skip to Main Content

Kolūkių pirmininkai per ateinančius rinkimus nori atsidėkoti

 

 

Atsidėkoti tiems,kurie juos tais virsmo metais padarė milijonoieriais.

Nieks nenori prisiimti nuopelnų,kad kolūkių griovimo metu pirmininkai buvo priversti tapti milijonieriais.Net valstybes kontrolierius negalėjo jiems to uždrausti.Tie griovimai buvo geras dalykas tiems ,kuriuos reikėjo sodinti…ir daugelis tam ruošėsi.

Deja,pasirodo-šalies nepriklausomybė tarsi ir buvo sukurta – pirmininkams ir direktoriams.Na,jie ir pradėjo keikti tuos kūrėjus,kad žmonės nepyktų kada kolūkio turtas perėjo pirmininko žinion.O teisėsauga juk jiems dar anksčiau tarnavo,kai reikėdavo išblaivint kokį kolūkietį.Na,ir kokį paršelį jai galima buvo pakišt.

O čia ,kaip jie vadino –prasidėjo suirutė,Maskvon dešrų nebereikia vežt-vietoj  pasitvarkyt galima.Na,jei „Lansvergis liepė“-griausim ir bėda bus ne mums.O kolūkiečiai-tie runkeliai,nesuprato kodėl-čia jų kolektyvinio darbo vaisius  nuėjo į laikino vadovo kiemą.Aišku,buhalterija buvo –kad po karvę duoti ir melžėjai,po ratą –traktoristui.,o derlius –pirmininkui.Skolos liko Maskvai,o prėmijos  trijulei-PBI(pirmininkas,buhalteris,inžinierius).Sudėtinga aritmetika-viską išparceliuoti ir pradėti griauti savo nuožiūra.

Po tų parceliacijų,kai kurie pirmininkai-dešimtmetį slėpė galus,o po to pamatė,kad Lietuvai vėl jų patirties reikia.

Taigi,grįžta pirmininkai į visus postus,nes griovimo patirtis didelė,o griuvėsių ne ka likę,kai kur jau samanom a[pžėlę.Jei griaut tai griaut,kito darbo nieks nemokė-prie tos letuvos.

Tai ne pirmininko sapnas ,o tikras noras –tapti Seimo nariu.Sekretoriai,Instruktoriai jau pabuvojo-atėjo –tikrųjų griovikų laikas draugai kolūkiečiai.

 

J.Kalina

 

JAU PARUOSUS STRAIPSNI  A.KUBILIUS NUVYKO PAS B.KOLUKIO PIRMININKA JAGMINA PAZIURETI NAUJOS FERMOS

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));