skip to Main Content

Lietuva-jau represijų šalis? Į  teismus siunčia už lapelius, foto, už sveikinimus Pergalės dienos proga 

 

Nuo balandžio 25 d. Klaipėdos apygardos teisme prasidėjo politinis teismo procesas- taip vadinama ,,antikonstitucinė byla”.  Jau vyko du posėdžiai-balandžio  25 d. ir gegužės 22 d. Trečiasis posėdis vyks birželio 13 d. Teisiamujų suole randasi aktyvūs piliečiai – vienas iš sambūrio ,,Būkime vieningi” lyderių  O. Titorenko, šiaulietis visuomenininkas Ž. Razminas ir Socialistinio Liaudies fronto pirmininko pavaduotojas G. Grabauskas, jie teisiami del proklamacijų prieš euro įvedimą Lietuvoje ir Lietuvos narystę NATO spausdinimo, platinimo bei laikymo. Tai taiki politinė veikla, tačiau byla inicijavę slaptosios tarnybos  savo pažymose, kurios įtrauktos į bylos medžiagą, šią taikią veiklą vadina ,,hibridiniu karu” bei kitais grėsmingais  epitetais. Greta to, šimet vyksta ir kitos politinės bylos-kovo 6 d. Klaipėdos apylinkės teismas už straipsnių internete publikavimą ir tiesos apie konservatorių partijos veiklą atskleidimą nuteisė sambūrio ,,Būkime vieningi” lyderį V. Lekstutį vienerių metų lygtinio teistumo ir 100 valandų pataisos darbų bausme.  Paskutinis atvejis irgi itin skandalingas-gegužės 31 d. Kovotojų už Lietuvą sąjungos pirmininkas Vytautas Šustauskas pranešė, jog gegužės 30 d. vakare, apie 17 val. 15  min. pas jį atėjo du policijos pareigūnai, kurie jį apklausė dėl tariamos ,,sovietinės simbolikos“ platinimo (faktiškai sveikinimo Pergalės dienos proga) ,,Facebook“ socialiniame tinkle. Jie pareiškė  V. Šustauskui, jog jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas, po kurio laiko  šis aktyvus kaunietis bus kviečiamas į policiją.  V. Šustauskas stebisi: ,,Kiekvienais metais pasveikinu žmones Pergalės dienos proga. Tai padariau ir šįmet gegužės  6 d.  Mano senelis žuvo Antrojo pasaulinio karo pabaigoje kovodamas su fašistais. Iki ko dasigyvenome, kur juda Lietuva, jei už tokius dalykus ima persekioti žmones?“. 

Saugumiečiams vaidenasi teroras ir revoliucijos

Nagrinėjant politinių bylų medžiagą, pastebimas ,,juodųjų“ technologijų braižas. Štai ,,antikonstitucinėje“ baudžiamojoje byloje yra toks  2017-04-21 d. parengtas dokumentas, jo turinys labai specifinis.  Šis dokumentas buvo išsiustas iš Klaipėdos apygardos prokuratūros   Kauno policijai. Jame teigiama-,, Nutarimas apklausti asmenį. 2016-04-21. Ikiteisminio tyrimo byloje yra duomenų apie tai, kad G. Grabauskas galimai platino agitacinio turinio lapelius  su juose išdėstytais kurstomojo pobūdžio teiginiais, kurių turinyje išreikštas raginimas vykdyti socialistinę revoliuciją Lietuvoje, kurios konstitucinė santvarka įtvirtinta kaip nepriklausoma demokratinė respublika. G. Grabausko ir kitų radikaliam judėjimui priklausančių asmenų platinti agitaciniai lapeliai, proklamacijos,  jų turinys gali skatinti ir kurstyti kitus valstybei nelojalius, jai norinčius pakenti asmenis  daryti teroristinio pobūdžio nusikaltimus Lietuvoje”. Išties tai neteisinis dokumentas, o propagandinė  rašliava, pagal visus požymius-gauta prokurorų iš slaptųjų tarnybų. Prokurorai ją nukopijavo ir nusiuntė policijos pareigūnams. 

Bylų fabrikavimo ,,menas”

Bylų fabrikavime būna įvairių pavyzdžių. Galima pateikti praktinius pavyzdžius iš ,,antikonstitucinės bylos”: kaip slaptųjų tarnybų veikėjai ir prokurorai į įrodymų bazę įtraukia lyg ir nesusijusius dalykus- lapelius prieš eurą, per kratą pas G. Grabauską rastas nacistinių nusikaltėlių J. Misiūno, K. Ališausko, A. Taparausko foto (jie visi nuo pat 1941 m. birželio mėnesio aktyviai dalyvavo Holokauste bei kituose nacistiniuose nusikaltimuose Lietuvoje ir Baltarusijoje), nacistinių nusikaltėlių sąrašus, laišką, atsiustą žmonai L. Grabauskienei bei dar keletą tariamai ,,svarių” įrodymų ( kai kuriuos pavyzdžius pridedame).  Kaip bus pateisinta tokia specifinė įrodymų bazė, paaiškės bylos eigoje. 

Kitas pavyzdys-šioje byloje teisiamas ir  O. Titorenko. Jam be lapelių prieš eurą platinimo  bei laikymo pateikti kaltinimai ir  dėl neteisėto ginklo laikymo.  Tačiau  gegužės  22 d. Olegas Titorenko pateikė teismui konkrečius įrodymus, jog  2009 m.  šį ginklą pirko jo tuometinė žmona A. Titorenko (dabar  A.Kubilienė).  Štai taip-kaip kaltinimai pateikti šiam aktyviam visuomenininkui, jei net pagal oficialius duomenis, šį ginklą pirko jo tuometinė žmona?  Tikrai byla ,,baltais siūlais” siuvama. 

Tokia dabarties Lietuva, kurios Konstitucijoje išdestyta daug gerų, demokratinių teiginių. Tačiau kol kas matome, jog LR Konstitucija paminta, o elito veikėjai taip bijo pažangių permainų, jog aktyvūs piliečiai A. Drižius, P. Masilionis, O. Titorenko, Ž. Razminas,  E. Satkevičius, D. Šulcas, G. Grabauskas ir kiti jų bendražygiai jiems yra tarsi ašaka gerklėje.  Užtai jie visaip šmeižiami  ir persekiojami .

 

Giedrius Grabauskas

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));