokalbius, ir kai gavo informacijos, kad V.Valvonis per Labunską reikalauja 50 tūkst. eurų kyšio mainais už „teisingą išvadą“, staiga nutraukė bylą, ir kaltininkais padarė tik smulkias žuveles. Tačiau STT bylos pokalbiai nutekėjo, ir „Lietuvos ryto“ TV, žurnalistės Rūtos Janutienės laidose minėtos pokalbių išklotinės buvo paviešintos. STT puolė kratyti visus, nors kiek susijusius su šia istorija, ieškodama skylės, pro kurią nutekėjo bylos dalis. Taip pat STT pareiškė, kad tokių pokalbių nebuvo, o pats V.Valvonis kreipėsi į teismą, reikalaudamas paneigti minėtas publikacijas.

Ir – stebuklas – teismas gavo minėtų pokalbių garso įrašus. Tai yra, teismas gavo tai, ko nėra. Tai „Laisvam laikraščiui“ patvirtino ir Vilniaus miesto apylinkės teismo, kuriame nagrinėjama ši byla, atstovė Trimakovienė. Nors iš pradžių buvo teigiama, kad „Lietuvos rytas“ neįvykdė teismo sprendimo ir tų įrašų nepateikė, vėliau teismo atstovė pasitaisė : teismo sprendimas buvo ne dėl to, kad nepateikė įrašų, tačiau dėl to, kad nepateikė tų įrašų vertimo į lietuvių kalbą, nes šios bylos įtariamieji dažnai bendrauja rusišku matu.

Tačiau bylą nagrinėjančiam Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjui Žilvinui Terebeizai – didžiulis iššūkis – kaip elgtis ? Juk apie tai kad tokių pokalbių nėra, jau viešai iš Seimo paskelbė ir generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, ir prezidentės Dalios Grybauskaitės dešinioji ranka, ir buvęs rinkimų štabo vadovas dabartinis Lietuvos banko valdytojas Vytas Vasiliauskas.

Jau nekalbant apie tai, kad V.Vasiliausko patikėtinis V. Valvonis pateikė žinomai melagingą skundą teismui, apskritai neigdamas, kad tokie pokalbiai buvo.

Plačiau apie tai – naujame LL numreyje

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));