skip to Main Content

„Layher Baltic“ iniciatyva: pademonstruoti jaunimui aukštą vokiškos įmonės darbo kultūrą ir galimybes

 

Bendrovė „Layher Baltic“ įsijungė į Vokiečių kalbos dienų Lietuvoje renginį. Kaip sakė šios vokiečių kapitalo įmonės direktorius Viktoras Voroncovas, jiems, kaip verslo įmonei, svarbu ne tik atkreipti dėmesį į vokiečių kalbą, bet ir parodyti vokiškos įmonės darbo kultūrą.

 

Salininkuose įsikūrusi pastolių ir jų sistemų tiekėja „Layher Baltic“ tris čia esančias stoteles apklijavo Vokiečių kalbos dienoms Lietuvoje skirtais plakatais, taip siekdama atkreipti vietos bendruomenės dėmesį. 

Norint orių darbo sąlygų ir atlygio, nebūtina emigruoti

 

„Mes, kaip vokiečių kapitalo įmonė, prisijungėme prie šios iniciatyvos ir nusprendėme padaryti du dalykus, – sakė bendrovės „Layher Baltic“ direktorius V. Voroncovas. – Apklijavę Salininkų stoteles renginiui skirtais plakatais, mes siekiame atkreipti pirmiausia moksleivių, kurie kasdien važinėja į mokyklas, dėmesį ir padrąsinti mokytis vokiečių kalbos. Vokietija yra labai didelė rinka, Lietuvoje taip pat yra labai daug vokiečių investicijų, tad jeigu moki vokiečių kalbą, tavo vertė darbo rinkoje labai išaugs. Ir tam nebūtina išvažiuoti dirbti į Vokietiją. Mokėdamas vokiečių kalbą, tu turėsi daugiau galimybių dirbti vokiško kapitalo įmonėse, gauti vertingų žinių iš vokiškų tinklalapių. Taigi vokiečių kalbos mokėjimas žmogų daro konkurencingesnį darbo rinkoje.“

 

Vokiečių kalbos dienų metu „Layher Baltic“ bendrovėje lankysis moksleivių. Pasak V. Voroncovo, jiems svarbu parodyti, kaip atrodo vokiškas verslas, svarbu jauniems žmonėms paaiškinti, kad nereikia eiti pas darbdavį, kuris darbo užmokestį moka vokeliuose, kad neverta eiti pas darbdavį, kuris savo darbuotojų neaprūpina net specialiais darbo drabužiais. 

 

„Reikia ieškoti tinkamo darbdavio, o vokiečių kampanijų darbo kultūra yra iš tiesų aukšta, – sako V. Voroncovas. – Mes visada laiku ir oficialiai mokame pakankamai didelį atlyginimą, suteikiame geras darbo sąlygas, bet tai nereiškia, kad gali ateiti kiekvienas. Jeigu tu nori dirbti vokiško kapitalo įmonėje, turi pats išaugti iki tam tikro lygio, nesustoti mokytis – tiek mokykloje, tiek universitete, tiek pradėjęs darbinę karjerą.“

 

„Layher Baltic“ įmonė yra viena iš tų, kurios, dalyvaudamos Vokiečių kalbos dienų renginyje, siekia parodyti, kad, norint dirbti geromis sąlygomis, nebūtina išvykti iš Lietuvos – vokiško kapitalo įmonės ir Lietuvoje suteikia tokias darbo sąlygas, kurios nenusileidžia Vokietijoje veikiančioms įmonės.  

 

Renginys suteikia galimybių ir geriau pažinti vokiško verslo kultūrą

 

„Mūsų renginio programa yra labai plati, o tarp daugybės dalyvių yra ir įmonės, – portalui Statybunaujienos.lt sakė Rasa Darbutaitė, projekto Vokiečių kalbos dienos koordinatorė. – Mes džiaugiamės, kad verslo įmonės, kurios labai dažnai sako, jog joms trūksta darbuotojų, atsivėrė ir siūlo galimybę moksleiviams ir studentams pamatyti vokišką verslo aplinką, vokišką verslo kultūrą, supažindinti su tais principais, kuriais vadovaudamosi jos dirba.“

 

Koordinatorė taip pat pažymėjo tai esant puikią galimybę moksleiviams ir studentams pamatyti įvairias nišines sritis, kurių paprastai jie nepamatytų. Tad verslo įmonių dalyvavimas kultūriniam renginiui sukuria pridėtinės vertės, nes sudaro galimybių iš arti pamatyti įvairias specialybes, kurių paprastai moksleiviai nematytų ir su jomis nesusipažintų. 

 

Svarbiausi Vokiečių kalbos dienų renginiai vyksta visą šią savaitę – nuo spalio 16 iki 20 dienos. Tačiau renginiai vyko ir praėjusią savaitę, vyks ir kitą. 

 

Dalis Vokiečių kalbos dienų renginių yra skirta verslui.

 

Bendrovės „Layher Baltic“ nuotr.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : GENĖ DRUNGILIENĖ, VŠĮ „PROPAGANDOS MINISTERIJA“

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));