skip to Main Content

Kęstas Komskis. Seimas įveltas į skandalingą istoriją: Vitas Vasiliauskas turėtų trauktis

Partijos Tvarka ir teisingumas informacinio centro pranešimas:

 

„Seimas yra suklaidintas skiriant Lietuvos banko valdytoją Vitą Vasiliauską antrai kadencijai. Valdytojas turėtų trauktis,“ – pareiškė parlamento vicepirmininkas „tvarkietis“ Kęstas Komskis.

 

Pasak Kęsto Komskio, jeigu būtų žinomi faktai apie STT veiksmus bandant paslėpti skandalingos istorijos galus, vedančius į Lietuvos banką, parlamento sprendimas galimai būtų kitoks. Reikėtų pakeisti įstatymus taip, jog skiriant pareigūnus, kaip šiuo atveju – Lietuvos banko vadovą, ir Seimo nariams būtų privalomai pateiktas tarnybų pažymų turinys.

 

Dienraštis „Lietuvos rytas“ paskelbė įrašus, kuriuose girdėti, kaip Lietuvos vadovo Vito Vasiliausko dėl moralės giriamas Priežiūros tarnybos viršininkas Vytautas Valvonis su bičiuliu galimai kalba apie kyšius.

 

„Jeigu aukščiausiems šalies vadovams buvo žinomi faktai apie Specialiųjų tyrimo tarnybos atliekamą tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, susijusio su Lietuvos banko Priežiūros tarnybos viršininku Vytautu Valvoniu ir staiga nutrauktą planuotą nusikalstamos veiklos imitavimo modelį, kodėl Seimo nariams nebuvo pateikta ši informacija? Kodėl Vito Vasiliausko kandidatūra buvo teikiama Seimui, jeigu Lietuvos banke, kuriam jis vadovavo vieną kadenciją, vyksta tokie dalykai? – klausė Seimo vicepirmininkas.

 

„Seimas yra įveltas į skandalingą istoriją. Visuomenė jaučia, jog Lietuvos banke jau kuris laikas dedasi negeri dalykai, tačiau nė plaukas nuo galvos nenukrito, arogantiškiems veikėjams. Ar šį kartą nepaaiškės, jog Specialiųjų tyrimų tarnyba buvo „prispausta“ išsukti nusikaltėlius, besislepiančius už storų Lietuvos banko mūrų ir įtakingų jų globėjų pečių? Manau, jog be Generalinio prokuroro Seimo salėje šį kartą neapsieisime. Nebent Vitas Vasiliauskas rastų savyje jėgų pasitraukti iš Lietuvos banko vadovo posto ir nebeteršti šios valstybės institucijos vardo,- pabrėžė Kęstas Komskis.       

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: VIDMANTAS STANIULIS, TVARKA IR TEISINGUMAS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));