skip to Main Content

Naujame Seime dominuos žemvaldžiaii ir karo kurstytojai

Jau aiškėja spalio 9 d. vykusių LR Seimo rinkimų rezultatai. Suskaičiavus partijų sąrašų rezultatus, pirmauja Valstiečių ir žaliųjų sąjunga- 21, 70 procento rinkėjų balsų, antroje vietoje konservatoriai-21,43, trečioje- socialdemokratai-14,69. Toliau rikiuojasi Liberalų sąjūdis-8,9 , Lenkų rinkimų akcija-5,47, ,,Tvarka ir teisingumas-5,41.  Į Seimą nepateko Darbo partija, Žaliųjų partija, ,,Lietuvos sąrašas“, R.Paulausko vadovaujama Liaudies partija ir kai kurios kitos politinės jėgos. Tai, kad be V.Uspaskich likusi Darbo partija gali nepatekti į Seimą, ir buvo prognozuojama. O tai, kad į valdžią labai stumiami taip vadinami ,,valstiečiai“, buvo akivaizdu. Jų reklamų buvo pilna TV ekranuose, internete, visur matėsi daugybė šią politinę jėgą propaguojančių plakatų. 

 O kokie rezultatai vienmandatėse apygardose? Į antra turą pateko kairiosios krypties politikas A.Paleckis (Naujosios Vilnios apygardoje surinkęs net 34,86 proc. balsų), jau per pirmąjį turą buvo išrinkti Lenkų rinkimų akcijos atstovai L.Talmontas (Šalčininkų apygardoje), Č. Olševskis ( Medininkų apygardoje), konservatorė I.Šimonytė (Antakalnio apygardoje). Į antrą turą pateko daug socialdemokratų, daug  valstiečių ir konservatorių atstovų, Tvarkos ir teisingumo partijos lyderiai R.Žemaitaitis, P.Gražulis, A.Dumbrava, Darbo partijos atstovė, žemės ūkio ministrė V.Baltraitienė.  

Rinkimų  pažeidimai buvo  fiksuoti įvairiose Lietuvos vietose-Vilniaus krašte, Kaune, Ukmergėje, Telšiuose, Anykščių rajone, Panevėžio rajone ir kitur. Štai paskambinęs pilietis iš Anykščių pranešė, kad keli asmenys siūlo pirkti  balsus-už tai jog balsuos už konservatorius žada mokėti po 10 eurų. Kaune moteris atėjusi į rinkimų apylinkę, sužinojo, jog ji jau ,,balsavo“-kažkas pateikė suklastotą dokumentą, balsavo jos vardu ir net padėjo parašą. Dėl šio įvykio pradėtas tyrimas.  Širvintų rajone iš kai kurių Darbo partijos atstovų atimti stebėtojų pažymėjimai, teigiama, jog jie ne tik stebėjo rinkimus, bet norėjo rinkėjams aktyviai ,,padėti“ balsuoti -vykdė agitaciją rinkimų dieną. 

Kokios permainos laukia Lietuvos po šių rinkimų? Permainų bus, tačiau Lietuvoje nesikeis antikonstitucinė išnaudotojiška santvarka, ir  toliau dominuos  monopolinio kapitalo atstovai. Tiek valstiečių kandidatas į premjerus S.Skvernelis, tiek konservatorių lyderiai G.Landsbergis, A.Kubilius, R.Juknevičienė, liberalų vadai R.Šimašius, G.Steponavičius yra tipiški nomenklatūros atstovai, garbinantys NATO, faktiškai remiantys Lietuvos darbo žmonių nuskurdinimą ir išvarymą į Vakarus. Konservatorių vadeivos išvis pasižymi kaip fanatiški karo kurstytojai, jie tiesiog džiūgauja dėl to, kad į Lietuvą įvedami vis didesni okupacinės JAV ir Vokietijos kariuomenės daliniai. Aišku kai kas priklausys nuo antrojo rinkimų turo rezultatų, tačiau bendra tendencija aiški: naują vyriausybę bet kuriuo atveju formuos NATO  rėmėjai, monopolinio kapitalo struktūrų-bankų, korporacijų, dvarininkų atstovai. Tai tie, kurie remia darbo žmonių išnaudojimą, juvenalinę justiciją (faktiškai vaikų grobimus ir šeimų ardymą), kurie pasisako už karo kurstymą ir ginklų pirkimo vajų, už politines represijas. Tie, kurie prieš taiką ir tautų draugystę, prieš normalius santykius su kaimyniniais kraštais. 

 Alternatyvos ir nebuvo galima tikėtis-nes iš rinkimų kovos pašalintos prieš narystę NATO ir ginklų pirkimo vajų, už taiką ir darbo žmonių teisių gynimą pasisakę politinės jėgos-Socialistinis Liaudies frontas, Kovotojų už Lietuvą sąjunga, ,,Laisvo laikraščio“ redaktorius A.Drižius ir kai kurie kiti aktyvūs piliečiai. Kodėl pašalinti? Nes nomenklatūra bijo laisvo žodžio, bijo tiesos, bijo alternatyvos. 

Giedrius Grabauskas

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));