skip to Main Content

 

Alvydas Veberis‎  

Panevėžio apygardos teisme šiandien pagal numatytą grafiką turėjo būti nagrinėjama Šiaulių AVPK pareigūnų byla. Deja…

Pareigūnai turėdami aiškintis nusikaltėlių veiksmus patys piknaudžiavo tarnyba ir darė nusikaltimus. Iš 40 pareigūnų, kurie ikiteisminio tyrimo metu buvo sulaikyti, dalis nubyrėjo. Jų liko tik 18, kuriems pateikti kaltinimai. Teismų posėdžiai numatyti iki 2017 metų birželio mėnesio. Byla dėl didelės apimties (84 tomai) išskaidyta nagrinėti pagal atskirus nusikalstamos veikos epizodus. Tačiau ir tai, viena po kitos nenumatytos priežastys, neleidžia įvykti teismo posėdžiams. Šių metų lapkričio 29 d. posėdis neįvyko dėl vieno iš kaltinamųjų ligos. Šiandien tik ryte Teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Jolita Gudelienė informavo, kad šios dienos posėdis neįvyks. Vakar apie tai jai nebuvo žinoma.

Bylą nagrinėjanti teismo sekretorė Neringa Aukštuolienė pateikė kitokią versiją, kad apie tai buvo informuoti teismo posėdžio dalyviai jau gruodžio 7 d. posėdyje. Skelbimų lentoje tokios informacijos nėra. Posėdis numatytas. Kodėl vilkinamas bylos nagrinėjimas ir klaidinama visuomenė neaišku?

Šiaulių AVPK pareigūnas pateikti kaltinimai dėl nusikalstamo susivienijimo, piktnaudžiavimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, kyšininkavimo, laisvės apribojimo, vagystės, dokumento klastojimo ir kt. nusikalstamų veikų.

Panevėžio apygardos teisme posėdžiui sekretoriauja Neringa Aukštuolienė, pranešėjas teisėjas Pranas Šimkus. Valstybinį kaltinimą palaiko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gelgaudas Norkūnas.

Šiaulių AVPK pareigūnai, kuriems pateiti kaltinimai, tai:

Remigijus Dereškevičius, Remigijus Zykas, Tomas Ruchtinas, Ričardas Pocius, Renatas Ivanovas, Gediminas Aina, Gediminas Motiejūnas, Giedrius Vaitkus, Vytenis Maščinskas, Rolandas Grigalaitis, Arūnas Jankus, Arminas Lipskis, Arvidas Budrys, Gintautas Golovnia, Raimondas Ripinskas, Pavelas Osipovas, Kęstutis Purvinis, Robertas Paštuolis.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));