skip to Main Content

Klausimas R.Paksui – kodėl demokratija jam baigėsi tik šiandien, ir kodėl jis iki tol nė puse žodžio neparėmė mafijos persekiojamos Neringos Venckienės?

Europos Parlamento narys Rolandas Paksas kovo 1 d. spaudos konferencijoje atsakė į LL klausimus:

Laisvo laikraščio klausimai ponui R.Paksui: pirmas klausimas – STT sako, kad Vainauskas jums davė didelės vertės kyšį už kažkokį poveikį ar paslaugas. Gal galėtumėte konkretizuoti, kas turima omenyje? Ir antras klausimas : dėl demokratijos būklės Lietuvoje. Jums staiga demokratija Lietuvoje pasibaigė tik dabar, nors kitoms politinėms partijoms, pvz., „Drąsos keliui“, arba tai pačiai Neringai Venckienei demokratija pasibaigė jau seniai. Ta pati tariama teisėsauga N.Venckienę persekioja jau daug metų, ir kodėl jūs nė karto nė puse lūpų nepasmerkėte to terorizavimo? O dabar norite, kad jus kažkas užjaustų?

R.Paksas: „Kad iš mūsų pasisakymų nenuskambėjo, kad mes norėtume būti užjaučiami. Aš tai manau, kad tas mūsų pasisakymas yra pakvietimas kovoti už savo valstybę, už savo teises, demokratiją, laisvę ir kitokią Lietuvą. Jeigu įdomiai klausėtės, tas dalykas turėjo skambėti. Aš būčiau labai nustebęs, jeigu šis klausimas (dėl STT įtarimų – aut. Pastaba) nebūtų užduotas. Aš laukiau paskutinio žodžio šioje spaudos konferencijoje apie kaltinimų esmę – buvo kažkas ar nebuvo. Noriu pasakyti, kad nieko nebuvo. Jokios nusikalstamos veikos, veikimo ar dar kažkokių teisinių terminų – nebuvo. O dėl demokratijos – tai nuo pat pirmos savo atėjimo į politiką dienos aš veikiu ir kalbu apie tai, tol, kol būsiu politikoje, ir ne tik joje, ir tai man bus labai svarbu. 

Aš įsivaizduoju, kad šiandien labai svarbu, kokia bus reakcija. Aš vakar kalbėjau, kad noriu akcentuoti, kad jeigu miesto centre sulaikomas vienas žinomiausių žurnalistų – kalbu apie Gedvydą Vainauską – kur žurnalistai, ir kur kolegos, kurie eina tuo pačiu keliu. Lygiai taip pat šešėlis mestas vienam didžiausių verslo lyderių – „Norfos“ tinklo savininkui, trečiam didžiausiam. Kur jo kolegos? Ar kiekvienas susiūžęs laukia, kol jo ateis, ir pasibels į duris? Man labai įdomi politikų reakcija. Kaip jie reaguos, ir ar kiekvienas lauks, kol ir jam įvyks panašūs dalykai. Ar vieną kartą pašalins tuos skaudulius iš Lietuvos gyvenimo? Neseniai skaičiau knygą apie Maidano princesę, Juliją Timošenko. Buvo laikas, kai ji į darbą važiuodavo su daiktais ir dantų pasta, ir kitais būtinais dalykais. Šiandien Lietuvoje yra du pasirinkimai – arba vienytis, jungtis už laisvę, demokratiją, žmogaus teises, valstybę, arba sekti J.Tymošenko pavyzdžiu, ir kasdien į darbą važinėti su dantų šepetėliu. Ir tai liečia ne tik mus, tačiau ir jus, kurie sėdi kitose stalo pusėje, ir daugeliui Lietuvos piliečių, kurie nori, kad mūsų valstybė būtų kitokia. 

Signataro Zigmo Vaišvilos klausimai: Noriu pasiūlyti ir sužinoti Tvarkos ir teisingumo nuomonę dėl kelių teisėsaugos ir pilietiškumą skatinančių faktorių, kurie jau užregistruoti Seime. Tai yra Petro Gražulio užregistruotas projektas iki 200 tūkst. piliečių parašų dėl referendumo. Norėčiau žinoti jūsų poziciją dėl iniciatyvos surinkti 50 tūkst. piliečių parašų dėl neteisėto pabėgėlių  perkėlimo. Ir dabar turint omenyje prezidentūros įtaką šiame skandale – kodėl du Seimai negali pradėti svarstyti klausimo dėl nepriklausomo prokuroro instituto? Na o dėl prezidentės – daliu dar kartą pateikti Rusijos URM atsakymą, kad mūsų valstybės prezidentė yra Rusijos valstybės paslaptis iki šiol. Ar Seimas ir piliečiai gali ramiai gyventi, netirdami tokio fakto.

Petras Gražulis: „Seime pasiektas kompromisas dėl 200 tūkst. piliečių parašų, norint surengti referendumą, bet ir šis klausimas nejuda. Jeigu Seime nebus politinės valios pakeisti Konstituciją reikės organizuoti referendumą. Antras dalykas – ką daryti su prokuratūra? Yra mano mintis, ir aš rengiuosi įregistruoti įstatymo projektą, kad generalinis prokuroras būtų renkamas tautos. Nes tik tada jis bus laisvas. Aš taip pat manau, kad nebūtų blogai, jeigu būtų renkami ir Aukščiausiojo teismo teisėjai. Jie būtų atskaitingi tiesiogiai tautai. Ir manau, kad tada demokratijos ir teisingumo būtų daugiau. Kodėl šiandien toks ažiotažas prie Tvarką ir teisingumą? Ar ne todėl, kad EŽTT ir JT Žmogaus teisių komitetas įpareigojo atstatyti R.Paksui jo pažeistas teises. Ir dabar prižiūrinčios institucijos skirs baudas mūsų valstybei už tai, kad ji nevykdo šių sprendimų. Ar ne todėl ir bandoma sumenkinti R.Paksą, kad paskui būtų galima pasakyti – žiūrėkite, gi čia žulikas. Ir apskritai – aš rengiu įstatymo projektą, kad politines partijas, religines bendruomenes nebūtų galima teisti. Juk pagal dabar galiojantį įstatymą jeigu koks dvasiškis apsivogs, tai mes uždarysime Katalikų bažnyčią visą? Visur Europoje yra teisiami konkretūs nusikaltę asmenys, o mes teisiame visą partiją. 

Rolandas Paksas: Mūsų programoje parašyta, ir mes seniai siekiame, kad referendumui surengti užtektų 100 tūkst. balsų. Kitas klausimas – dėl 50 tūks. Parašų dėl įstatymo dėl pabėgėlių. Aš siūlyčiau pasinaudoti mūsų frakciją, kad surinkti reikiamą Seimo narių skaičių, ir tam nereikės 50 tūkst. parašų. Pirmą sesijos dieną mūsų frakcija užregistruotų tokį įstatymą. O dėl nepriklausomo prokuroro – Europarlamente aš priklausau Tiesioginės demokratijos frakcijai, ir mes siekiame maksimaliai atsižvelgiant į visuomenės nuomonę, skiriant pareigūnus. Todėl visiškai palaikau jūsų nuomonę. 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));