skip to Main Content

   

Klimato užsakymas

 

   Kiek kainuoja užsakyti uraganą? Daug. Bet atsiperka. Tai politika, draudimo lėšos, žmonių ir valstybių likimai. Žaidimas stambus, žūtbūtinis ir be taisyklių. Kaip? Įvairiai.

   Pas mus žaidžiama su lietuvių gyvastimi, atmintimi, atrodė nepajudinamais simboliais kaip Gedimino kalnas, likę pilių pastatai, bokštas, pagaliau, sukilėlių kapai… Viską siaubia kikenančių kosmopolitų įniršis. Prie Vilniaus pilių susukta gūžta su įvairaus plauko šiuolaikiniais veikėjais trokštančiais gražiai, ištaigingai gyventi, veržtis į valdžią, žaisti su prašmatniais moksliniais ar religiniais titulais, matyti pataikavimą ir turėti neribotas ištvirkavimo galimybes. Tos gūžtos gyventojai palyginus jauni, jiems apie 50 metų ir jie iš „perestroikos“. Surinkti, parinkti, patikrinti, priklausomi. Jų veikla – įvairiausi sorošiniai projektai, jų tikslas – per miražą, tai yra sukurtą įvaizdį pasisavinti, pasiimti, pasidalinti projektų pinigus. Sakysite, tai ES pinigai. Jie iš mūsų visų kišenių. Palaipsniui dauguma gyventojų nuskurdo ir labai nedidelė dalis praturtėjo. Todėl draikosi po šventas lietuviams vietas gaižūs intrigų dūmai taip pat susieti su atstatytais Valdovų rūmais. Mums visiems daug kainavo jų atstatymas, eksponatų pirkimas, ekspozicijų turinys kuris nėra lietuviškas. Jis skirtas istorijos ėmimui iš lietuvių, atseit didikai … Gal Gedimino pakviestų iš vakarų Europos amatininkų ir pirklių. Kas jie buvo? Paklauskime Nacionalinio ( ?!!, kokios nacijos? ) muziejaus ilgametės direktorės atsakingos už pilių teritoriją ir Gedimino kalno būklę. Prie šios kompanijos prisišlieję daugybė mokslinių žinių, žinijos draugijų, universitetų veikėjų. Per jų pastangas antrojo Atgimimo pradžia pririšta prie „Baltijos kelio“. Bunda jau Baltija! Bunda, (rugpjūčio 23 diena – žydų susikabinimo rankomis diena), kad atiduotų mus „Bundui“. „Bundas“ žydų darbininkų organizacija sukurta 19 amžiaus pabaigoje Vilniuje, skirta Lietuvai, Lenkijai, Rusijai. Vėliau išvirto į socialdemokratus visame pasaulyje. Prasidėjus „perestroikai“ Maskvoje buvo paliktas „saugiklis“ socialdemokratas V.Žirinovskis ir niekas tada negalvojo, kad politinė rodyklė nuslinks dar giliau į kairę, į komunistinę, socialistinę, marksistinę bedugnę kaip atrodo visame pasaulyje, ypač ES, ypač Lietuvoje.

   Apie žmones prie Vilniaus pilių, kažkada caro atiduotų ardyti žydams, sukasi įvairiausi mendelejevai, ar kaip jie ten, šliosbergo namų vaiduokliai, veikėjai su populiariais Vytauto vardais, pavardėmis iš detektyvinių serialų. Jų moksliniai darbai, straipsniai gana įtaigūs ir gausūs. Jie kurpia įvairiausios pakraipos darbus kuriais naudojasi, atrodo, ne tik „patriarchas“. Jie publikuojasi išeivių spaudoje. Pabandykite į ten patekti. Ant dar gyvų leidinių uždėta „Pasaulio lietuvių bendruomenės“ valdžios ranka. PLB vadovavo firantaitės, remienės ir panašūs adamkavičiai gerai gyvenę iš „vadavimo“ biznio. Jų įtaka jaučiama per kovą dėl dvigubos pilietybės. Mūsų žodžiai, mintys, jausmai tampa miražu ir griūna Gedimino kalnas.

   Sustabdyti griūtį gali dideli pinigai ir jie bus įsisavinti tų pačių paslaptingų veikėjų per įvairiausius apdovanojimus, premijas, paskatinimus, priedus, projektus. Visą tai jie gali turėti iki ateina diena kai jų šeimininkai pareikalauja atlygio. Pavyzdys – Mykolas Majauskas patekęs į politiką dėl vardo ir pavardės. „Majovki“ – bendraminčių pasikalbėjimai gamtoje, šį kartą konspiraciniuose butuose, bet tai smulkmena rodanti kaip rezgamos intrigos, dabar prasidėjo beprasmiai išprievartavimų ar smurto skandalai. Kas tų į bėdą patenkančių žmonių šeimininkai? Pas mus – KGB veikėjai, jų palikuonys, V.Landsbergis. Bet apie jį nesinori, nes nejučiomis kyla šleikštulys. O jiems – ne, nes jie yra tos sistemos dalis, jos kūnas ir kraujas kurie yra lietuviški, nes su žydų ar kitokių karaimų – totorų – chazarų priemaišomis yra nedaug, jie saugomi ir branginami. Tik lietuvaičiai aukojami, metami į intrigų ugnį ir priklausymas „Tikėjimo žodžio bažnyčiai“ ne visuomet saugo. Gal tik šios sektos vadovybė yra sąlyginai saugi. Jie renkasi į pamaldas namuose prie Subačiaus gatvės Vilniuje, čia pat „Dom molitvy very evangelskoj“. Prisiminkime „Evangelijos praplatinimą tarp žydų ir pagonių“. Ach, čia pat rusiškos programos per LRT su visokiausiomis aklosiomis, babomis jagomis, ekstrasensais ir aiškiaregiais. Visa ši bjaurastis nusėda į mūsų žmonių sąmonę ir pasąmonę. Teko girdėti, kad dar tarybiniais laikais kažkur Baltarusijoje panašaus poveikio ginklą išbandė ant karvių – jos išprotėjo. O mes? Ar mes normalūs kad savo žudikams ir prievartautojams laižome batus ir lendame … Be vazelino. Žodžiu, kas klauso rusų radiją ir žiūri rusiškas programas tampa aklais. Tas pats būna su klimato užsakymais.

   2017-06-20 pasirodė grėsmingos nuošliaužos Gedimino kalne. Apėmė neviltis ir baimė, nes aplink škvalai, liūtys, vėjai ir žaibai. Važiuoju Nemenčinės plentu į Vilnių. Dangų slegia didžiuliai, juodi debesys, kelią plauna „šimtmečio lietus“. Informacinė sistema dirba išsijuosus, gąsdina, kad tuojau liūtis nuplaus Gedimino kalną. Ir staiga, lyg riba. Vilniuje nelijo! Kažkur apie tą vietą kur būta Kino studijos, įvažiuoju į sausą gatvę. Kas tai? Tai ir būtų užsakomasis klimatas. Kaip? Dideli pinigai ir kosminės stotys. Ar neatrodo, kad visus debesis, lietus, šaltį ir kitokius reiškinius lyg stumdo kažkokiame monitoriuje. 

   2017 m. gruodyje ypač daug su kosminėmis stotimis susijusios veiklos. Gruodžio 14 dieną Baikonūre, Kazachstane nusileido kosminė stotis su rusų, amerikiečių, prancūzų kosmonautais. Gruodžio 15 dieną JAV bendrovė „Spacex“ paleido kosminę raketą ir erdvėlaivį. Gruodžio 17 dieną startavo nešančioji raketa „Sojuz FG“ su pilotuojamu erdvėlaiviu su rusų, amerikiečių, japonų kosmonautais iš Baikonūro… Ir jau 2017-01-04 prasidėjo stichijų šėlsmas. Audros siaubia Europą, vėjo gūsiai 70 m/s, šiaurės Floridoje sniegas nebuvęs ten 30 metų, JAV rytinę pakrantę apėmus šalčio banga, apėmus taip pat pietinę JAV dalį. Atšaukiami lėktuvų skrydžiai, JAV smogė „ciklonas bomba“. Kas tai? Tai ir būtų klimato užsakymas ir žaidimas su audromis. O gal viskas… Gal pasikeitus Žemės ašis? Gal kitos priežastys, kažkieno interesai.

   Kaip mūsų patriarcho. Kur jis? Rūpinasi kaip Šnipiškėse skverą pavadinti savo senelio Jono Jablonskio vardu. Taip, jis dirbo prie lietuvių bendrinės kalbos norminimo, bet be kalbininko, kunigo Kazimiero Jauniaus (1848 – 1908 ) surinktos carinės Rusijos archyvuose medžiagos nebūtų to sugebėjęs. Kaip visada, „jie“ puikiai uodžia prie ko prisišlieti, iš ko pasisavinti, kad ir mokslinius atradimus. Kazimieras Jaunius baigė gyvenimą tragiškai. Jonas Jablonskis prisigretino prie pirmojo Atgimimo žmonių ir su jarmulka (lyg mokslinis ženklas) ant pakaušio tęsė savo veiklą. Turėjo dukrą Oną kuri buvo V.Landsbergio motina. O tautybė pas juos pasirenkama pagal motiną. Gal ir veiklos charakteris panašus. 

   Kokį uraganą jie dar mums užsakys?

 

   2018-02-15

 

   Nijolė Medelienė

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));