skip to Main Content

 


 

 

 

Lietuvos Respublikos naujosios sudėties Seimui dėl buvusios Seimo narės Neringos Venskienės

Teisingumas konstatuotinas nusikaltimu prieš Lietuvos valstybę ir jos žmones,

nežiūrint nei į laiko imperatyvą, nei toje istorinėje situacijoje galiojusį įstatymą, TURI BŪTI ATSTATYTAS.

 

Jos Ekscelencijos Dalios Grybauskaitės pasitikėjimo Generalinis kreipėsi į Seimą, kad šis leistų suimti sunkiais nusikaltimais kaltinama Lietuvos žmonių pasitikėjimą įgijusią, ilgametę valstybės tarnautoją, motiną, Mažos lietuvaitės globėją Neringą Venskienę. Valdantys ir opozicionieriai vargu ar suvokia, kad išmušo atsiskaitymo valanda: Teks – arba tyloj susimąstyti apie Lietuvos ateitį, arba toliau dainuoti naująjį respublikos himną: Tik Kėdainių teismas Lietuvos valstybėj vykdo teisingumą.

 

Kėdainių teisėjas V. Kondratjevas 1999 m. gruodžio 22 d. pasirašė nuosprendį ir nuteisė Š. Paberalių dėl eismo įvykio, kurio jis nepadarė. Kėdainių grupuotė iki teismo nuosprendžio ir po to, bandė su Š. Paberaliu susidoroti fiziškai, dėl ko jis turėjo pasitraukti į JAV. Š. Paberalis V. Kondratjevo nuosprendžio pasėkoje buvo „medžiojamas“, kaip didžiausias nusikaltėlis. 2008 m. pagal V. Kondratjevo parengtus dokumentus buvo ieškomas per Interpolą. Jo nuotraukos šmėžavo greta Zamolskio ir kitų žmogžudžių, prievartautojų, narkotikų platintojų, nuotraukų. 2010 m. rugpjūtį Š. Paberalius buvo suimtas ir beveik metus praleido JAV Čikagos kalėjime.

 

Jungtinių Amerikos Valstijų Federalinis teismas, išnagrinėjęs Kėdainių V. Kondratjevo sufabrikuotą bylą, 2011-05-31 atmetė Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros prašymą dėl Š. Paberalio ekstradicijos ir suteikė jam laisvę. Federalinis teismas konstatavo, kad tai ką Lietuva pateikė, kaip sunkius Š. Paberalio nusikaltimus, JAV teisingumo traktuojama, kaip smulkūs nusižengimai. Š. Paberalius buvo V. Kondratjevo persekiojamas neteisėtai tai yra nusikalstamai, konstatavo įžymus JAV advokatas Povilas Žumbakis, tą patį teigė ir Kovo 11 akto signataras, advokatas Kazimieras Motieka. V. Kondratjevo sukurptas, kaip manoma pagal organizuotos grupuotės išankstinį užsakymą, nuosprendis diskreditavo valstybę tarptautiniu lygiu, tai yra teisėjas V. Kondratjevas nusikalto prieš Lietuvą.

 

Seimas sudarė komisiją Neringos Venskienės neliečiamybės klausimu. Seimo narė yra kaltinama to paties V. Kondratjevo sprendimo nevykdymu, o ankstesnis jo nuosprendis Š. Paberalio atveju yra įvertintas tik JAV Federalinio teismo, kuris atmetė nuosprendį, kaip nepagrįstą, neteisėtą, niekinį. Dėl šios priežasties Lietuvos įstatymų leidėjas prieš balsuodamas Neringos Venskienės neliečiamybės klausimu, privalo įpareigoti LR Generalinį prokurorą įvertinti V. Kondratjevo nuosprendį Š. Paberalio atveju, įvertinti JAV Federalinio teismo sprendimo išdavoje ir tik tada grįžti prie to paties teisėjo sprendimo nevykdymu kaltinamos N. Venskienės, neliečiamybės klausimo.

 

Šiandien Lietuvos Seimas turi galimybę paneigti arba patvirtinti, kad priklauso Kėdainių grupuotei. JAV Federalinis teismas įvertino V. Kondratjevo nuosprendį, kaip neteisėtą, o neteisėtu nuosprendžiu organizuotas persekiojimas Lietuvos teisėtvarkos šiai dienai, nėra teisiškai įvertintas. To paties Kėdainių V. Kondratjevo sprendimu 2012 m. gegužės 17-ąją buvo panaudotas smurtas Garliavoje prieš nepilnametę mergaitę ir taikius gyventojus. Dėl šių aplinkybių prieš Seimo narių verdiktą ne ilgametė Lietuvos valstybės tarnautoja N. Venskienė, bet tarptautiniu lygiu diskredituota Respublikos teisėtvarka.

 

Rimantas Petrikas.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));