skip to Main Content

 

Kreiptasi dėl notarės Julijos Kiršienės veiklos tyrimo : sandorių validumo bei Notariato įst. 20 str. klausimu

Kristina Sulikienė

Naujoji teisingumo ministrė neseniai principingai atleido Kauno rajone beveik siautėjusią notarę: ji garsėjo savo nevaržomumu, bei atsisakymu vykdyti jai priskirtas pareigas.

Kauno rajone Rokų kaime, pavyzdžiui atleistoji notarė yra išrašiusi paveldėjimo liudijimą į namą, kuris palikėjo mirties momentu jam nepriklausė.

Panašių dalykų ji rašinėjo ir kitur. Naujoji TM atleido Renatą Butkauskaitę iš pareigų.

Iki 2010 04 01 Kauno centre notare dirbo, pažeidinėdama Notariato įstatymo 20 straipsnį Julija Kiršienė, kuri dar buvo ir šeštadieninė notarė, ir Notarų garbės teismo bnarė.

Kai 2010 02 24 jai reikalavimą atsiuntė TM Remigijus Šimašius, su prašymu paaiškinti, kodėl ji dirba ne tik notare, bet ir VDU Teisės fakulteto (kuris pernai išrinko Kauno apygardos prokuratūros vadovą Darių Valkavičių metų žmogumi – čia tas pats, kurio prokurorai nesugebėjo pasodinti Interpolo paieškomo Kontenio, ir jis nužudė savo sugyventinės vaiką.) dekane – Julija Kiršienė į šį reikalavimą iš viso nesureagavo.

Nieko nedarė ir Dalia Grybauskaitė: jos Kanceliarijo galva atsirašė, jog perskaitė, atsižvelgs.

Ir Julija Kiršienė buvo paskirta Teisėjų atrankos komisijos nare.

Nes yra įžūli teisės pažeidėja, kuriai kažkodėl apribojimai, numatyti Notariato įst. 20 str. netaikomi.

Ji ne pašalinta buvo iš Notariato, o pati susistabdė įgaliojimus, nors drausmės pažeidimo sudėtis buvo: be to, liko neišsiaiškinta, kas už ją dirbo, nes ji notarų biure nebūdavo – nuo ryto iki vėlyvos nakties dirbo universitete.

Dabar jau Julija Kiršienė yra Teisėjų garbės teismo nare.

Įsivaizduoju, kaip ji teise Aurimą Drižių persekiojančius teisėjus.

Ogi niekaip. Nes pati yra teisės pažeidėja.

Naująją TM ministrę prašoma ištirti, ar iki 2010 04 01 metų sudaryti notarės J. Kiršienės sandoriai bei išduoti paveldėjimo liudijimai yra iš viso galiojantys, nes ji absoliučiai nebūdavo darbe dėl užimtumo Vytauto Didžiojo universitete, todėl už ją dokumentuose turėjo pasirašinėti kitas asmuo, arba ji pasirašinėdavo dokumentuose nematydama klientų, bei nenustatydama jų tapatybės.

Taip pat prašoma įvertinti, jog jos biure dirbo teisės studentai, ir vėliau ji tuos studentus vertino kaip vertinimo komisijos narė universitete: ar nebuvo korupcijos požymių.

Nors praėję daug metų nuo paaiškėjusio Julijos Kiršienės teisės pažeidimo, ir ji jau gali dangstytis tarnybinio pažeidimo senatimi, tačiau nusikaltimams senatys yra nuo 8 metų.

Dirbti 2,25 etato ir daugiau nenumato joks įstatymas, tuo labiau, kai Notariato įstatymo 20 str. tokį apribojimą yra nurodęs, o Julija Kiršienė priesiekė minėto įstatymo laikytis.

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));