skip to Main Content

 

Šiandien UAB „Lidl Lietuva“ kartu su Lietuvos architektų sąjunga skelbia biurų parko Giraitės g. 3 Vilniuje architektūrinių pasiūlymų konkursą, rengiamą bendradarbiaujant su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos bei Vilniaus miesto savivaldybe. Bendrovė tikisi, kad būsimasis 25 tūkst. kv. m ploto biurų parkas Neries pakrantėje taps nauju sostinės architektūriniu akcentu.

 

Pernai buvusį Vilniaus kelių policijos pastatą Giraitės g. 3 įsigijusi bendrovė „Lidl Lietuva“ ketina čia ne tik pastatyti modernų pastatų kompleksą, bet ir sutvarkyti Neries pakrantę. Tikimasi, kad konkurso dalyvių pasiūlyti kūrybiniai sprendimai atskleis galimybes išsaugoti dabartinio pastato elementus bei, atsižvelgus į supančią aplinką, sukurti harmoningą urbanistinį ansamblį, kuris garsintų jo kūrėjus bei Vilnių visoje Europoje. Planuojamos investicijos į  naująjį objektą – apie 40 mln. Eur.

 

„Laikomės tvarios plėtros principų ir norime prisidėti prie modernios Lietuvos sostinės įvaizdžio formavimo. Tad kviečiame architektus siūlyti drąsias ir netikėtas idėjas, – teigė Radostin Roussev-Peine, UAB „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius. – Ypač svarbu, kad Neries pakrantė taptų ne tik naujų patogių atvykti bei dirbti biurų vieta, bet ir rekreacine erdve, kuri papildytų Vilniaus kaip modernaus europietiško miesto veidą.“

 

Šiuo metu Vilniuje veikia 8, o visoje Lietuvoje – iš viso 21 „Lidl“ parduotuvė. Bendrovė planuoja nuoseklią tolesnę plėtrą. Statydama parduotuves, UAB „Lidl Lietuva“ investuoja ir į inžinerinę bei socialinę infrastruktūrą: komunalinius tinklus, apšvietimą, kelius, pėsčiųjų bei dviračių takus ir t. t. Vien Vilniaus mieste šiems pagerinimams skirta per 4,1 mln. Eur., dar 600 tūkst. Eur papildomai investuota į socialinius infrastruktūros objektus:  sporto ir vaikų žaidimų aikšteles, želdynus ir t. t.  UAB „Lidl Lietuva“ investicijos į žmones, jų kvalifikacijos kėlimą, ilgalaikius mokymus užsienyje per pastaruosius trejus metus sudarė 18 mln. Eur; į pastatus, žemės sklypus, sandėlio, parduotuvių bei administracinio pastato įrenginius, automobilius bei IT įrangą – 120,6 mln. Eur.

 

„Lidl Lietuva“ – įmonė, kuri suvokia savo atsakomybę gamtai. Visuose bendrovės objektuose: parduotuvėse bei logistikos centre – naudojama „Žalia lietuviška energija“, gaminama Lietuvoje iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Vadovaujantis bendrovės praktika, visi bendrovės pastatai įvertinami pagal tarptautinę tvariųjų pastatų sertifikavimo sistemą BREEAM“, kuri atspindi statinio energinį efektyvumą, palankumą aplinkai bei komfortą. „Lidl“ skatina ir savo darbuotojus, ir pirkėjus rūšiuoti atliekas – parduotuvių vestibiuliuose veikia ekostotelės su taromatais, talpomis popieriaus, plastiko atliekoms, baterijoms bei smulkiai elektros ir elektronikos įrangai.

 

Apie „Lidl“

 

„Schwarz“ įmonių grupė, kuriai priklauso „Lidl“ parduotuvės, yra viena iš pirmaujančių mažmeninės prekybos maisto produktais įmonių Vokietijoje ir Europoje. Šiuo metu „Lidl“ veikia 30-yje šalių. Tinklo parduotuvės veikia 27-iose šalyse. Serbijoje ir JAV „Lidl“ atstovauja vietiniai darbuotojai. Europoje „Lidl“ valdo per 10 000 parduotuvių tinklą ir daugiau kaip 140 prekių paskirstymo centrų. „Schwarz“ įmonių grupės darbuotojų skaičius per 2015 finansinius metus, lyginant su praėjusiais, išaugo 7,14 proc. ir šiuo metu siekia apie 375 000. Prekybos tinklas „Lidl“ iš viso turi daugiau kaip 200 000 darbuotojų. „Schwarz“ įmonių grupės apyvarta 2015 finansiniais metais, lyginant su ankstesniais, išaugo 8 proc. ir pasiekė 85,7 mlrd. eurų. Nurodytu laikotarpiu įmonių grupė investicijoms skyrė 5,2 mlrd. eurų.„Lidl“ prekybos tinklo apyvarta 2015 finansiniais metais pasiekė 64,6 mlrd. eurų. 

 

Daugiau informacijos:

 

Agnė Dalia Gaižauskienė

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));