skip to Main Content

 

Nina Puteikienė

Rusų aljansas, ėjęs su į savivaldos rinkimus Tomaševskio bloke, yra koalicijoje su Klaipėdos valdančiąja liberalų dauguma. Klusniai, nepratardamas nė žodžio, balsuoja už visus liberalų sprendimus. Ar gi ne todėl užteko tik elektroninio trijų privačių namų gyventojų laiško,kad ši gatvės atkarpa būtų išasfaltuota ir ištrinkeliuota. Pabandykite ir Jūs taip pat pasigerinti savo aplinką. Ups, nepavyks, nes nesate Rusų aljanso vienos iš lyderių – Seimo narės Rozovos – žentas. Ir toliau šios gatvės savivaldybė neasfaltuoja, vaikai klampoja per rudens purvynus. Kodėl? Todėl, kad Rusų aljanso žentų ten daugiau nėra. Savivaldybės kontrolierė D.Čeporiūtė ištyrė šią istoriją ir nustatė, kad viskas teisėta. Tiesa, pati Čeporiūtė tik mano paraginta išstojo iš Liberalų sąjūdžio. Ar tikite, kad savi savus gerai gano? Ji sugebėjo net pasakyti posėdžio metu, kad minėto laiško net nematė, o ir nežiūrėtų, nes laiškas – tai ne dokumentas. O tai kas yra laiškas?

 

„Rozovos atkarpa“ skambės dar ilgai

Martynas Vainorius 

2017-11-29  

 

Jau beveik trejus metus iš Savivaldybės bandantis išpešti aiškius atsakymus, kodėl 2015-aisiais buvo išasfaltuota 200 m Klaipėdos gatvės atkarpa Tauralaukyje, prie Seimo narės Irinos Rozovos dukros namo, Lietuvos gynybos atašė Kinijoje pulkininkas Nerijus Rimkevičius tvirtina nenurimsiantis ir išnaudosiantis visas įmanomas teisines priemones.

 

 

Klaipėdos gatvė ilgai gyveno be asfalto, kol 2015 m. jis kažkokiu būdu atsirado tik dalyje jos – prie nuolatiniam liberalų koalicijos parneriui Rusų aljansui priklausančios Seimo narės Irinos Rozovos dukros namų. „Google street view“ nuotr.

Aiškindamasis istorijos aplinkybes N. Rinkevičius buvo kreipęsis ir į prokurorus, kurie nepamatė čia galimybės ginti viešąjį interesą, ir į Seimo kontrolierių tarnybą. Seimo kontrolierius Raimondas Šukys buvo konstatavęs, kad Savivaldybė privalo gyventojams aiškiai pateikti informaciją, dėl kokių priežasčių priimami sprendimai asfaltuoti gatves, o nesant jų remonto ar tiesimo prioritetų kriterijai, kuriais vadovaujantis buvo išasfaltuota minėtoji Klaipėdos g. atkarpa, kelia abejonių. Tokį tvarkos aprašą Savivaldybė pasitvirtino tik šių metų kovą.

 

Antradienį miesto Tarybos Kontrolės komitetas svarstė N. Rimkevičiaus kreipimąsi dėl Savivaldybės kontrolierės Daivos Čeporiūtės atsakymo į dar vieną jo raštą Seimo kontrolieriui.

 

N. Rimkevičius savo rašte kelia jau ne tik klausimą dėl vadinamosios nuolatiniam liberalų koalicijos partneriui Rusų aljansui priklausančios N. Rozovos atkarpos išasfaltavimo aplinkybių, bet ir teiraujasi, kodėl į darbų planus yra įtraukiamos „Tauro“ sodų gatvės, kurios dar nepriklauso miestui, „verslui perduota Teritorija tarp Tauralaukio ir Danės upės“, kodėl nuspręsta asfaltuoti „mažiausiai apgyvendintą“ Vėjo gatvę ir kt.

 

Svarstant šį klausimą komiteto narė Nina Puteikienė domėjosi, ar kontrolierė matė tą „mistinį“ kelių gyventojų elektroninį laišką-prašymą, kuris tapo pagrindu asfaltuoti Klaipėdos g. atkarpą.

 

„Nežinau atvejo, kad dėl trijų žmonių elektroninio laiško būtų padaroma 70 tūkstančių eurų investicija. Taip buvo pažeistas konstitucinis teisingumo, proporcingumo principas. Kontrolierės tyrimo kokybė tik pateisina tai, kas padaryta“, – sakė N. Puteikienė.

 

Posėdyje dalyvavusios kontrolierės pripažino, kad tokio laiško nematė, nes tiria tik dokumentus. O jie esą liudija, kad viskas atlikta teisėtai – pagal miesto Tarybos tvirtinamą Strateginį veiklos planą (žr. atsakymą).

 

„Sprendimai Tarybos nebuvo apskųsti, reiškia, jie teisėti. Lėšos naudotos teisėtai, pažeidimų nebuvo.  O interesų mes nevertiname“, – teigė kontrolierės.

 

Komiteto pirmininkas konservatorius Arūnas Barbšys pareiškė, kad „patikrinimas ir išvada nepilnai atsako į užduotus klausimus, neina suprasti vertinimo“.

 

„Tik bendros formuluotės, tvarkos, bet eigos nematyti. Siūlyčiau vertinti nepatenkinamai. Galbūt išsamiau Antikorupcijos komisija galėtų išnagrinėti“, – sakė jis.

 

Tuo metu liberalė Vaida Žvikienė teigė, kad vertinti gerai ar blogai atliktas tyrimas yra subjektyvu, nes nėra jokios metodikos.

 

„Jei netinka atsakymas, galima kreiptis ir į kitas institucijas, prašyti papildomos informacijos ir panašiai“, – teigė ji.

 

Rusų aljanso narė (tos pačios partijos kaip ir I. Rozova) atstovė Jolanta Skrabulienė teigė, jog kontrolieriais dirba kompetentingi žmonės, tad ji yra prieš siūlymą jų tyrimą vertinti nepatenkinamai.

 

Tad komitetas apsisprendė tik perduoti tolesnį šio klausimo nagrinėjimą Savivaldybės Antikorupcijos komisijai.

 

Posėdyje dalyvavęs jos pirmininkas konservatorius Rimantas Didžiokas teigė, kad „kitąkart ir teisėti sprendimai nebūna teisingi“.

 

„Galbūt reikia pripažinti, kad suklysta. Pradėjome šio klausimo svarstymą Antikorupcijos komisijoje ir jį tęsime“, – teigė jis.

 

„Prasidėjo treti metai, bet aš ir toliau teisinėmis priemonėmis kalbėsiu su Savivaldybe“, – savo ruožtu sakė per internetą į posėdį prisijungęs N. Rimkevičius.

atvira klaipeda.lt

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));