skip to Main Content

Blunka valstiečių antikorupciniai pažadai – juos kaip erkės aplipo godūs energetikai ir primetinėja nenaudingus piliečiams sprendimus

Kas iš to, kad politikas geras žmogus, jei jam neužtenka stiprybės ginti viešą interesą? Kas nuvaikys nuo valstiečių šias piliečiams šilumą branginančias blusas?

Premjeras pasitiki jo komandoje esančiais energetikos patarėjais, įskaitant, matyt, ir Seimo Energetikos komisijos pirmininką V.Poderį. Premjeras labai blogai daro, kad pasitiki. Nes tie energetikai velnių priėdę  – vis tą patį bizniuką varo, kokį varydavo ir prie ankstesnių politikų – taip gimdavo šilumos tinklų nuomos, po kurių šiluma brangdavo be jokio pagrindo, o grietinėlę nusiimdavo privatūs šilumos tiekėjai.

Į premjerą dėl valstybės kontroliuojamos įmonės „Geotermos“ išsaugojimo kreipėmės Seimo Energetikos komisijos sprendimu. Iš to tik dar blogiau pasidarė – ta prasme S.Skvernelis pasielgė lygiai taip pat, kaip prieš tai A.Kubilius ir A.Butkevičius – tik paspartino prichvatizavimą. Šiuo atveju dar net blogiau, nes skirtingai, nei ankstesni premjerai, ši Vyriausybė dar papildomai pradėjo įmonės griovimą – sustabdė šilumos gamybą, skubiai puolė atleidinėti su gamyba susijusius darbuotojus ir kaip pasityčiojimui verčia įmonę druskos vonių SPA gydykla. Šį naikinimą atlieka Geotermos valdytojas valstybės įmonė “ Turto bankas“, kuri viešai meluoja, kad neva Geotermos šilumos gamyba yra nuostolinga. Gal jiems, ar Finansų ministerijai, ar politikams nešamos tokios dovanos, kaip kad R.Kurlianskis iš MG Baltic buvusiam Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovui V.Bradauskui („tik 30 žmonių tokius turi“- NP: gal tai laikrodis?). Ar be ceremonijų brukami grynieji?

Už kokius ir kieno kyšius tyčia žlugdoma Geoterma, kai visos aplink esamos šilumos gamintojos įskaitant privačias gauna valstybės subsidijas per VIAP mechanizmą ar kitais būdais, o valstybės politikai savo unikaliai iš žemės gelmių šilumą išgaunančiai įmonei niekuo nepadeda? Kas nori užgrobti 15 megavatų šilumos kvotą? Steigsime „Geotermos gynimo asociaciją“, o  Seimo energetikos komisijos nariai prieš jos pirmininko valstiečio V.Poderio valią taip pat imasi gelbėti „Geotermą“ – rengsime Seimo sprendimą, darysime spaudos konferencijas.

N.Puteikis

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));