skip to Main Content

Kokia Lietuvos banko vadovo atsakomybė dėl sąsajų su V. Putinui artimu Rusijos milijardieriumi?

 

Seimo Socialdemokratų frakcija kviečiasi į posėdį Lietuvos banko vadovą Vitą Vasiliauską dėl jo ankstesnės veiklos, apie kurią paskelbė „Panama Papers“ skandalo istorijas narpliojanti žiniasklaida. Pasak jos, dabartinis centrinio Lietuvos banko direktorius turėjo įgaliojimus veikti su V. Putinu siejamo rusų milijardieriaus Nikolajaus Cvetkovo vardu.

 

V. Vasiliauskas žiniasklaidai patvirtino dirbęs su ofšoriniais verslais ir sako tai daręs teisėtai. Lengvatinio apmokestinimo jurisdikcijoje veikiančios bendrovės veikia teisėtai, bet į „Panama papers“ patekę kitų valstybių vadovai ir pareigūnai prisiėmė moralinę atsakomybę kaip įsipareigoję prieš savo šalį ir vengę jai mokėti mokesčius, nors formaliai tokia jų veikla buvo teisėta.

 

Seimo LSDP frakcija siekia išsiaiškinti, kokią atsakomybę turėtų prisiimti Vitas Vasiliauskas kaip Lietuvos banko valdybos pirmininkas ir buvęs Prezidentės rinkimų štabo vadovas konsultuodamas V. Putinui artimus Rusijos verslininkus lengvatinio apmokestinimo klausimais ir turėdamas įgaliojimus veikti jų vardu; ar apskritai tokie ryšiai su kitos šalies oligarchais nediskredituoja dabartinės Lietuvos banko vadovo pareigybės.

 

Taip pat V. Vasiliausko bus klausiama, kokias priemones taiko Lietuvos bankas vykdydamas šalyje kainų kontrolę ir priežiūrą, už kurią V. Vasiliausko institucija yra atsakinga.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

 

Irmina Frolova-Milašienė

 

LSDP informacinis centras

 

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ pranešimas: „Vitui Vasiliauskui: visgi moralė yra šio pasaulio dimensija“

2016 m. gegužės 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vakar Lietuvos žiniasklaidoje beveik nepastebėta pasirodė dar viena žinia iš garsiųjų Panamos dokumentų. Paaiškėjo, kad neseniai antrai kadencijai Lietuvos banko (toliau – LB) vadovu paskirtas Vitas Vasiliauskas, prieš kurį laiką atstovavo ofšorinei kompanijai, kuri yra susijusi su Rusijos oligarchu Nikolajumi Cvetkovu. Pastarasis yra siejamas su Lukoil kompanija.

 

Dabartinis LB vadovas viešai pripažino dirbęs su ofšorinėmis struktūromis ir bando teigti, kad įstatymų jis nepažeidė. Tačiau ar tai tiesa, gali nustatyti tik specialus tyrimas. Frakcijos nuomone, asmuo, einantis tokias atsakingas pareigas, privalo išlaikyti skaidrumą ir demonstruoti aukščiausias moralines savybes bei pagarbą teisei. Todėl šis skandalas meta rimtą įtarimų šešėlį ne tik ant paties   vadovo, bet ir ant jo vadovaujamos institucijos. Nukenčia ir visos šalies prestižas.

 

Nėra iki galo aišku, ar V. Vasiliausko vykdyta veikla nesikerta su Lietuvos Respublikos įstatymais, todėl reaguodama į pasirodžiusią informaciją, frakcija „Tvarka ir teisingumas“  svarstys galimybę inicijuoti specialų parlamentinį tyrimą, kuriuo būtų siekiama nustatyti, ar galimame V. Vasiliausko bendradarbiavime su Rusijos oligarchais tikrai nėra jokių teisinių pažeidimų.

 

V. Vasiliauskas kažkada yra viešai deklaravęs, kad „moralė nėra šio pasaulio dimensija“, tačiau „Tvarkos ir teisingumo frakcija“ su tokia LB vadovo pozicija nesutinka, manydama, kad moralė yra šerdinė visuomenės dalis. Įžvelgiame galimus moralinius, teisinius bei politinius minėto asmens prasižengimus. Todėl reaguodama į susidariusią situaciją, frakcija siūlo Lietuvos Respublikos Seimui pakviesti LB vadovą V. Vasiliauską į artimiausią Seimo posėdį ir išgirsti jo paaiškinimus šioje rimtų įtarimų keliančioje istorijoje.

 

Daugiau informacijos:

 

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas

 

Petras Gražulis, tel. (8 5)  239 6027       

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));