skip to Main Content

 Kristina Sulikienė

Nuotr. Aurimas Drižius bylinėjasi su Alvydu Sadecku, nes pastarasis teigia, jog jis absoliučiai nesusijęs su Mažeikių nafta ir jos privatizavimu.

 

2016 05 02 Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo nagrinėjama privataus kaltinimo byla, kurioje Aurimas Drižius n-tąjį kartą kaltinamas, jog šmeižė Alvydą Sadecką, kai rašė straipsnius apie eilines bylas, kurias jam kelia Alvydas Sadeckas.

 

Teisėjas Rainys nesilaikė nešališkumo principo ir “auklėjo” laikraščio redaktorių A. Drižių, jog jis esą privalo nustoti rašyti – nors, kaip supratau, aktyvusis advokatas Mindaugas Kukaitis net nesiruošia pats sustoti rašyti skundus, pareiškimus, ieškinius. Viena pusė, kurią norima visiškai suvalgyti, privalo nė necyptelėti, kai verslo magnatai, turėję akcijų visame pasaulyje, jau neskaičiuojant Lietuvos, auką valgys.

 

Nors Alvydas Sadeckas visiškai nekaltas ir niekaip nesusijęs su AB “Mažeikių nafta”, jo advokatas Mindaugas Kukaitis išvardijo, kada tuometinis Seimo narys ir Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas A. Sadeckas pirko minėtos bendrovės akcijų (2003 10 17  pirko, 2004 05 10 pardavė).

 

Nors visas 3 posėdžio valandas A. Sadeckas šaipėsi iš Aurimo Drižiaus, kad jis nepateikia NSGK posėdžių, kurie, aišku, yra slapti, ir paprastam mirtingajama gyvenime neprieiti prie jų, protokolų,  Aurimas Drižius išmušė savo varžovus iš vėžių, paskaitydamas, jog 2011 m. rugpjūčio 2 d. Nr. IX-480 įstatymo “Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių “Būtingės nafta”, “Mažeikių nafta”, ir “Naftotiekis” reorganizavimo įstatymo 3 str. ir 4 str. pakeitimų rezultate iš įstatymo buvo pašalinta nuostata, jog privatizavimas turi būti vykdomas, laikantis Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo reikalavimų.

 

“Tik Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas galėjęs svarstyti tokios nuostatos išmetimą iš įstatymo, joks ne ekonomikos komitetas, kaip teigia A. Sadeckas”, nurodė A. Drižius, “o visa tai buvo reikalinga, kad NATO šalyje galėtų laisvai veikti Rusijos kapitalas” – rėžė iš peties Aurimas Drižius.

 

Mindaugas Kukaitis, kuris neseniai pristatė “Mažeikių  naftos” privatizavimo istoriją, ir kaip normalų dalyką papasakojo, jog 26,85 procento buvo tekę Rusijos bendrovei “Jukos” prieš pat stojimą į NATO, ir dar kaip visiškai savaime suprantamą dalyką papasakojo, jog Alvydas Sadeckas nuo 2003 10 17 įsigydavo šios surusintos bendrovės akcijų – liko be žado, pradėjo suktis kėdėje, o A. Sadecko reakcija irgi buvo neatpasakojama.

 

Paaiškėjo, jog Seimo nariai, matyt slėpdami savo galimą nusikaltimą dėl Tėvynės išdavimo, kai įstatymas buvo tyčia pakeistas taip, kad Lietuvon galėtų ateiti Rusijos kapitalas, kas yra protu nesuvokiama stojimo į NATO ir Europos Sąjungą išvakarėse – kreipėsi į Konstitucinį Teismą dėl kažkokių visiškai nereikšmingų šio įstatymo pataisymų (http://www.lrkt.lt/lt/teismo-aktai/paieska/135/ta280/summary), bet dėl pačios esmės – jog AB “Mažeikių naftos” privatizavimo įstatymas buvo tyčia taisomas antivalstybiškai, ir čia nereikia KT sprendimo, kad suvoktum, paskaitęs pataisymus – šito momento Lietuvos Tauta nežino, o Konstitucinis Teismas juk nepasisakinėja, jeigu jo niekas neklausia.

 

Paaiškėjo, jog vienintelis “Laisvas laikraštis” domisi Lietuvos nacionalinio saugumo klausimais, o VSD, toks įspūdis, ieško kažkokių žaliųjų žmogeliųjų tų pačių patriotų tarpe – VSD ataskaitoje “Laisvas laikraštis” buvo paskelbtas Rusijos ruporu…- Nors viešina veikimą prieš Lietuvos valstybę, ir veikia Lietuvos naudai – kažkas VSD ataskaitoje vietoj Lietuvos įrašo “Rusija”, ir išeina, jog patriotinis laikraštis yra Rusijos, o ne Lietuvos…

 

Kad VSD visiškai nenusivažiuotų į lankas, veikiami žaliųjų žmogeliukų gaudytojų paranojos, paaiškėjusi byloje žvalgybinė medžiaga buvo surašyta ir įteikta tiesiai VSD centrinei aparatinei.

 

Paaiškėjo ir dar vienas dalykas: Alvydas Sadeckas – labai turtingas žmogus. Jau dirbdamas Seime buvo investavęs pinigus į įvairiausius užsienio fondus, akcijų biržas. Sąrašas ilgas, ir man vos neiššoko akys ant kaktos – kaip Tautai sunkiai tarnauja valdžios tarnai, ir kaip dar naktimis seka akcijų biržų pokyčius – juk be proto sunku yra tarnauti tautai.

 

Klausantis ginamosios Aurimos Drižiaus kalbos, toliau šiaušėsi plaukai, nes paaiškėjo, jog Mažeikių apylinkės prokuratūra atsisakė tirti 8 milijonų litų praplovimą per Williams dukterinę bendrovę, kuri kaip teigė A. Drižius, buvo įregistruota “Ekskomisarų biuro” patalpose, o jau minėta įstaiga vėlgi priklauso Sadeckų šeimai – Alvydas Sadeckas su darbo santykiais turimas pajamas deklaravo vienoje iš deklaracijų Seimui…Įrašęs “Ekskomisarų biurą…”

 

vienas iš a.sadecko deklaracijos puslapių – investicijos į dešimtis užsienio fondų, Pasirodo, kad nacionalinis saugumas yra labai pelninga veikla

 

O man, kaip buvusiai 8 rinktinės karei savanorei, šiaušėsi ketera dar dėl vienos dalyko: byloje aiškiai sakoma, jog Alius Sadeckas už konsultacijas Williams dukterinei bendrovei, kuri paskui dingo be pėdsakų, na o kaip vėliau matome, Williams valdė mūsų nacionalinę bendrovę kartu su Rusijos kapitalu (o gal ir Rusijos žvalgybomis – vis tik naftos objektas yra priskiriamas ne tik prie nacionalinio saugumo, bet ir prie karinių objektų…čia asilui aišku, bet kažkam, taisiusiems projektus, matyt, nebuvo…), gaudavo net po 100 litų už valandą (tėvelis – po 300 lt.) – o dabar Sadecko sūnus gražiausiai sau tarnauja Lietuvos Kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgose, 8 rinktinėje. Na ir kur deklaratyvios VSD pasakos, jog “bus tikrinamas asmenų lojalumas valstybei, ar jiems galima turėti ginklą”?

 

Prašau – žmogus, kuris susijęs su Lietuvos nacionalinio saugumo objekto perleidimu Rusijos kapitalui, konsultavo bendrovę, kuri buvo registruota jo valdomoje įmonėje. Dingo ta įmonė, kurią jis konsultavo, dingo 8 mln. litų – o dabar lyg niekur nieko žmogus krašto apsaugos savanoris, ir dar su laipsniu, kiek teko matyti iš nuotraukų.  Tai ką jis šaudys, kai ateis žalieji žmogeliukai: juk žaliesiems jis su tėtušiu aktyviai perleidinėjo Lietuvos strateginį nacionalinį objektą, o dabar, kad neiškiltų galai į paviršių, baigia užsmaugti “Laisvą laikraštį”.

 

Mano klausimas – tai kada tas VSD pradės dirbti?

 

Vakar Vytenio gatvėje mačiau keistų dalykų: į darbą masiškai priiminėjami 20-25 metų jaunuoliai.

 

Suprantu, jog Darius Jauniškis turi viziją, priimti jaunimą į darbą, kad esą nebebūtų sovietinio raugo. Bet leiskite paklausti, tie vaikai, kad ir gavę tokią informaciją, apie naftą, Rusiją, investavimą – ką jie supras? Nieko.

 

Nelabai manau ką supras nė pats VSD vadas, jeigu visas Seimas nesuvokė, ką svarsto ir po kuo rašosi. Pernai 42 Seimo nariai pasirašė po Konstitucijos pataisa panaikinti Valstybės gynimo tarybą, ir kaip man vėliau prisipažino Seimo narė Rima Baškienė, ji neskaitė, po kuo pasirašė. Pernai norėta perduoti galią skelbti karą Daliai grybauskaitei be seimo pritarimo – niekas nepastebėjo, o 42 Seimo nariai dar aktyviai pritarė. Vienintelis kas sureagavo –

„Laisvas laikraštis“ ir signatarai Zigmas Vaišvila ir Egidijus Klumbys. Dabar visi išvardinti VSD ataskaitoje yra paskelbti valstybės priešais:  nes kovojo už valstybę, neleido atimti iš Lietuvos kariuomenęs vado teisės spręsti apie valstybines grėsmes. Darius Jauniskis, kaip buvęs SOP vadas, galėtų labiau pasidomėti „valstybės priešų“ veikla. Nebent veikimas už valstybę laikomas veikimu prieš ją. Nieko nebeįmanoma suvokti, nes kaip gerai sako Aurimas Drižius, balta daroma juoda.

 

Vienintelis, kuris supranta apie giluminius valstybės procesus ir juos viešina, yra Aurimas Drižius, bet Alvydas Sadeckas atvirai iš jo byloje šaipėsi, jog jam esą ne visi namie, kad jis niekaip nenustoja rašyti apie Mažeikių naftą.

 

„Čia matyt jeigu teismai nesiims sankcijų, gal padės medikai“, – KGB vadovėliuose užrašytų instrukcijų kalba liejosi teismo salėje 2016 metais Nepriklausomoje Lietuvoje.

 

„Kam rūpi ta Mažeikių nafta? Na kokia čia aktualija? Kodėl rašoma?“ – piktinosi bylininkas, kurio aktyvūs veiksmai atiminėjant iš Aurimo Drižiaus turtą, sveikatą ir netgi laikraščio akcijas (jos yra areštuotos) ir lemia, jog rašoma apie teismo procesus.

 

Bet kadangi teisme paaiškėjo, jog reikalas nėra baigtas, jog privatizacija atlikta pažeidžiant ne tik sveiką protą, bet ir NATO bendrabūvio principus – o NATO principas, jog įtakos zonoje negali būti trečiųjų šalių strateginių, karinių objektų – o naftos gavybos įmonė yra karinis, strateginis objektas – vadinasi, tai yra aktualija iki šių dienų. Ir tai yra pagrindinė afera kuri turi būti traukiama į dienos šviesą, ir kaip visos normalios valstybės daro – turi būti sprendžiama dėl valstybės obejktų grąžinimo valstybei. Tą padarė Japonija, kai sprogo Fukušima. Tą padarė Bosnija ir Hercegovina, kai prasidėjo ekonomikos krizė: nuvalstybino didelę molio gavybos įmonę, kurioje beje buvo įsisukęs Lietuvos kapitalas…Na, pakariavus, atnešus demokratiją juk galima vėliau vieną kitą milijoną nieko neveikiant gauti, ar ne? Tik, įdomu, nuo ko mus yra išgelbėjusi Rusija, jog jai reikėjo atiduoti mūsų naftos įmonę?

 

Teisingai daro signataras Zigmas Vaišvila, kuris nenuilstamai kalba apie atomines elektrines – juk jos gyvuoja amžiais, net ir uždarytos.

 

Aurimas Drižius, matyt, turėjo kažkiek daugiau smegenų nei įprastinis politikas, ir užkabino totalų valstybinį mėšlą.

 

straipsnelių apie mafiją rašinėjimas A.Drižiui baigėsi taip, kaip šioje nuotraukoje atrodo jo taranuotas automobilis

 

O iš 38 KGB darbuotojų pradėta kurti VSD juk visada buvo (ir turbūt bus?) raudona – KGB metodai – sužlugdyti verslą, gyvenimą, atimti turtą, ir galiausiai – pasodinti į kalėjimą – vien dėl to, kad žmogus turi smegenų, ir suvokia apie milijardinę aferą – leiskite paklausti, Dariau Jauniški, ar jums tai yra normalu?

 

Ar dabartinis VSD yra tų 38 išgamų, kurie apsimetė, jog esą dabar jau jie tarnaus Tėvynei, tąsa?

 

Mačiau, kad priiminėjami vaikai į tarnybą – tai apmokykite tuos vaikus CŽV tipo kolegijose – va VDU veikia CŽV veteranų įkurta teisės mokykla, kur moko, kaip kovoti su raudonuoju maru.

 

Bet ne, tie vaikai bus toliau raugiami į KGB 38 komunarų statinę, ir jiems pakišk kad ir 5 Lietuvos biudžetų dydžio aferą, jie, panašiai kaip ir jų patronas , didysis patriotas, ir niekada niekada nemeluojantis teismams, kai po priesaika teigia, jog absoliučiai nėra niekaip susijęs su AB Mažeikių nafta, Alvydas Sadeckas, sakys „8 milijonai? Juk čia tik lašas jūroje!  Gal tu geriau pagalvok apie savo šeimą…“

 

Beje, teisėjas Rainys iš kailio nėrėsi, norėdamas įtikinti Aurimą Drižių, jog jam Alvydas Sadeckas niekada negrasino.

 

Ką manote mieli skaitytojai, apie posakį, jog Drižių reikia gydyti, jeigu jis dar toliau rašys kad ir menkiausią naujieną apie nežinau kiek vykstančių procesų su Alvydu Sadecku ( Mindaugas Kukaitis išvardino 4), arba kad jis turi „pagalvoti apie savo šeimą“. Juk „pagalvok apie šeimą“ yra mafijos posakis.

 

Aurimas Drižius ir neiškentė, bei pasakė:

 

„Šiandien jūs sodinate Daktarą  (Lietuvos Aukščiausiame teisme tuo pačiu metu vyko bylos, kurioje Henrikas Daktaras kaltinamas nužudęs 2 vaiduoklius, nagrinėjimas), o sodinti reikia mafiją. O tikra mafija štai sėdi prieš mane. Čia yra tikra „koza nostra, tikra lietuviška mafija…“.

 

Nors Marijus Mikutavičius rėkė „aūūū“ Konkurencijos tarybai, kuri, kiek mes susidūrėme su redaktoriumi, yra absoliučiai tuščia vieta ir neveikianti dar viena algų įsisavinimo per nieko neveikimą valstybės įstaiga, man šiandien norisi sušukti „aū saugume, yra gyvų? Gal laikas tirti Mažeikių naftos perleidimo Rusijos kapitalui peripetijas?“

 

Ir suskaičiuoti, kiek valstybės išgamų sėdėjo prie įstatymo projektų, ir kurpė planus, kaip bestojant į NATO- simultaniškai įsileisti į Lietuvą FSB ir kitas žvalgybas – na kad ir šiuolaikinę Rusijos GRU – juk naftos gavybos įmonė karinis objektas? Karinis. Nors Alvydas Sadeckas ir bandė aiškinti, jog ekonominis – ne, aš irgi dar turiu smegenų, ir berods 5 klasėje mus mokė per geografijos pamoką apie objektų skirstymą… „Atominės elektrinės, naftos gavybos įmonės, kiti kariniai objektai yra kruopščiai saugomi, ir yra grėsmės šaltinis…“, pamenu, kaip dėstė geografijos mokytoja, pasakodama apie tektoninius lūžius, teroro grėsmes ir panašiai…Chachacha – o didžiojo nukentėjusiojo, neišlendančio iš teismų, ir buvusio netgi Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Seime va galimai nemokė…

 

Mūsų raudonieji žmogeliukai, sėdintys valdžioje, įsivaizduoja, jog ir toliau galima terorizuoti tautą, dar atidavinėti paskutinius strateginius objektus, o perleidus juos rusams (konservatorių „verchuškes“ seniausiai sėdi Rusijos energetikos kišenėje, ir apie tai ne kartą rašyta, ir viešinta, jie kaip sėdėjo, taip sėdi…bet vaidina patriotus, ir gaudo vatnykus, koloradus, ir vaiduoklius…), rėkti, jog tie patys rusai puola, dėl to mums labai reikia kažkokio supuvusio laivo, kuris už mūsų pinigus gamina pensijas anglams.

 

Čia ne liga, bet čia yra tyčinis veikimas prieš valstybę, prieš Tautą.

 

Tikiu, jog signataras Zigmas Vaišvila, kuris neblogai susigaudo energetikos klausimuose, prisidės prie šios aferos išaiškinimo, bei užklausimais kontroliuos VSD, ar jis dirba, nes medžiaga pateikta: belieka VSD vaikams nueiti į Vilniaus miesto apylinkės teismą ir atsišviesti bylą – Aurimas Drižius į ją pateikė visą Lietuvos perdavimo Rusijai per įstatymų keitimą istoriją.

 

Todėl yra likęs be turto, be sveikatos (Alvydas Sadeckas tyčiojosi, nes jam galimai smagu, jog A. Drižių pervažiavo fūra – aj kaip smagu, pasijuokime, na, teisme atmosfera buvo nenormali.)

 

Per baigiamąjį žodį, prieš tai išgrasinęs tiek A. Drižiui, tiek man, jo juristei, kad mes neva negerbiame teismų, Alvydas Sadeckas garsiai bumbėjo, ir trukdė pasisakinėti A. Drižiui, neįmanoma buvo normaliai girdėti, ką kalba Drižius – o teisėjas Rainys jokios pastabos A. Sadeckui nepasakė. Kartais per Drižiaus pasisakymus Sadeckas jį grubiai nutraukdavo, tą patį darė ir jo advokatas Kukaitis – jiems valdyti procesą byloje, toks įspūdis – normalus dalykas.

 

Nors A. Drižius privalėjo įrodinėti teiginį, jog A. Sadeckas esą valdo teismų sistemą, iš 2016 05 02 vykusio posėdžio tiesiog būnant ten buvo akivaizdu: pavyzdžiui, teisėjas net 3 kartus pakartojo, jog bijo netekti darbo, jeigu dirbs taip, kaip jam norisi dirbti…

 

Puolimas, neaiškios insinuacijos liejosi laisvai.

 

Bet aš, kaip visiškai nesusijęs su Alvydu Sadecku žmogus, galiu visiškai objektyviai priminti jam labai keistą bylą, kur neįmanoma buvo bylinėtis, nes Alvydo Sadecko advokatas Mindaugas Kukaitis 2011 metais pirma buvo padavęs ieškinį į visiškai neteisimingą teismą (atsakovą UAB Goruva, laikraščio „Karštas komentaras“ leidėją), ir ieškinys ten gulėjo pusę metų, kol teisėjas Smaliukas liepė M. Kukaičiui tylėti, kai anas bandė „šokti į akis“, ir perdavė bylą teismingam teismui.

 

Tačiau teismingame teisme byla pateko pas teisėją Kasimovienę, kuri man, atsakovo atstovei, liepė įrodinėti ieškinį. Kaip paaiškinti teisėjos Kasimovienės, kuri neseniai atmetė Drižiaus prašymą atnaujinti procesą dėl prevencinio ieškinio, elgesį, jeigu ji akivaizdžiai tarnavo M. Kukaičiui? Ir man liepė tarnauti – aš jai paaiškinau, jog dirbu tam, kas pasamdė, ir man teisėja nepaaiškins, kad aš dabar turiu dirbti Alvydui Sadeckui. Posakis, jog atsakovo juristas privalo padėti Alvydui Sadeckui įrodyti ieškinį, buvo pasiūlymas dirbti A. Sadeckui – jeigu teisėja Kasimovienė siūlė, ir netgi liepė, buvo akivaizdu, jog ji dirba ne Lietuvai, o Sadeckui. Su bylos protokolais ir dabar galima susipažinti… Nors Alvydas Sadeckas visiškai kaip pats teigė nevaldo teismų sistemos, pakeitus teisėją į normalią, kuri panašiai kaip Smaliukas liepė Kukaičiui tylėti ir jos nepertraukinėti, Alvydas Sadeckas kitą dieną bylą dėl tariamo įžeidimo, kai „Karštame komentare“ buvo iš „Laisvo laikraščio“ perspausdintas „Litva Sovetskaja“ straipsnis apie jo tarnybos nuotykius tarybiniais laikais, ieškinį skubiai atsiėmė.

 

Jeigu toks nekaltas, kokiu dedasi, reikėjo bylinėtis ir įrodinėti, jog jokių nepilnamečių asmenų jo karjeroje nebuvo. Tačiau pasikeitus teisėjai, ir Kukaičiui liepus užsičiaupti, ieškinys buvo atsiimtas.

 

Jeigu teisėjas Rainys bijo dėl savo darbo vietos, turėtų susirūpinti madamme Grybauskaitė: kodėl jos paskirti teisėjai bijo Alvydo Sadecko?

 

Ir kodėl Alvydas Sadeckas padavinėja nesibaigiančius skundus, kur formuluoja, jog Aurimas Drižius, pasakydamas, jog teismai visiškai korumpuoti, įžeidžia ne teismus, o jį, Alvydą Sadecką?

 

Gerbiama madamme Grybauskaite: gal jūs paskyrėte Alvydą Sadecką Prezidentu? Nes iš vakar bylos man susidarė įspūdis, jog jis skiria ir atleidžia teisėjus, ir jis kontroliuoja, kokie turi būti sprendimai, ir jis piktinosi, kad teismai niekaip negali pasodinti tokio niekadėjo Aurimo Drižiaus.

 

Madamme grybauskaite,  jūs sustabdėte įstatymą dėl žurnalistų sodinimo.

 

Gal jūs galite vetuoti Alvydo Sadecko veiklą – nes jūsų paskirti teisėjai bijo ir sako tai atvirai. „Jeigu aš pasakysiu, ką galvoju (o teisėjas sprendimus privalo priimti pagal vidinį įsitikinimą – vadinasi, privalo sakyti, ką galvoja…), aš lėksiu iš šitos kėdės“, liūdnai pareiškė teisėjas Rainys teisme dėl tariamo Alvydo Sadecko šmeižto, kai jo advokatas detaliai išvardijo, kaip ir kada Alvydas Sadeckas įsigijo „Mažeikių naftos“ akcijų.

 

Bylos esmė – Alvydą Sadecką žeidžia, jog jis yra siejamas su „Mažeikių nafta“. Ir su jos privatizavimu. Jį žeidžia, nes jo vadovaujamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas iš viso nieko  nesvarstė dėl įstatymo pakeitimo.

 

Kadangi iš įstatymo dingo Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo nuostatų vykdymas, o Alvydas Sadeckas teigia, jog čia ne jo darbas, o Alvydo Sadecko veiklos be slaptumo leidimų ištirti yra neįmanoma, tai aš ir kreipiausi į VSD – prašydama ištirti, kas ten toks veikė uzurpavęs Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko kėdę: juk Alvydas Sadeckas ne viename teisme įrodė, jog jis iš viso nedalyvavo privatizuojant Mažeikių naftą, neatliko nei vieno veiksmo, ir Aurimas Drižius jį šmeižia.

 

Vadinasi, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas buvo užgrobtas.

 

Vadinasi, VSD turi darbo. Sėkmės jiems.

 

P.S. Beje, Alvydas Sadeckas teismui įrodinėjo, jog įstatymus teikia Vyriausybė. Šaipėsi,jog Aurimas Drižius nežino, kas ruošia įstatymų projektus. Galima, aš šioje vietoje susilaikysiu nuo komentaro, nes dar mane paduos į teismą ir lieps įrodinėti ieškinį teisėja Kasimovienė, o jeigu neklausysiu, ji mane nubaus. Man, diplomuotai teisininkei, reikia patylėti, nes pasirodo, įstatymus leidžia ne Seimas, o Vyriausybė, o Vyriausybės nariu Alvydas Sadeckas niekada nebuvo, dėl to Aurimas Drižius jį šmeižia. Supratote, runkeliai, oj, kalafiorai?

 

 https://visuomenedotcom.wordpress.com/2016/05/03/mazeikiu-naftos-privatizavimas-ir-nacionalinio-saugumo-pagrindu-nepaisymas-kreiptasi-i-vsd/

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));