skip to Main Content

https://www.lrytas.lt/auto/radaras/2019/06/08/news/automobiliu-prekeiviai-pateko-i-keistus-policijos-gniauztus-10658584/

 

Be galo įdomus straipsnis. Faktas, kad tie provincijos mužikėliai – automobilių prekeiviai – nemokėjo mokesčių, kol jų rimčiau neužlaužė. Ir nesiruošė mokėti. Kad juos užlaužė, tai pagarba turėtų būti policijai. Bet nerimą kelia, kad tikrasis policijos motyvas galimai yra ne teisingumo paieškos ir valstybės turtinių-mokestinių interesų gynimas. Panašu, kad policijos ir policininko statusas naudojamas, siekiant išstumti verslo konkurentus iš tos vietovės. Iš čia tas vietos teisėsaugos uolumas ir perteklinių prievartos bei policinės kontrolės priemonių naudojimas. Ypač klaikai atrodo tas faktas, kad nuolatinių patikrų ir kratų  metu stresinami mažamečiai vaikai….

 

Kiekvienas kaimas, deja, gali turėti savo „durnelį“ ir savo išsigimėlį. Policija taip pat. Sveiką demokratinę sistemą atpažinti leistų būtent tai, ar dėl tokio tikėtino pareigūnų piktnaudžiavimo visa teisėsauga stojasi ant blakstienų ar ne? Jei yra mažiausias įtarimas, kad keli vietovės policininkai gina savo šešėlinį biznį, tam neteisėtai naudoja savo pareigas bei prisidengia valstybės prievartos teise, tai kitos teisėsaugos grandys turėtų įsigilinti ir momentaliai suremontuoti situaciją. Prireikus turėtų išmesti kai ką iš policijos su vilko bilietu. Dabar gi panašu, niekas nevyksta. Imuniteto tarnyba ir prokuratūra atsirašinėja.

 

Jei straipsnyje tiesa, tai Lietuva ritasi į Rusijos reketo lygį. Ten visos teisėsaugos struktūros seniai „košmarina“ biznį. Putinas pasodina M. Chodorkovskį ir perima milijardus, srities gubernatorius kažką pasodina ir perima milijonus. Rusų policijos leitenantas perima kelis kioskelius ar kaimo degalinę. Čia būtų klaikus scenarijus Lietuvai ir yra požymių, kad jis realiai rutuliojasi. Galima dabar pasiguosti, kad tauta išsirinko ne S. Skverelį, o G. Nausėdą. Yra tikimybė, kad policinės valstybės formavimasis bus pristabdytas, o teisėsaugos reketo užuomazgos bus išmontuotos. Sunku patikėti, kad Nausėda, įsivažiavęs į pareigas, toliau toleruotų totalinį nekontroliuojamą sekimą ir perteklines policines-represines priemones.

 

https://www.youtube.com/watch?v=NoQ30MA1mcw

Galėtų kokia nors medija tiriamosios žurnalistikos pagrindais tą nelemtą situaciją Utenoje prakontroliuoti.  Panašu, kad virš L. Pernavo telkiasi debesys.  Panašu, kad per daug dėmesio savo bicepsams ir per mažai dėmesio policijos efektyvumui ir moraliniam veidui. Pirma efektyvi ir aukštos kompetencijos policija, na o bicepsai paskui…

 

Gediminas Merkys 

 

—- Forwarded message ———
Nuo: Regina Zakaitė – Volikienė <regina.volikiene@policija.lt>
Date: 2019-05-13, pr, 15:45
Subject: Dėl aprašyto įvykio (Kretinga-Plungė)
To: <zrumai@gmail.com>

Laba diena,

         Jūsų pasisakyme dėl 2019 m. gegužės 6 d. įvykio kelyje Kretinga-Plungė nurodytos aplinkybės, kuriomis remdamasis piktinatės policijos pareigūnų veiksmais, įvertintos.

         Jūsų galimai padaryta administracinio nusižengimo požymių turinti veika dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo bus įvertinta ir tyrimas dėl jos atliktas Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) nustatyta tvarka. Jūs, kaip administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantis asmuo, turėdamas ANK suteiktas teises ir nustatytas pareigas, priimtus procesinius sprendimus administracinių nusižengimų byloje turite teisę skųsti teismui ANK XXXIV skyriuje nustatyta tvarka ir terminais.

       Atkreipiame dėmesį, kad policijos pareigūnų pareiga yra reaguoti į daromus teisės pažeidimus, todėl, siekiant užtikrinti eismo saugumą, į visus galimai netinkamus eismo dalyvių veiksmus bus reaguojama ir ateityje.

 

Pagarbiai

Regina Zakaitė-Volikienė
Imuniteto valdybos 
Patarėja

Tel. (8 5) 271 9970
El. p. regina.volikiene@policija.lt

www.policija.lt 
www.facebook.com/Lietuvos.policija

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos
Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius, Lietuva

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));