skip to Main Content

Mafija, kontroliuojanti teritoriją pavadinimu Lietuva, neturi leisti tokiai komisijai atsirasti

 

 

Paskelbta: 2016-05-19 21:27 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. prezidentas.lt

Nuotr. prezidentas.lt

Gegužės 19 d. Seime turėjo būti sprendžiamas parlamentinės komisijos sudarymo klausimas dėl slaptų pažymų naudojimo.

Dar prieš prasidedant Seimo plenariniam posėdžiui, Seimo seniūnų sueigoje, reikalaujant konservatoriams, šis klausimas iš darbotvarkės buvo išbrauktas.

Tvirtinant Seimo plenarinio darbotvarkę, parlamentaras Petras Gražulis paprašė įtraukti šį klausimą atgal į darbotvarkę. Tačiau balsuodamas Seimas – pirmiausia socialdemokratų balsais – atmetę šį siūlymą. Už balsavo 20 parlamentarų, 21 – prieš, 22 susilaikė.

Todėl partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas Rolandas Paksas atšaukė tą pačią dieną turėjusį įvykti politinės tarybos posėdį.

„Aš nežinojau priežasčių, kodėl prezidentas R. Paksas nutarė atšaukti šitą politinę tarybą. Jei dėl to (nesudarytos komisijos), aš manau, kad per jautriai sureaguota. Aš kaip ministras pirmininkas turiu užtikrinti Lietuvoje politinį ir ekonominį stabilumą. Mes matome, kas dabar vyksta Lietuvoje politiniame gyvenime, ir jei dar bus patvirtinta komisija, ji irgi pradės nagrinėti įvairiausius politinius klausimus, tai galime sukelti ir tam tikrą politinę krizę“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime radikaliai pasikeitusios socialdemokratų pozicijos motyvus komentavo A. Butkevičius.

Pasak Vyriausybės vadovo, jei tokia komisija būtų sudaryta, Lietuvoje kiltų politinė krizė.

„Aš nenoriu, kad Lietuvoje kiltų politinė krizė. Visa tai turi teisėsaugos institucijos dabar išspręsti, kas vyksta su Liberalų sąjūdžiu, ir aš kaip premjeras turiu garantuoti politinį stabilumą“, – nurodė A. Butkevičius.

Nesulaukę valdančiosios koalicijos partnerių pritarimo dėl siūlytos komisijos, „tvarkiečiai“ boikotavo ketvirtadienį turėjusią vykti politinę tarybą.

„Priežastis labai paprasta – manau, kad laikas susitikti su koalicijos lyderiais ir rasti sprendimą, kad politinės tarybos sprendimai būtų įgyvendinami. Mums nepatiko šiandieninis Seimo sprendimas dėl komisijos įkūrimo atidėjimo, tai nebuvo derinta su mumis, o politinėje taryboje buvo kalbėta, kad ta komisija labai svarbi, ir šitas veiksmas reikalauja koalicinės tarybos lyderių susitikimo“, – BNS sakė Rolandas Paksas.

Į žurnalistų klausimą ar socialdemokratai iniciatyvos pradėti parlamentinį tyrimą nepalaikys, A.Butkevičius atsakė: „Į šitą klausimą negaliu atsakyti, bet atsakiau, kodėl šitas klausimas nėra teikiamas į darbotvarkę“.

Seimo narys Audrius Nakas:

Suprantu premjero, socialdemokratų lyderio nerimą. Net ne tiek jo nerimą, kiek jo vadovės ir jos komandos nerimą. Jei tokia komisija būtų sudaryta ir pradėtų veikti, tai liberalo Eligijaus Masiulio atvejis po kurio laiko atrodytų kaip nereikšminga smulkmena palyginus su tuo, ką galėtų atskleisti tokia parlamentinė komisija dėl slaptų pažymų.

Mafija, kontroliuojanti teritoriją pavadinimu Lietuva, neturi leisti tokiai komisijai atsirasti, nes tai būtų raištis ant jos kaklo. Tad kam jai tokie bereikalingi papildomi rūpesčiai? Todėl ir buvo ir buvo gražiai paprašyta socialdemokratų truputėlį apsiraminti ir gerbiamas premjeras pasakė tai, kas buvo liepta pasakyti.

Nors, žinoma, nėra gerai, kada premjeras „valstybės stabilumą“ tapatina su „mafijos stabilumu“. Mano subjektyvia nuomone taip nereikėtų daryti.

Susiję:

Valstybinė nepriklausoma žiniasklaida ir politikos mokslininkai nirčiai gina savo prezidentę

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));