skip to Main Content
Lietuvos kariuomenė prisipirko šakučių, peilių ir lentelių 8 kartus didesne kaina 2014 m.: užtat tualetiniam popieriui ir nebeužteko

Lietuvos kariuomenė prisipirko šakučių, peilių ir lentelių 8 kartus didesne kaina 2014 m.: užtat tualetiniam popieriui ir nebeužteko

Kristina Sulikienė

 

Štai dar viena yla išlindo iš maišo.

Praeitą savaitę Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Mindaugas Neimontas lygioje vietoje bandė sukelti skandalą, kad rusai ar ateiviai puola generolą.

O šiandien paaiškėjo, jog Viešųjų pirkimų tarnyba, vykdydama skundo tyrimą, nustatė, jog Lietuvos kariuomenė jau daug metų iš eilės viską per brangiai perka iš kažkokios vienos firmos „Nota bene“.

Tokiai kariuomenei su tokiais vadais, kurie turbūt ir apatines kelnes perka už 8 kartus didesnę kainą – kad paklodes perka kelis kartus brangiau, irgi paaiškėjo tyrimo metu – tai joks rusas, siras, arabas ar marsietis nereikalingas.

Tokia kariuomenė su tokia vadovybė yra demoralizuota, ir pavirtusi neregėta pinigų plovykla.

Jeigu LK domėtųsi savo įvaizdžiu, tai pasižiūrėtų, kokias reakcijas sukelia šitie skandalai.

O reakcijos žmonių vienareikšmiškos: komentatoriai diskutuoja, gal tos lentelės po 180 eurų su paauksuotais kraštais, o viduryje – Užkalnio paveikslas?

Kiti juokiasi, jog su vienu peiliu gal ruošiamasi visai kariuomenei duoną raikyti, kad už 140 eurų reikia pirkti? Štai peilis mėsai kapoti – 250 eurų (apie 800 litų).

Tai yra 2014 metų viešojo pirkimo tyrimas. Priminsiu, jog tais metais tarnavau Lietuvos kariuomenėje. Trūko visko – paklodės, užklotai, užvalkalai buvo suplyšę, o tualetuose nebuvo tualetinio popieriaus.

Tuo pačiu metu LK pirko auksinius peilius, samčius ir net sietelius (161 euras).

Kai taškė pinigus į dešinę ir į kairę, krašto apsaugos savanoriams buvo liepta susipirkti virveles (1 euras), peilius, šakutes, puodelius geležinius į nusipirkti (6 eurai), atsivežti savo tualetinį popierių (1,45  euro). 

Buvo motyvuojama, jog visiškai nėra pinigų kariuomenėje, kad kariuomenė yra baisiai skurdi.

Tos pačios pasakos buvo pasakojamos, kai buvo klausiama, kodėl nėra taktinių liemenių, ir kodėl šautuvai sulūžę ir datuojami 1965 m.? „Nėra pinigų“.

Buvo tokių požymių, jog dalis aprūpinimo yra perpardavinėjama visokiose „karinės krautuvėse“ – į kurias savanoriai ir siunčiami nusipirkti tuos daiktus, kurių neva kariuomenė „neišgali nupirkti“.

Peilis mėsai kapoti – tai 250 virvelių, kurių kariuomenė „neišgali nupirkti“. 

Akivaizdu, jog kariuomenė nesusimokėjo didžiajai žiniasklaidai, kad toliau ją liaupsintų, todėl pastaruoju metu ir „nuteka“ „gėdinga informacija“ apie ir taip viešai tarp karių ir ne karių žinomus dalykus.

Lietuvos kariuomenės kūrėjai, atsargos karininkai kone miršta badu, gaudami „labai dideles“ 130 eurų pensijas, o dabartiniai kariškiai taškosi ir perkaliojasi visokius peilius po 250 eurų. Nes Juozas Olekas visada pakištą raštą apie tai, kaip baisiai trūksta KAM sistemai pinigų, pasirašys. Ir paskutinį butą iš atsargos karininko nušvilps, kad „chebra“ pasidalintų, kad tik neskurstų.

Juk tokie „patriotai“ ir patriotiškai perka vieni iš kitų 8 kartus didesnėmis kainomis.

O ir patys karininkai nevengia dalyvauti verslo sandoriuose.

Štai majoras Valaitis kadaise dirbdamas Gynybos štabe, buvo tuo pačiu metu ir „Kraustos“ akcininkas. Ir tuo pačiu metu, jam bebūnant tuo akcininku, staiga Lietuvos kariuomenė perka kraustymo paslaugas iš „Kraustos“. Kam toks sandoris –  jeigu pervežimams LK turi Logistikos valdybą? Atsakymas aiškus: tam, kad didžiai nusipelnęs Lietuvai majoras Valaitis gautų papildomų pinigų per firmą, kurioje jis turi akcijų.

Kada baigsis šitas totalus valstybės užvaldymas ir plėšimas? 

Viskas prasidėjo nuo auksinių kastuvėlių tyrimo. Juos LK bandė pateisinti su „piaro kompanija“, kai tyčia demonstratyviai kažkokiose „mokomosiose programose“ laužė kitų firmų kastuvus (bet kurį metalą truputį pakaitinus ugnyje, galima lengvai perlaužti…), ir taip neva demonstravo, jog tik „Nota bene“ gamina tinkamus.

Keista.  Kažkodėl pilni sandėliai  ne auksinių ir labai senų kastuvėlių, kurie nelūžta. Ir kuriuos naudoja kariai. Turbūt „Nota bene“ tik tarpinė stotelė. Gal visa šita amunicija dar kažkur pervežama. Arba tiesiog 8 kartus didesnė kaina skiriama tam, kad labai Lietuvai nusipelnę, labai parlamentą gynę ir labai labai pasauliui nusipelnę majorai ir pulkininkai pasidalintų tą „likutį“ – 7 tos pačios prekės kainas. Juk kažkoks racionalus paaiškinimas turi būti. Esmė ta, kad vyksta biudžeto vagystės stambiu mastu, bet STT, FNTT, GP tyli – nes vagia tai kariuomenė. O kaip čia dabar Lietuvos kariuomenei kelsi baudžiamąją bylą? Na kažkaip ne lygis. Juk jie ne „vatnykai“ ir ne „koloradai“. O labai patriotiškai grobsto valstybės biudžetą. Juk tai ne nusikaltimas.

Nors šiandienos informacijoje akivaizdžiai matome veikos sudėtį- sukčiavimas stambiu mastu, kai sandorių kaina tyčia padvigubinama, nors net nebuvo skirta 1,622 mln., o tik apie 724 tūkst. (lauko virtuvių atsarginėms detalėms). Kas čia jeigu ne tyčinis nusikaltimas, tyčia grobstamas biudžeto lėšas, žinant, jog labai garsiai paklykavus, jog vėl puola rusai, geriečiai iš Seimo leis grobstyt kiek tik panorėsi.

O jeigu koks žurnalistas alla Sulikienė rašys, tai ją galima bus užčiaupti, padarius „fas“ pačiam generolui Žukui: kuris pagrasins NATO, šmato ir kosmine žvalgyba, ir taip visi vagių kritikai užsičiaups. Koks geras valstybės išgrobstymo planas, ką tu ką tu!

 

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));