skip to Main Content

{youtube}l-yv9O1kpCg{/youtube}

 

 

Kazimieras Juraitis: – Po Jūsų konferencijos su signataru Zigmu Vaišvila kilo daug klausimų. Kadangi pastaruoju metu daug gilinuosi į smurto visuomenėje problematiką, asmeniškai man liko nemalonus įspūdis dėl pareiškimo, jog „reikia turėti aiškius priešus“. Juk Lietuva ir taip labai suskaldžiusi, papildomos priešų paieškos dar labiau visuomenę suskaldys.
Audrius Nakas: – Niekas tų „priešų“ nesiruošia gąsdinti ar kitaip „medžioti“. Pasakiau tą, turėdamas omenyje „priešininką“, kaip sporto varžybose.
K.J.: – Ką turėjote omeny, kai pasakėte, kad rinkimų įstatymas neatitinka Konstitucijos?
A.N.: – Tą, kad kandidatai į Seimą vienmandatinėse apylinkėse turi nelygias galimybes su sąrašiniais kandidatais. Juk sąrašiniai gali nė piršto nepajudint, jų ir rinkėjai gali visai nepažinti, tačiau jie vistiek paklius į Seimą. O Konstitucijoje deklaruojamos LYGIOS GALIMYBĖS.
K.J.: – Dėl Lisabonos sutarties įteisinimo lyg ir nėra ko ginčytis. Nes Konstitucija arba galioja, arba ne. Jei ES Konstitucija viršesnė už Lietuvos, tai tą reikia įteisinti pagal Lietuvos Konstituciją, t.y. referendumo keliu. Abejonių kelia Jūsų siūlymas įsteigti Renkamo Prokuroro, arba Teisingumo Kanclerio instituciją. Juk jeigu dabar viską kontroliuoja Prezidentė, kas sutrukdys ir ateityje tą daryti su nauja institucija? Juk ir dabar teismai ir prokuratūra lyg ir nepriklausomi, tačiau realiai tas neveikia.
A.N.: – Rizikos visuomet egzistuoja. bet aš giliai įsitikinęs, kad jei Teisingumo Kanclerio rinkimai įvyktų kartu su Prezidento rinkimais, Kanclerį žmonės rinktų entuziastingai, ne formaliai, nes teisingumo visuomenė tiesiog ištroškusi. O atsiradus šiai institucijai, pagaliau atsirastų ir kontrolės mechanizmas tiek teismams, tiek Generalinei Prokuratūrai, kurių darbas šiandien labiau panašus į farsą.
Na, o visi šie procesai neįsivaizduojami be visuomeninės žiniasklaidos. Reikia pagaliau liautis sau vaizdavus, jog mes ją turim. Arba ją atsiimkim, arba liaukimės finansavę iš valstybės biudžeto.

Ištrauka iš Zigmo Vaišvilos ir Audriaus Nako spaudos konferencijos Seime čia:
https://www.youtube.com/watch?v=WB4U-…

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));