skip to Main Content

Kokiam reikia būti mulkiui, kad vėl balsuotum už D.Grybauskaitę?

May 13, 2014

By HRL

Aurimas Drižius

Ar Dalios Grybauskaitės rinkėjai kiek nors galvoja savo galva, ar daro tik tai, ką jiems liepia A.Kubilius ar V.Landsbergis? Toks įspūdis, kad tie 600 tūkst. prezidentės gerbėjų yra robotai, kuriems vietoj smegenų sudėtos mikroschemos .
Juk D.Grybauskaitė per penkerius metus padarė viską, kad sunaikintų tikėjimą jos pažadais. Pažadėjusi kovą su oligarchais ir korupcija, ji telefonu liepė Palaičiui atleisti FNTT vadovus, vos šie pradėjo tyrimus, iš kur pas VSD esamus ir būsimus vadovus milijoninis turtas. Kitaip sakant, Gailius ir Giržadas pasikėsino į tą tikrąją prezidentės aplinką – tą būrelį žmonių, kurie prisidengę aukštomis pareigomis, turtėja iš reketo ir kyšių. Prezidentė pati pripažino, kad „Palaitis čia ne prie ko..“, tuo leisdama suprasti, kad ji vienasmeniais sprendimais naikina dar likusius nepriklausomus teisėsaugininkus.
Čia pat reikia pabrėžti, kad šalia tos bravūros, kad ji nieko nebijo, ir dirba ‚oriai Lietuvai“, iškyla viena detalė. Juk net Neringai Venckienei prezidentė pasiguodė, kad nieko negali padėti jos išprievartautai dukterėčiai ir nužudyto brolio šeima, nes „jai bus kaip Rolandui Paksui – apkalta Seime“. Tiesa pasakius, tas faktas, visa ši tragedija vyko Kaune, ir tie pusgalviai šio miesto gyventojai (visada bandau paslėpti, kad tai mano gimtas miestas), per rinkimus it veršiai nuėjo balsuoti už mafijos statytinę.
Kuo tiki kauniečiai? Kad Grybauskaitė vienintelė juos apgins nuo Putino ir naujos okupacijos? Tačiau Grybauskaitės visa penkių metų kadencijos esmė ir buvo skatinti nesantaiką tarp Lietuvoje gyvenančių tautų. Rusai visada buvo pateikiami kaip priešai, o vietiniai lenkai – išsišokėliai. Nekeista, kad pastarieji urmu nubalsavo už Tomaševskį, kuris aiškiai sako, kad nereikia demonizuoti Rusijos. Grybauskaitė jau žino, kad rusai už ją nebalsuos, ir net spaudos konferencijoje sako, kad tikisi, kad „lietuviai už mane balsuos“. O kaip tada tie Lietuvos rusai ir lenkai, jeigu prezidentė iš anksto nuo jų atsiriboja, priskirdama juos „penktajai kolonai“.
Dabar apie tai, apie ką dar niekada nerašiau – D.Grybauskaitės užsienio politiką. Būtent asmeniškai D.Grybauskaitė atsakinga už tai, kad Ukrainoje dabar vyksta pilietinis karas.

Vakarų Europos spaudoje jau nemažai rašoma, kad Lietuvos pirmininkas Europos tarybai atnešė tragiškų pasekmių Ukrainoje. Lietuva, prisistatanti kaip Ukrainos reikalų specialistė, Kijeve elgėsi teismukai ir kvailai, dėl ko dabar ES komisija turi srėbti Grybauskaitės privirtą košę. Ne veltui šiandien Kijeve lankosi Vokietijos užsienio reikalų ministras, kurs kalba apie tai kad reikia dialogu keliu spręsti jau prasidėjusį pilietinį karą. Žinoma, kad Rusija apginklavo tuos maištininkus, ir pasiuntė instruktorių, tačiau faktas ir tai, kad didžioji dalis Rytų Ukrainos gyventojų nori prisijungti prie Rusijos ir nekenčia Kijevo režimo. Paprasčiausiai juos apšaukti „banditais“, ir pabandyti juos sunaikinti. Tačiau nėra kam – Ukrainos armija atsisako kariauti, ir pačioje konflikto pradžioje nemaža jos dalis kartu su vietos milicija perėjo į maištininkų gretas.
Kuo čia dėta D.Grybauskaitė? Jūs gal jau pamiršote, kad hakeriai (tiksliau, matyt, rusų žvalgyba), nulaužė D.Grybauskaitės patarėjo Jonavičiaus elektroninį susirašinėjimą su Ukrainos opozicijos lyderių Kličko. Šiuose laiškuose Kličko dėkoja už finansinę Lietuvos paramą ir nurodo savo banko sąskaitos Vokietijoje numerį. Žinoma, galima apsimesti, kad tai provokacija, ir nieko panašaus nebuvo. Tačiau faktas, kad Lietuvos policija jau pradėjo tyrimą dėl to, kad buvo įsilaužta į Jonavičiaus elektroninį paštą.
Štai naujienų portalo pranešimas : „Į prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjo užsienio reikalų klausimais Lauryno Jonavičiaus asmeninę elektroninio pašto sistemą greičiausiai buvo įsilaužta iš užsienio, mano ikiteisminį tyrimą dėl šio nusikaltimo atliekantys Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai. „Lietuvoje visi įmanomi veiksmai jau atlikti, šiuo metu išsiųsti teisinės pagalbos prašymai į įvairias šalis, laukiama atsakymų“, – 15min.lt pranešė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.
Kurių šalių pagalbos laukia, pareigūnai neatskleidžia. Generalinės prokuratūros prokuroras Rimvydas Valentukevičius, organizuojantis ir kontroliuojantis šį tyrimą, tikino, kad ikiteisminis tyrimas tebevyksta, renkami duomenys apie asmenį ar asmenis, galimai padariusius nusikalstamą veiką”.
Kitaip tariant, policija patvirtino, kad buvo įsilaužta į Jonavičiaus paštą, pastarasis sako, kad “Tai yra kibernetinė provokacija, nes tokių susirašinėjimų su V.Klyčko nebuvo“, – oficialiai 15min.lt pranešė ir prezidentės spaudos tarnyba. Čia pat ji praneša, kad „bus aiškinamasi, ar kiti viešai skelbiami elektroniniai laiškai tikrai buvo asmeninėje L.Jonavičičiaus pašto dėžutėje ir, jei taip, kaip jie galėjo patekti į viešumą“.
Aš nė kiek neabejoju, kad Ukrainos opozicija buvo finansuojama per Lietuvos ambasadą Kijeve, nes lietuviškas VSD jau turi nemažai patirties, organizuodamas spalvotas revoliucijas užsienyje. Pvz., prieš penkerius metus taip pat amerikiečių pinigais buvo bandoma pašalinti Lukašenkos režimą, tačiau pastarojo slaptuosius tarnybos dirbo gerai, ir visus pinigų nešikus sugaudė. Bandydamas išsiaiškinti, kiek milijonų pavogė revoliucijos organizatoriai, pro langą išlėkė VSD pulkininkas Vytautas Pociūnas.
Todėl aš tikrai tikiu, kad ir „maidano“ judėjimas uvo finansuojamas per Lietuvos ambasadą taip pat amerikiečių pinigais, nes šie patys tokiais purvinais dalykais neužsiima. Tačiau bjauriausia ne tai. Bjauriausia tai, kad D.Grybauskaitė Europos Sąjungos vardu viena ranka laužė Ukrainos prezidentą Janukovičių pasirašyti susitarimą su opozicija, kad jis išliks valdžioje iki metų galo, o paskui bus laisvi rinkimai, o kita ranka finansavo opoziciją, kad ji toliau spaustų Ukrainos valdžią.
Kuo viskas baigėsi, visi žinome, kažkokie snaiperiai Kijeve sušaudė apie 100 žmonių, ir po to jokios taikios deryos jau tapo neįmanomos, Janukovičius buvo nuverstas. Žinoma, kad jis vagis, tačiau aš netikiu, kad jis liepė šaudyti žmones gatvėse. Jam tai buvo nenaudinga, nes su opozicija jau buvo sutarta dėl prezidento rinkimų šių metų pabaigoje. Tuo labiau, kad visų prakeiktas Berkut nešaudė net tada, kai demonstrantai juos degino gyvus, ir mušė beisbolo lazdomis. Tada net stebėjausi, kiek gali iškęsti tie vargšai Berkut milicininkai.
Žmonių sušaudymas Kijevo gatvėse buvo naudingiausias opozicijai, todėl ne veltui net Estijos užsienio reikalų ministro Urmo Paeto pasiguodė Europos Sąjungos užsienio reikalų įgaliotinei Catherine Ashton, esą Ukrainoje vis stiprėja nuomonė, kad į policijos pareigūnus ir žmones gatvėje šaudę snaiperiai galėjo būti pasamdyti ne tuometinio prezidento Viktoro Janukovyčiaus, o kažko iš naujosios koalicijos. „Nerimą kelia, kad nauja koalicija nenori ištirti, kas iš tiesų nutiko. Todėl vis stiprėja įsitikinimas, kad už snaiperių yra ne V. Janukovyčius, o kažkas iš naujosios koalicijos“, – pasakoja U. Paetas.
Kaip bebūtų, tačiau Grybauskaitės finansuota opozicija jėga užgrobė valdžią Kijeve, ir paskelbė savo vyriausybę. C.Ashton puikiai supranta, kad ši valdžia neteisėta, tačiau save ramina, kad „po rinkimų viskas susitvarkys“. Kai garbūs politologai aiškina, kad Kijevo vyriausybė teisėta, nes ją neva patvirtino Ukrainos parlamenras, pamiršta pasakyti, kad pora miniai neįtikusių parlamentarų buvo sumušti vos ne iki mirties prie pat parlamento. Kiti nubalsavo taip, kaip reikia revoliucionieriams, nes norėjo gyventi – visiškai „teisėta“ valdžia Kijeve. Tai puikiai suprato ir Ukrainos armija, būtent todėl ji taip nenoriai vykdė ir naujos valdžios Kijeve nurodymus.
Tai ar Grybauskaitė čia vėl „ne prie ko?“ Lietuvos pirmininkavimas Europos tarybai Ukrainoje privirė tiek košės, kad dabar Briuselis smarkiai gailisi, suteikęs Lietuvai teisę derėtis jos vardu su Kijevu. Pilietinis karas Ukrainoje, žuvę šimtai žmonių. Rusijos užgrobtas Krymas, ir vis stiprėjanti neapykanta tarp rusų ir ukrainiečių – dar vienas Dalios Grybauskaitės vykdytos užsienio politikos rezultatas. Šią košę ES srės dar ilgai, dabar į Kijevą siunčia jau Vokietijos užsienio reikalų ministrą.
Pabaigai – dar apie energetinę „Nepriklausomybę“. Tai pati skandalingiausia afera – apie 500 mln. Eurų kainavusi laivą „Independence“ perka Bermuduose registruoja ofšorinę įmonė, kuri jau pernuomoja Lietuvos vyriausybei už 1,6 mlrd. Eurų. Skirtumą pasiima „ofšorkės“ savininkai. Spėkite, kas jie.
Pagaliau – „Snoro“ banko užgrobimas, dėl ko jo savininkai pateikė Lietuvai keliasdešimt milijardų litų pretenziją Niujorko arbitražo teisme, provokacijos Seime, bandant VSD pagalba apkaltinti Seimo vadovus informacijos nutekinimu (organizatorė – prezidento patarėja Ulbinaitė), ir tarnavimu Rusijai. Visi šie klausimai be atsakymų – juos dar galima užduoti, tačiau kas bus po rinkimų, jeigu Daukanto aikštėje vėl atsisės „Lietuvos Dalia“? Su 50 mlrd. Užsienio skola, kuri atsiardo tik todėl, kad ponia galėtų oriai atrodyti, Lietuva nepakels antros Dalios kadencijos.

http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/1982/53/d,detalus/

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));