skip to Main Content

LAT sužlugdė Kauno prokurorų norus persekioti kunigą Virginijų Gražulevičių: „išdraskytašiknių“ byla baigta

Kristina Sulikienė

Nors sisteminė žiniasklaida pirmąją Gavėnios savaitę kone su žemėmis bandė sulyginti Rokų ir Margininkų (Kaunas, Kauno raj.) parapijų kleboną Virginijų Gražulevičių, deja, Temidė yra akla ir kurčia žiniasklaidos isterijai, ypač, jeigu ją kelia sisteminė spauda.

Nors „Lietuvos rytas“ su TV ir netgi šeštadienio apžvalgininkais bandė įtikinti visuomenę, jog kunigas Virginijus Gražulevičius, kuris buvo nekaltas, ir išteisintas apeliacinėje instancijoje, yra „prisikalbėjęs“, ir kad „turi didelių problemų“.

 Lietuvos Aukščiausiasis teismas nekreipė dėmesio į spaudos keliamą isteriją, bei perdėtą tariamų gėjų tariamų teisių pažeidimą, kai kažkas kažkur interneto platybėse panaudojo liaudišką posakį „išdraskytaškinis“. 

Advokatas Vytautas Sirvydis, atstovavęs kunigą šioje byloje, jau keliant isteriją spaudoje, nurodė, jog visų pirma, klientas išteisintas, visų antra, jam buvo siūloma prisipažinti, daromas poveikis, be to, byloje remtasi literatūrine išvada žmogaus, kuris nėra įrašytas į jokius lingvistikos ekspertų sąrašus.

Kunigas Virginijus Gražulevičius irgi neliko skolingas savo persekiotojams: pavadino juos „velnio advokatais“. O „velnio advokatai“ negailėjo laiko ir benzino, gaudė Rokų žmonės prie parduotuvės, pašto, bandė surasti nors kokią kliautį prieš mėgiamą ir laisvalaikio nepaisantį kunigą – nepasisekė: visi kalbinti žmonės lanko bažnyčią, beje, Rokuose labai mažai jos nelankančių…Šv. Mišios per daug atgaivinančios ir savyje talpinančios modernumą, bei ištikimą tradicijos laikymąsi. Širdis atgaivina ir darnus parapijos choras, atliekantis net garsius bažnytinės muzikos klasikų kūrinius.

Laukdamas LAT sprendimo, kunigas toliau tarnavo savo parapijose, bendravo su parapijiečiais, kalėdojo per kaimus ir gyvenvietes, priklausančias jo aptarnaujamoms parapijoms. Žiniasklaidos puolimas padarė savo: jeigu anksčiau Rokų koplyčia būdavo pilna, tai dabar dėl gausaus žmonių lankymo, nebėra kur atsisėsti, o užsakomųjų Mišių padaugėjo dvigubai.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));