skip to Main Content
Lietuvos “gelbėtojai” vienijasi, bet visi pinigai kada nors baigiasi

Lietuvos “gelbėtojai” vienijasi, bet visi pinigai kada nors baigiasi

Seimo rinkimų karštinei prasidėjus, ir parodžius debatų bei diskusines laidas, paaiškėjo, jog kai kurie kandidatai net nesugeba atsakyti į elementarius klausimus.

Su Ramūnu Karbauskiu asmeniškai turėjęs  teisminių ginčų Panevėžio miesto Tarybos narys Mantas Leliukas sutiko atsakyti į keletą klausimų.

Ar Ramūnas Karbauskis išgelbės Lietuvą?

-Vienareikšmiškai – ne. R.Karbauskis politikoje jau daugybė metų, net Seimo pirmininko pavaduotoju buvo, bet ką jis pats kaip politikas yra inicijavęs,  pasiūlęs ar padaręs  visai Lietuvai, o ne Naisiams, savo verslui  ir savo vardo viešinimui nuosavu teatru bei filmu  ? Sukėlęs blaivybės isteriją ? Kad turėjo pasitraukti iš Seimo vicepirmininko pareigų – girdėjome, apie prekybą rusiška chemija ir smulkių ūkininkų nuvarymą nuo žemių –   taip pat, ,,kviestinių‘‘ ir ,,rinktinių‘‘ rinkiminiame   sąraše įsigijimus, savo partijos žmones  paliekant juodžemiu – matome. Būkime biedni, bet teisingi – šio asmens nuopelnų sąrašas yra visiškai baigtinis, o žmonių iliuzijose jis išaugęs iki Naisių pylimo dydžio. Jo ,,rūpesčio‘‘ esmę gražiai atskleidžia LVŽS ir švietimo profsąjungų draugystės istorija. Panevėžietės kolegės Gema Umbrasienė ir profsąjungietė Nijolė Staišiūnienė, daug metų aršiai besikaunančios už kitokią, draugišką vaikui ir mokytojui, Panevėžio ir Lietuvos mokyklą, Vilniuje    organizavo R.Karbauskio ir Lietuvos švietimiečių profsąjungų vadovų susitikimą. Jis prasidėjo nuo R.Karbauskio pranešimo, kad labai neturįs laiko,  po kurio sekė jo 45 minučių monologas ir keliolika minučių kažko panašaus į pokalbį. Kolegės pasakojo norėjusios prasmegti skradžiai žemės iš gėdos ir nepagarbos svečiams. Beje, LVŽS ir profsąjungų susitarimas buvo vis tik pasirašytas. Guli Panevėžyje. Nei R.Karbauskis, nei jo dešiniosios rankos- B.Ropė su R.Baškiene – susidomėjimo jo vykdymo nerodė, nerodo ir, užtikrinu, po rinkimų nerodys.  

Kas dabar  vyksta Panevėžyje?

– Ramūno Karbauskio žmonės miesto politikoje ,,gelbėja‘‘ švietimą,  kultūrą ir meną. Prieš keletą dienų buvo „išgelbėtas“ Panevėžio pučiamųjų orkestras, kurio analogo nėra visoje Aukštaitijoje. Nors kaip Kontrolės pirmininkas puikiai žinau, kaip švaistomos lėšos, turtas  ir laikas savivaldybės sistemoje (jau viešai pripažinta, kad net išreklamuotoji  administracijos reforma ekonominio efekto neduos, tik į ją bus atvesti ,,savi‘‘ ) ir veikti tikrai yra ką,  nusprendė „optimizuoti“ orkestrą. Prieš kelis mėnesius suoptimizavo Nevėžio mokyklą ir Jaunimo mokyklą, aktyviai  tame dalyvaujant valstietei mero patarėjai švietimo klausimams.  Ir cinizmo viršūnė –  inicijavo prekybos alkoholiu apribojimą vietose, kur niekas niekada juo neprekiavo ir neprekiaus, bet nuėmė paskutinius dar buvusius apribojimus prekiauti ir vartoti alkoholį miesto centre miesto švenčių metu ir t.t. Ar  Jums patinka visa tai ? 

– Kaip dirbusi kultūros srityje 3 metus, atvirai pasakysiu, tokio jungimo – tatro su orkestru – nesu girdėjusi. Dėl ribojimų alkoholiui:  mokslo projekte tyrinėjau muzikos, meno festivalius 4 metus. Nelabai įsivaizduoju, kad jie, kuriuose pristatomos ir naminio alaus ar vyndarystės tradicijos, vyktų su Karbauskio lygio apribojimais. Šiais metais Kelmės vasaros kursuose sėdint lauko kavinėje, kėdainiškiai tautodailininkai, miesto aikštėje pamatę Karbauskio  agitacinį plakatą, atvirai jį keikė už alkoholio ribojimą Kėdainių šventėse. Tiesa, Kelmės kursai – krikščioniški. Jie Ramūno Karbauskio neįsileidžia…dėl jo pagonybės ir ryšių su pagonybės propaguotojais…Grįžkime į Panevėžį.

– Iš to, kas dedasi Panevėžyje, ir kaip neefektyviai yra valdomas miestas, o bandoma „efektyvinti“ visiškai ne tas sritis, kurias reikia – galiu drąsiai sakyti, kad Karbauskis, kuris Rūtos Janutienės laidoje net nesugebėjo normaliai atsakyti, kodėl jo, tokio didelio patrioto, šeima gyvena Ispanijoje – jog Lietuvos išgelbėti šis latifundininkas nesugebės. Drįstu priminti, jog Panevėžio valdžia buvo suformuota P.Urbšio sutarimu  su R.Karbauskiu, šiam tiesiogiai  nurodžius valstiečiams eiti daugumon ir klausyti politinių feodalų nurodymų.  Ką valdantieji valstiečiai Panevėžyje sėkmingai ir pelningai daro. Ir tai matome ne tik mes. Ne veltui net socialdemokratai, stengęsi būti visose valdžiose, triukšmingai   pasitraukė iš valdančiosios daugumos. 

Ką turite galvoje, sakydamas „latifundininkas“?

– Jau vakar visur spaudoje teko matyti netgi teisininkų viešą kreipimąsi, kad Ramūnas Karbauskis negalėjo būti registruojamas kandidatu, nes valdo 34 000 hektarų žemės (konkrečiai buvo straipsnis “Karštame komentare“, kuris anksčiau palaikė R. Karbauskį http://komentaras.lt/i-seima-verziasi-ir-tie-kurie-neturi-teises/?lang=). Jeigu aš sakau kažką apie R. Karbauskį – jis mane paduoti į teismą žada. Dabar ramiau – jau tai, kad jis valdo nenormalų kiekį žemės, pranešė ir platesnė auditorija. Mano klausimas: tai kur žiūri Zenono Vaigausko akys? Iš kitos pusės suprantu – gi galėjo žemes ,,išdėlioti‘‘ keliais vardais ar pavadinimais  ir galai į žemę. Bet vis tiek –  Lietuvos rinkėjams kaip tik ir reikia tokio gudrumo atstovų Seime ? Ir jie tikisi, kad tas gudrumas neatsisuks prieš juos pačius ? Aš net galvoju, kad būtent išaugęs nepasitikėjimas R.Karbauskiu Lietuvos kaime paskatino jį Naisių kultūrinei epopėjai, turėjusiai suaktyvinti miesto rinkėją, kuriam žemės supirkinėjimo ir trąšų užpirkinėjimo istorijos nėra svarbios ir gerai žinomos.  Juk net žalioji LVŽS dalis, kaip kai kurie partiečiai sako,  kažkada prasidėjo buvusio Panevėžio skyriaus žmonių, o ne R.Karbauskio  iniciatyva.  

Zenono Vaigausko akys nuo liepos 24 dienos, jam išėjus į valstybės pareigūno pensiją žiūri pro pensininko akinius… Nepratęsti jo įgaliojimai, aš iš viso nežinau, ar tokie rinkimai galiojantys?

– Iš viso – viskas kas vyksta šiuo metu, sudaro tokį rūko, ir paralelinės tikrovės vaizdą. Rinkimai tarsi imituojami, o rinkėjai hipnotizuojami naujumo nekaltumu, kosminiais atlyginimais    ir kumščiais.    

Ką galite pasakyti apie jūsų buvusius politinius partnerius – Naglį Puteikį, ir jo koaliciją?

– Liepos mėnesį Naglis Puteikis ir  Kristupas Krivickas viešai žadėjo, kad rudenį bus atskleisti kažkokio super slapto tyrimo duomenys, kurie parodys, kad koalicija surenka 15 procentų. Rugsėjo mėnesį matome skaičius – 4,6 proc. Panevėžiečiams pasitraukus iš eilės prie lovio, N.Puteikis ir kitos koalicijos sąrašo žvaigždės dėl to labai įsižeidė, nuo mūsų slepiama bet kokia  informacija  apie partijos veiklą, panevėžiečių  atstovai partijos Taryboje net nebuvo pakviesti į jos posėdį, kas savaime yra grubus partijos Įstatų ir politinės etikos pažeidimas. Mes gi leipstame iš juoko – kur aš tai mačiau ? Ogi pas Karbauskį. Juk ir mūsų  ,,naujieji valstiečiai‘‘ pernai kūrė naują Panevėžio skyrių pagal geriausias konspiracijos taisykles, kad tik 70 neklusniųjų neateitų ir nenubalsuotų dešimties paklususių, ir apie mūsų svarstymą LVŽS taryboje  sužinojome tik tokios informacijos pareikalavę, o apie R.Karbauskio ir P.Urbšio veidus, mus Kaune pamačius, iš vis tyliu.  Ar dar kas nors kam nors neaišku ?  

Ar galima teigti, jog koalicija „nukraujavo“, nes jūs išėjot?

– Apie nukraujavimą nereikėtų kalbėti. Nesame susireikšminę, bet bendražygių, ištisus metus ant savo pečių nešusių organizacinį Puteikio politinės jėgos kūrimo darbą, išdavystė ir siekimas bet kokia kaina paversti vergais nedaro garbės jokiam politikui, juolab partijos vadovui.  Todėl Nagliui Puteikiui linkiu neverkti, jeigu dabar ar ateityje nepavyks visiškai, kaip jis susiplanavęs. Nepagarba žmonėms visada atsisuka prieš jos  autorius. 

Šiandien socialiniuose tinkluose matėme, jog klausiate, kur dingo Povilo Urbšio 1980-1982 metai iš biografijos?

– Tendencija klastoti ir slėpti biografijas būdinga daugeliui politikų. Ramūnas Karbauskis ilgai slėpė, kad su šeima negyvena, kad šeima Ispanijoje. Povilas Urbšys vienur ir kitur nesugeba normaliai papasakoti, ką veikė šiuo laikotarpiu. Bet baisiausia,  jog taip elgiasi garsiausiai deklaruojantys aukščiausius moralinius standartus, o žmonės jais ir toliau tiki.  Ką kaltins po rinkimų ? 

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenentas Vytautas Jonas Žukas teigia, kad jis karinę patirtį įgijo dirbdamas 1990 m. karo muziejuje, ir 1991 m. baigdamas istorijos studijas. Tokiu pagrindu jis neva gavęs majoro laipsnį. Gal čia panašus atvejis?

– Labai norėčiau iš tikrųjų sužinoti pilną, be retušų Povilo Urbšio, biografiją. Vis tik tenka bendrauti su jo koaliciniais partneriais, dirbti, Ramūnas Karbauskis jau „apsišvietė“, kaip jis gaivina Lietuvos etninę kultūrą – visai šeimai gyvenant užsienyje. Ir tas pagonybės garbinimas Naisiuose, kur nėra katalikų bažnyčios, kažkaip verčia prisiminti  laikus, kai katalikiškos kultūros neturėjo būti, o štai pagoniška nebuvo tokia baisi santvarkai.  

Jūs taip kritikuojat savo politinius priešininkus. Net bijočiau su jumis susigrumti debatuose.

– Aš tiesiog nieko neslepiu, net mano klaidos iškart plačiai aprašomos ir aptariamos net nepadarytos. Mano visa šeima, net visi šunys, mano laisvalaikis – internete, kas domisi mano veikla, seka, ką veikiu, ir visi mato, kad neturiu ką slėpti. Vaikai, šeima, sodas, bitės, meistravimas. Kai nebeapsikenčiu betvarke Panevėžyje, paimu trimerį ir pjaunu žolę. Keista, kad Panevėžio taip nemyli karbauskininkai su „UTRAK“ („Kartu“ ). Taip, kaip jie rūpinasi Panevėžiu, manau, „rūpintųsi“ ir Lietuva. Beje, Povilas Urbšys vienintelis Seimo narys, kuris nesugebėjo TV žurnalistams atsakyti, kokį Darbo kodeksą ką tik Seimas priėmė. Atsakė, jog jis neprivalo žinoti, už ką balsavo. Tai šitoje vietoje jau ir komentarų nebeturiu.

– Ačiū už pokalbį.

Panevėžio miesto tarybos narės Gemos Umbrasienės komentaras:

Niekada nesu mačiusi R.Karbauskio šeimos. Bet man atrodo, jau per dideliu melu politiko siekis gelbėti Lietuvą ir Lietuvos šeimas, savają išsiuntus iš jos geresniam gyvenimui. Jei tokiu būdu jis ,,gelbėjo“ savo šeimą nuo persekiojimo dėl savo politinės ir verslo veiklos, lenkiu galvą prieš visus kitus Lietuvos politikus ir verslininkus, drįstančius rūpintis savo šeimomis ne tokiu ,,saugiu“ būdu. Vis labiau įsitikinu šventa psichologijos tiesa, kad ,,viešą bekompromisę kovą, lydimą aukštų tikslų ir šūkių, vienoje srityje vykdo asmenys, pralaimėję asmenines kovas kitose moralės srityse“, nes ,,garsūs šūkiai geriausiai paslepia tyliai tarpstančias nuodėmes“. R.Karbauskis ne vienintelis, šiemet tokių kovotojų gausu kaip niekad ir jie linkę vienytis. Kviečiu prisiminti tai spalio 9 d. Melu gėrio nesukursi. o visi pinigai kada nors baigiasi.

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));