skip to Main Content

Linas Balsys : „R.Karbauskio ir G.Kilbišienės laukia Seimo apkalta“

 

Taip LL tvirtino Lietuvos Žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys. Jis atsakė į LL klausimus:

Kaip jūs pats, kaip Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, vertinate faktą kad Žaliųjų valstiečių lyderis Karbauskis važinėja su 6 litrų variklio tūrio automobiliu?

– Vertinu kaip pasityčiojimą iš žaliųjų idėjos, lygiai taip pat kaip ir jo draugė Greta vaikšto pasipuošusi nykstančių ruoniukų kailiniais, neaišku kokiu būdu atgabentais į Lietuvą. O tas automobilis, kiek man žinoma gurgia apie 20 litrų degalų 100 km., todėl tai tikrai įspūdingi skaičiai žmogui, kuris deklaruoja, kad yra žaliasis, ir kad jam svarbios šios idėjos. Su tokiu automobiliu, jeigu ilgai važinės, tai ponas Karbauskis sudarys pusę Lietuvos nuodingų dujų išmetimo kvotos, kurią ES planuoja smarkiai sumažinti iki 2030 m. Aš apskritai Karbauskio valdymą Seime vertinu kaip pasityčiojimą.

Tačiau kiek žinau, Karbauskis ir anksčiau jums siūlė jungtis prie žaliųjų valstiečių?

– Taip, tai vyko nuolatos, jis mus persekiojo keturis kartus, ir prieš anuos rinkimus, ir prieš šiuos. Siūlė sudaryti koaliciją, tačiau kai mes pradėjome derybas, ir kai ėmėme kalbėti apie programines nuostatas, ir kad reikės ratifikuoti Baltijos jūros Ženevos konvenciją, o tai reiškia mažiau trąšų Lietuvoje. Tada Karbauskis pareiškė, kad jam nebereikia jokių koalicijų.  Žodžiu, jis siūlė mums eiti į koaliciją, tačiau aš griežtai atsisakiau. Suprantu, kad Karbauskio tikslas prisitraukti, sumedžioti ar nusipirkti  kuo daugiau žinomesnių žmonių, ir aš džiaugiuosi, kad mane tokiu laiko, tačiau aš tokiems metodams nepritariu, ir todėl griežtai atsisakiau. Ir toliau atsisakau bendradarbiauti tais klausimais, kurie mano galva yra absurdiški, ir su žaliųjų idėjomis neturi nieko bendro. Aš Karbauskį gerbiu kaip žmogų, tačiau manau, kad jis kaip politikas tyčiojasi iš savo rinkėjų, ir tai yra didžiausia problema. 

O kaip manote, kaip baigsis ta istorija su Greta Kilbišiene?

– Nežinau, tačiau grupė žmonių kalba, kad turėtų būti apkalta Gretai Kilbišienei. Ji arba pati turėtų padėti mandatą, arba jai surengta apkalta. Manau, kad tas pats turėtų laukti ir Karbauskio, nes jis yra ir Gretos globėjas, ir aš nė kiek neabejoju, kad galimai ten jo tas apmokėtas automobilis. Ir apskritai visa ta istorija apie motiną, darželio auklėtoja, yra kelianti juoką.

Toks labai juokingas serialas „Naisių vasara“?

– Taip, atrodo kaip serialas, tačiau iš tikrųjų tai pasityčiojimas iš Seimo. Vietoj to, kad mes čia Seime spręstume svarbius klausimus, nes jų pilna ir vyriausybė norėtų dirbti. Reikia pasakyti, kad Skvernelis elgiasi garbingai ir atsiribojo nuo tų nesąmonių ir bando dirbti.

Kaip ir Seimo pirmininkas. Neatrodo, kad valstiečiai būtų vientisa masė, gulinti kryžiumi už Karbauskį?

– Tai va, tačiau ten kyla ir daugiau neaiškumų – jeigu viena Greta naudojosi „Agrokoncerno“ nauda, nemokėdama nė cento, taip kaip kiti valstiečiai? Tarp jų yra irgi visokių biznierių ir ūkininkų. Gal jie irgi naudojasi kažkieno turtu, tik mes nežinome.  Todėl tie dalykai kažkada turės išlysti.

Tačiau jeigu Seimas darys apkaltą R.Karbauskiui, valstiečių frakcija subyrės. Ar tai nėra naudinga konservatoriams ir socdemams sudraskyti valstiečius ir juos pasidalinti?

– Seimo nariai jungiasi į frakcijas laisva valia, ir čia nėra jokios prievolės. Net jeigu tu esi išrinktas pagal partijos sąrašą, jokiame statute ar įstatyme nėra parašyta, kad turi būtinai priklausyti tos partijos frakcijai. Išmetus iš Seimo Kilbišienę ir Karbauskį, visi kiti lieka, ir toliau gali dirbti savo frakcijoje. Išsirinks naują pirmininką ir tegul dirba toliau. Kam nepatinka Karbauskio stilius ir kompromituojanti politika, jie be abejo, gali ateiti pas mus į mišrią grupę arba gali eiti į kitas frakcijas. Čia yra didžiulis pasirinkimas.

O kiek reali yra perspektyva paskelbti Karbauskiui apkaltą? Nes valstiečiai vis tiek Seime turi daugumą, ir balsuos prieš?

– Taip, Seime turi būti nemažai politinės valios. Valstiečiai neturi absoliučios  daugumos ir su 56 balsais jie negali priimti absoliučiai jokio sprendimo. Todėl jiems reikia bet kokios paramos. Žinoma, sunku daryti apkaltą, kai yra tokia didelė jų dauguma, tačiau ji nėra absoliuti. Aš tai patarčiau, kad socdemai išeitų iš koalicijos, liktų mažumos vyriausybė, ir mes tą vyriausybę palaikytume pagal Seime patvirtintą programą, o Seime kiekvienu klausimu ponas Karbauskis ar kas kitas turėtų tartis, kaip balsuoti. O ne varyti buldozeriu durnus įstatymus, ir skaičiuoti svetimų žmonių kiaušialąstes. Todėl tai būtų praktiškiausia Lietuvai išeitis. Ministrų kabinete vis tiek yra dauguma nepartinių žmonių, ir jie dirbtų savo galva. O Seime tartumėmės kiekvienu klausimu, ir labai greitai ragai nukristų šiems kai kuriems labai arogantiškiems veikėjams.   

–  

–  

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));