skip to Main Content

Mezgėjos skandalas maskuoja okupaciją

Lietuvą drebina taip vadinamas Gretos Kildišienės skandalas. Ši su R. Karbauskiu siejama Seimo narė važinėja prabangiu automobiliu, ir ta detalė tapo tokia ,,svarbi“, tokia ,,reikšminga“, tiesiog daug svarbesnė už Lietuvoje paplitusią korupciją, masinį skurdą bei žmonių išvarymą į Vakarus, politinius persekiojimus ir šliaužiančią okupaciją-JAV specnazo pajėgų įvedimą į Lietuvą, gausių Vokietijos armijos   pajėgų su šarvuotąja technika įvedimą į mūsų kraštą. Svarbi aplinkybė-kai 2011 metais buvo suimti įtakingi konservatoriai Matuzai ir A. Čepononis, tai tokio triukšmo nebuvo. Nors ten nustatyta stambaus masto korupcija, sukčiavimai, valstybės biudžetui padaryta didžiulė žala. Matuzai teisiami iki šiol, teisme svarstoma ir A.Čepononio byla.  

Ir tuo pačiu A.Čepononis eina Radviliškio  mero pareigas.  Teisiamas aferistas gali būti meru? Klausimas –ar tai rūpi nomenklatūriniams žurnalistams ir lopatologams? . Panašu kad ne, jiems pagrindinė Lietuvos problema-tai Gretos automobilis. Tiesa, ko gero neužilgo bus kitų itin ,,svarbių“ temų-jog neva Lietuvai trukdo vidaus priešai, visokie vatnikai, ,,blogieji“ žurnalistai, žmogaus teisių gynėjai. Ir žinoma  vėl ta dainelė ,,rusai puola“. 

Skaitant kai kuriuos straipsnius apie  G. Kildišienę ,,Lietuvos ryte“ bei  kai kuriuose kituose leidiniuose, regima tendencija-pateikiami mažai kuo paremti teiginiai, pravardžiavimai, labai mažai kokių tai faktų, kurie leistų pagristi, kad ši Seimo narė vykdė  tikrus nusikaltimus. Yra tam tikrų niuansų, tačiau ši seimūnė važinėja ne valdišku automobiliu, o privataus koncerno.  Visur pabrėžiama, jog ji mezgėja. Remiamasi buvusio jos vyro postringavimais be jokių konkrečių faktų.  Tad pilamas bulvarinis purvas. Dar pabrėžiama, kad G. Kildišienė neva neatitinka Seimo ,,lygio“. Ir koks gi tas Seimo ,,lygis“? Kokių  ,,nuostabių“ darbų padarė tas Seimas? Taip, visada būna profesionalių  ir principingų Seimo narių, kurie daro gerus darbus, gina piliečių interesus.  Tačiau iš esmės Seime dominuoja korumpuoti politikai arba prisitaikėliai, labiau įtakingų veikėjų statytiniai. Tai kaip čia yra-gal G. Kildišienė ,,neatitinka“ korupcijos lygio?

Kodėl šiuo metu pučiamas šis skandalas? Ką jis maskuoja? Yra kelios svarbios aplinkybės: 

-Pirma. Kildišienės skandalas maskuoja šliaužiančią okupaciją. Į Lietuvą įvesti JAV specnazo daliniai. Aukšto rango NATO bonzos važinėja po Lietuvą, derina įvairius klausimus. Į Lietuvą įvedama Vokietijos armija. Tiesiog grubiai paminamas LR Konstitucijos 137 straipsnis, neleidžiantis į Lietuvą įvesti užsienio šalių karines pajėgas

-Antra. Skandalas nukreiptas  prieš  Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, kuri surinko per daug balsų Seimo rinkimuose, turi per daug vietų Seime, net ,,driso“ sutrukdyti konservatoriams dalyvauti valdančios koalicijos formavime. Ta reikia bet kokiais būdais kirsti per ,,valstiečius“.

-Trečia. Kildišienės skandalas nukreiptas ir asmeniškai prieš R. Karbauskį, siekiant pakirsti jo populiarumą ir didinti premjero S. Skvernelio įtaką. Valstiečiai turi būti pastatyti į vietą, ,,nugesinti“ ir tapti paklusniais įrankiais. S. Skvernelis būtų patikimas įrankis, R. Karbauskis nėra toks patikimas.

Tokia to skandalo aritmetika. Nesu nei konservatorių, nei valstiečių  gerbėjas. Tik tiek, jog ,,valstiečių“ gretose yra kai kurių garbingų žmonių, kuriuos vertinu teigiamai. Bet  garbingų žmonių yra ir socialdemokratų, ir  tvarkiečių gretose. Tad į šį skandalą žvelgiu iš šono. Jokiu būdu kategoriškai neginu ir negarbinu G. Kildišienės.  Bet galiu pastebėti-toks ciniškas didelio masto puolimas prieš ją yra tipiškas ,,juodųjų technologijų“ produktas. Tikri korumpuoti apsivogę politikai-Masiuliai, Matuzai, Čepononiai taip nepuolami, o puolama ši jauna moteris.  Ir galiu paklausti šio skandalo kurstymo architektų ir jų rėmėjų- ar dar ilgai veiksite,  ponai? Neatsibodo kurti ,,pasakėles iš rūsio“?

 

Giedrius Grabauskas

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));