skip to Main Content

„MG Baltic“ mokėjo kyšius E.Masiuliui ir R.Šimašiui už savivaldybės baseino statybą ?

Šiandien Seimo narys Petras Gražulis pareiškė turintis informacijos, kad „Mg Baltic“ viceprezidentas Kurlianskis galėjo mokėti kyšius už tai, kad koncerno įmonė „Mitnija“ gautų savivaldybės užsakymą statyti Vilniuje naują baseiną.

‘Kiek mums žinoma, tai Liberalų sąjūdis skęsta dviejuose baseinuose, kurie statomi Vilniuje ir Klaipėdoje – sakė P.Gražulis, – kaip žinią, Klaipėdoje konkursą baseinui pastatyti laimėjo bendrovė, kuri pasiūlė mažiausią kainą, tai ne „Mitnija“, todėl sprendimas apskųstas teismui.  Todėl aš klausiu generalinio prokuroro – jeigu Antanas Guoga pasakė, kad E.Masiuliui duoti pinigai buvo skirti ne tik jo šeimai, bet ir partijai, kaip jūs manote, ar bus pradėtas ikiteisminis tyrimas prieš Liberalų sąjūdį. Ir antras dalykas – kadangi tie kyšiai susiję su baseino Vilniuje statybomis, ir šiame reikale, mano žiniomis, aktyviai dalyvavo ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius, ar nebus įtarimas pareikštas ir jam?“.

Į šį klausimą generalinis prokuroras E.Pašilis ironizuodamas atsakė, kad jeigu prokuratūra gaus O>Gražulio pareiškimą, tai be abejo, jis bus tiriamas. „Dėl liberalų klausimo norėčiau susilaikyti, nes yra sudaryta prokurorų grupė, ir šioje vietoje nenorėčiau nieko komentuoti, tuo labiau, kad ikiteisminis tyrimas tik neseniai pradėtas“. 

Matyt, pajutęs, kad svyla užpakalis, Vilniaus meras Remigijus Šimašius gegužės 13 d. kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybos direktorę Dianą Vilytę, prašydamas kuo skubiau atlikti savivaldybės planuojamo statyti 25 metrų plaukimo baseino prie Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos viešojo pirkimo vertinimą. 

 

„Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorės paprašiau informuoti mane apie visas sutartis, kurias savivaldybė ar jai pavaldžios įmonės turi su „MG Baltic“ koncerno grupės įmonėmis. Nors tokių sutarčių nenustatyta, esu informuotas, kad baseino prie Vilniaus Abraomo Kulviečio gimnazijos statybos konkursą laimėjo įmonių konsorciumas, kuris, mano žiniomis, planuoja pasitelkti sutarties vykdymui minėtam koncernui priklausančią įmonę. Nors konkurse vienintelis kriterijus buvo mažiausia kaina, o po derybų su visais konkurso dalyviais (į kurias buvo įtraukti ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovai), nugalėtojas sutiko dar ją sumažinti, suprantu, kad reikia ypač atidžiai įvertinti visus, net menkiausius ne tik ekonominius, bet ir procedūrinius bei reputacinius šio konkurso aspektus“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

 

Mažojo baseino konkursą laimėjusį konsorciumą sudaro penkios įmonės: UAB „Vilmeta“, UAB „Kaminta“, UAB „Kortas“, A. Žilinskio ir ko UAB, UAB „Alvora“. Sutarties vykdymui ši ūkio subjektų grupė planuoja pasitelkti subrangovą – UAB „Mitnija”. Konsorciumas turės atlikti statybos darbus, parengti statybos techninį projektą ir vykdyti projekto priežiūrą. 

 

Salomėjos Neries gatvėje planuojamo statyti 25 metrų plaukimo baseino statybos konkurso laimėtoju pasirinktas mažiausią viešojo pirkimo kainą pasiūlęs įmonių konsorciumas. Tai buvo vienas pagrindinių kriterijų, Savivaldybės viešųjų pirkimų komisijai renkantis konkurso laimėtoją. Konkursą laimėjusio konsorciumo pasiūlyta mažiausia pirkimo kaina – 3,7 mln. eurų.

 

Savivaldybė pažymi, kad viešųjų pirkimų komisija konkurso laimėtoją atrinko iš keturių konkurso dalyvių. Sutartis su laimėtoju dar nepasirašyta. Savivaldybė bendradarbiauja šiuo klausimu su VPT. Tarnybai įvertinus pirkimą, bus priimti galutiniai sprendimai dėl sutarties pasirašymo. 

„Sutarėme, kad Vyriausybė skiria 1,6 mln. eurų, o savivaldybė pati prisideda 1,4 mln. eurų. Labai greitai turės būti pastatytas dar vienas baseinas prie Fabijoniškių“, – žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Vilniaus savivaldybė planuoja, jog baseinasgreta Abraomo Kulviečio mokyklos su 25 metrų takeliais galėtų iškilti jau kitąmet – jis būtų skirtas sportininkams ir mėgėjams, kurie galėtų naudotis baseinu laikinai, kol vietoje Lazdynų baseino iškils naujas sporto komlkeksas su 50 metrų ilgio plaukimo takeliais. Jį planuojama pastatyti 2019-aisiais.

Kaip anksčiau minėjo R.Šimašius, planuojama, kad šio baseino savininkė greičiausiai būtų savivaldybė, ji kompleksą galėtų ir valdyti, tačiau derinant su Plaukimo federacija esą galėtų būtų parenkamas ir privatus operatorius, pavyzdžiui, sporto klubai.

Skaičiuojama, kad baseino kaina galėtų siekti apie 3 mln. eurų.

REKLAMA

Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius tai įvertino kaip „labai džiugią naujieną“, kuri leis pradėti kelis mėnesius delstas viešųjų pirkimų procedūras.

„Gavome pažadą, jis nėra įformintas oficialiai, bet tikiuosi, kad viešai pasakyti pažadai bus vykdomi“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie būsimąjį Lazdynų sporto kompleksą, jis pabrėžė, kad projektą planuojama baigti dar šiemet, o realius darbus pradėti kitą rudenį.

„Jei visi konkursai sklandžiai praeis, tikėtina, kad kitų metų rudenį tas baseinas jau turėtų būti uždaromas ir vykdomi griovimo darbai. Logiška, kad iki kito rudens planuotumėme turėti kitą baseiniuką, kuris patenkintų sportininkų poreikius“, – kalbėjo jis.

R.Šimašius yra sakęs, kad savivaldybė prisidėtų ir prie dar vieno baseino statybų Saulėtekio studentų miestelyje, jei jis būtų statomas Vilniaus Gedimino technikos ir Vilniaus universitetų iniciatyva.

Savivaldybė neseniai atmetė „Vichy“ vandens parko pasiūlymą jo valdomame sklype statyti baseiną su badmintono ir tinklinio aikštynais – parkas reikalavo, kad savivaldybė investuotų 3 mln. eurų iš savo biudžeto.

Birželio pabaigoje per 1500 žmonių pasirašė peticiją, kuriuo savivaldybė paraginta skubiai imtis naujo baseino statybų, iki bus pastatytas naujasis kompleksas Lazdynuose. Tarp pasirašiusių buvo garsūs Lietuvos sportininkai Edvinas Krungolcas, Giedrius Titenis, Lina Kačiušytė, Robertas Žulpa, Povilas Strazdas, taip pat ir Olimpinė čempionė, plaukikė Rūta Meilutytė.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));