skip to Main Content

Lietuvos ekonomistas neteisingai supranta, kas yra didžioji Lietuvos bėda

 

 

Paskelbta: 2017-01-03 09:29 Autorius: ekspertai.eu
R. Kuodis (dešinėje). Nuotr. prezidentas.lt

R. Kuodis (dešinėje). Nuotr. prezidentas.lt

Lietuvos ekonomistas, makroekonominės politikos ir viešosios ekonomikos ekspertas, socialinių mokslų daktaras, profesorius Raimondas Kuodis išsakė savo nuomonę, kas yra didžioji Lietuvos bėda.

Nesėkmingai valdomas viešasis sektorius, korupcija ir nepotizmas, švietimo, socialinės ir sveikatos sistemų nesibaigianti krizė, nesuvaldomi emigracijos mastai, didelis savižudybių skaičius, milžiniška nelygybė – tai toks šiandieninės nepriklausomos Lietuvos vaizdas, tokie dviejų dešimtmečių valstybingumo kūrimo rezultatai, rašoma nepriklausomo portalodelfi.lt straipsnyje „Lietuva, įsivesdama eurą, išrašė tuščią čekį, į kurį kažkas įrašys didelę sumą“.

„Kaimo vietovėse prieš kelis metus buvo renovuotos mokyklos, sukišti dideli pinigai žinant, kad tose mokyklose po kelių metų nebebus mokinių. Ką turime? Šiandien visoje Lietuvoje stovi krūvos tuščių, bet labai gražiai suremontuotų mokyklų. Ir taip yra vien dėl to, kad politikai tokiu būdu norėjo įsisavinti Europos pinigus. Ne investuoti protingai, bet įsisavinti. Čia ir yra didžioji Lietuvos bėda“, – pasakė R. Kuodis interviu nepriklausomam portalui.

Ekonomistas neteisus. Didžioji Lietuvos bėda ne tame. Didžioji Lietuvos bėda tame, kad Lietuvoje teisėsauga tarnauja ne piliečiams, o tiems, kurie tuos pinigus neteisėtai įsisavina.

Lietuvos teisėsauga – pagrindinis valstybinio kriminalinio pasaulio buferis. Lietuvos teisėsauga niekam realiai neatskaitinga. Žinoma, išskyrus savo tiesioginius šeimininkus.

Būtent dėl šios priežasties Lietuva pagal labai daug parametrų velkasi Europos Sąjungos uodegoje, žmonės bėga iš Lietuvos, o pabėgeliai iš svetur stengiasi į Lietuvą nepatekti.

Žinoma, mafijai, o ne piliečiams tarnaujanti teisėsauga taip pat yra tik pasekmė to, kad Lietuvoje yra daugeliui metų yra įslaptinti tūkstančiai KGB darbuotojų. Bet tai jau kita, dar platesnė tema.

Kaip sakė politinės veidmainystės etalonas, konservatorė Irena Degutienė –„kada mūsų tauta praregės“?

Susiję:

Kada tauta praregės, arba kam skambina varpai

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));