skip to Main Content

 

 

 

 

 

Kodėl Grybauskaitė ir Šimonytė netekėjusios?

 

Antanas Baskas

 

Ar ne todėl, kad Lietuvoje neregistruojamos vienodų lyčių santuokos?

Bet tai mažiau reikšminga palyginus su jų vykdytos (būnant ministrėmis) mokesčių politikos pasekmėmis, ką rodo Vilniaus universiteto socialinės politikos profesoriaus straipsnio žemiau pateikiama citata.

Visos Lietuvai svarbiausios tarptautinės ekonominės organizacijos – Europos Sąjunga (ES), Ekonominio organizavimo ir plėtros organizacija (EBPO) ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) – lyg susitarę nuolat prikišamai rekomenduoja Lietuvai tvarkyti mokesčius. Dėl jų neveiksmingumo gyventojai kenčia nelygybes, skursta ir išstumiami iš ekonominės veiklos ir galiausiai – iš Lietuvos. TVF praėjusiais metais nurodė Lietuvos mokesčių sistemos struktūrinę silpnybę. Ji pasireiškia dideliu atsilikimu nuo ES šalių pagal valstybės surenkamas pajamas. Atsilikimas – beveik 11 proc. BVP, kas sudaro beveik 5 mlrd. eurų. Jei ne šis atsilikimas, Lietuva galėtų padvigubinti sveikatos arba švietimo sistemos finansavimą. Pusė to atsilikimo nulemta mokesčių administravimo spragų ir šešėlinės ekonomikos, tačiau dar 40 proc. – dėl žemų kai kurių mokesčių tarifų ar jų visai nebuvimo. Tik 10 proc. atsilikimo paaiškinama šalies ekonomikos struktūriniais ypatumais. Tai Romas Lazutka, VU socialinės politikos profesorius, www.DELFI.lt 2018 m. kovo 12 d. 16:07.

Vadinasi, buvusių dviejų finansų ministrių Grybauskaitės ir Šimonytės vykdyta mokesčių politika išvarė iš Lietuvos šimtus tūkstančių lietuvių. Rašoma, kad Šimonytė nepartinė, bet pagal savo vykdytą politiką yra liberalė kaip ir Grybauskaitė. Abi kaip ir senelis ir anūkas Lansbergiai mėgsta pasišaipyti iš kitaminčių. Šiš šališkumas dažnai reiškiasi šmeižtu ir dezinformacija, kuriuos LR Konstitucijos 25 straipsnis vardina nusikalstama veikla. Stabdyti šią nusikalstamą veiklą galima per teismus, bet sudėtinga. Abi sugundo balsuoti už jas savo iškalba. Deja, dauguma rinkėjų politikus vertina pagal tai, ką  ir kaip jie kalba, bet ne pagal tai, ką jie darė ir darys. Gražiai kalba ir Gitanas Nausėda – dar vienas kapitalo tarnas, siekiantis prezidento kėdės.

 

 

Gitanas Nausėda 1996–2000 m. Lietuvos banko Pinigų politikos departamento direktorius, 1998–2000 m. Lietuvos banko valdybos narys. 2000–2008 m. AB Vilniaus banko valdybos pirmininko patarėjas. Nuo 2008 iki 2018 m. SEB banko prezidento patarėjas, vyriausiasis ekonomistas.

Ingrida Šimonytė

Lietuvos banko valdybos narė 2013-2016

Lietuvos Respublikos finansų ministrė 2009-2012

Lietuvos Respublikos finansų ministerija, ministerijos sekretorė, viceministrė 2004-2009

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));