skip to Main Content

L. Brazauskienė-,,Kodėl Lietuvos piliečiai paliekami likimo valiai nelaimės akivaizdoje ?“

 Dabarties Lietuvoje regime prieštaringus procesus. Iš aukštų tribūnų dažnai džiūgaujama apie ,,gerovės ir demokratijos rojų“ Lietuvoje. Bet pažvelkime į tikrovę. Štai matome  valdžios pastangas lįsti į piliečių kišenes, jau įtvirtinama tvarka, jog bus tikrinami visų piliečių bankų sąskaitų likučiai, visi tie duomenys keliaus į mokesčių inspekciją bei slaptąsias tarnybas. O kaip su pagalba nelaimės atveju? Į  šį klausimą galime pažvelgti per konkrečios  gyvenimiškos istorijos prizmę. Štai sausio pradžioje Belgijoje rastas mirusio Lietuvos piliečio Anatolijaus Brazausko kūnas. Kaip teigia jo buvusi žmona Lina Brazauskienė, tam kad A. Brazausko kūnas būtų pargabentas į Lietuvą, reikia 4000 eurų. Toki apvali suma susideda iš kūno laikymo išlaidų(30 eurų per parą), pargabenimo išlaidų, sumos už krematoriumo  paslaugas ir kitų įvairių išlaidų.

 Jauna moteris augina tris vaikus, mokosi, šeimos dabartinės pajamos siekia vos tris šimtus eurų per mėnesį. Kaip  tokioje situacijoje elgiasi tos ,,demokratinės ir rūpestingos“ valdžios struktūros? Jų atstovai niekuo neprisideda prie šios situacijos sprendimo. Padeda tik eiliniai piliečiai, kurie jau paaukojo virš 400 eurų. O tankus ir patrankas vis perkanti valdžia į jaunos moters pagalbos prašymą reaguoja vangiai, neva kai bus kvitai  už apmokėtas paslaugas, tada bus ir bus skirta šiek tiek lėšų iš valdžios struktūrų.

Pati Lina Brazauskienė apie šio įvykio aplinkybes teigia: ,,Sausio 22 d. sužinojau, kad sausio 1 d. Belgijos sostinėje Briuselyje rastas mano buvusio sutuoktinio A. Brazausko kūnas.  Mes buvome jau kuris laikas išsiskyrę. Be to, žinojau, kad jis buvo paieškomas, įtrauktas į Interpolo ieškomų asmenų sąrašą. Žinia buvo netikėta,  be to, nustebina oficialių instancijų abejingumas.“

Atskirai pasidomėjus valdžios atstovų pozicija, paaiškėjo, kad jų pozicija tikrai akla ir kurčia piliečių nelaimėms.  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos atstovai teigia, kad tokia jau tvarka-jei užsienyje miršta Lietuvos pilietis, tai čia artimųjų reikalas už savo lėšas atsigabenti jo kūną. Įdomi pozicija-LR piliečius reikia kontroliuoti, prižiūrėti jų veiklą, jų banko sąskaitas, o nelaimės atveju  nusiplaunamos rankos, pagal posakį: ,,skestančiųjų gelbėjimas-jų pačių reikalas“.

Jei kas suabejotų šios istorijos tikrumu, tai yra konkreti informacija: teko panagrinėti ir oficialią pažymą-,,Dėl sutuoktinio ar artimo giminaičio informavimo”:  ,,Pranešu, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdyba informavo, jog gavo Interpolo Belgijos nacionalinio biuro pranešimą, kad Briuselyje rastas vyriškos lyties lavonas. Pagal pirštų antspaudus atlikus  daktiloskopinius tyrimus, paaiškėjo anketiniai duomenys: tai LR pil. Anatolij Brazauskas.  Vyriausioji tyrėja Lina Kunigauskienė.“

Giedrius Grabauskas

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));