skip to Main Content

KAYAK sėkmės istorija: kovos menas ir vadovavimas aukščiausio lygio programuotojams

Jau dešimt metų aukščiausio lygio programuotojų komanda Kaune kuria vieną didžiausių pasaulyje kelionių meta paieškos variklių KAYAK (www.kayak.com), kasmet apdorojantį 1,5 milijardus paieškų, akimirksniu surandantį geriausius skrydžių, viešbučių, automobilių nuomos ir kitų su kelionėmis susijusių paslaugų pasiūlymus iš daugybės svetainių.

 

–      Pradėkime nuo to, ką Jums reiškia dirbti su tokio lygio projektu?

 

Man tai yra svajonės išsipildymas. Dar būdamas mokykloje norėjau sukurti kažką nepaprasto su WEB

technologijomis ir man pavyko. Šiuo metu vadovauju 35 aukščiausio lygio programuotojų komandai. Kuriame technologijas, kuriomis kasdien jau dešimt metų naudojasi keli milijonai vartotojų.

 

–      Esate profesionalus Wing Chun Kung Fu treneris. Ar taikot kovos meno patirtį darbe?

 

Be abejo. Vadovavimas KAYAK komandai – ne mažesnis menas. Wing Chun Kung Fu treneriu dirbu jau 11 metų, esu pasiekęs penkto meistro lygį, o sporte sukauptą patirtį kasdien taikau ir darbe. Tiek sporte, tiek darbe komandą sudaro skirtingi žmonės. Labai svarbu kiekvieną jų pažinti individualiai ir padėti išnaudoti stipriausias savybes. Tarkim, vieniems geriau tinka artimos kovos distancija, kitiems – atvirkščiai. Trenerio patirtis darbe praverčia ir pasirenkant naujus komandos narius, kai per trumpą laiko tarpą reikia įvertinti potencialų kolegą.

 

–     Kodėl būtent ši sporto rūšis?

 

Tai ne eilinis sportas. Sustiprėja ne tik kūnas, bet ir protas. Wing Chun Kung Fu realios kovos sistema tobulinta daugiau nei 300 metų. Meistras, įvaldęs šį kovos meną, turi gerai išlavintą savitvardą, yra ryžtingesnis, siekia tikslo iki galo ir optimistiškiau žvelgia į gyvenimą. Aš pasirinkau šį sportą, norėdamas paimti gyvenimo vairą į savo rankas, prireikus sugebėti apginti artimuosius ir apsiginti, įgyti vidinės ramybės.

 

–      Ar sunku vadovauti savo srities meistrams?

 

Nelengva. Tačiau kovos menas išmokė nebijoti iššūkių ir mokėti su jais susitvarkyti. Norėdamas vadovauti tarptautinio lygio back-end, front-end programuotojams ir duomenų analitikams neprivalai pats būti programavimo guru. Svarbiau būti lyderiu, gebančiu tinkamai vesti komandą į priekį. Geras vadovas turi pasitikėti komanda ir mokėti panaudoti kiekvieno stipriausias savybes. 

 

–      KAYAK būstinė JAV. Su kokiomis užduotimis dirba Kaune įsikūrusi komandos dalis?

 

Back-end komanda rūpinasi globalia KAYAK architektūra, front-end’eriai – tobulina ir kuria UI feature’us, duomenų analitikai renka ir apdoroja milžiniškus duomenų kiekius ir t.t. Aktyviai tobulinam visas posistemes bei kuriam naujas. Itin daug prisidėjom prie KAYAK plėtimo į naujas rinkas. Būtent lietuviškoji komandos dalis paleido naujas sistemos versijas į daugiau nei 30 šalių. Tai yra didžiulė informacinė sistema: apkrovos didelės, informacijos kiekiai milžiniški, reikalingi sudėtingi algoritmai jai apdoroti, keliami aukšti greitaveikos reikalavimai, pajungta šimtai serverių, svetainė veikia 40 šalių, informacija pateikiama 20 skirtingų kalbų. Tad neneigsiu, kad kai JAV prezidentas Barackas Obama sveikatos apsaugos projektą apibūdino „…lengva tarsi įsigyti lėktuvo bilietą per KAYAK”, buvo išties malonu.

 

–      Grįžtant prie amerikietiškos svajonės temos, ar amerikietiška darbo kultūra pasiekia ir jus?

 

NFQ – tarptautinė įmonė, tad demokratija, pasitikėjimas ir decision-makers ugdymas – bendros kultūros dalis. Kalbant apie darbo su JAV principus, didžiausias dėmesys skiriamas esminiams dalykams, labiau orientuojantis į galutinį rezultatą. Todėl komandoje vyrauja gera atmosfera, nėra bereikalingo streso, užduočių atlikimo terminai – realūs. Turim daug laisvės ir galimybių realizuoti savo idėjas. Tačiau su tuo drauge ateina ir asmeninė atsakomybė. Pernai metais, apklausus beveik 77 tūkst. Masačiusetso darbuotojų ir įvertinus 357 darbdavius, „The Boston Globe” pripažino KAYAK vienu geriausiu darbdavių. Nuo 2013 m. kompanija priklauso „The Priceline Group” – didžiausiai pasaulio rezervacijų paslaugų bendrovei.

 

–        Kokias technologijas taikote vystydami šį projektą?

 

Realybė tokia, kad ne visos madingos IT technologijos gali užtikrintai susidoroti su KAYAK uždaviniais, o ir jų teikiamas pranašumas ne visada apčiuopiamas, tad technologijos pasirenkamos atidžiai. Tad dažniausiai naudojame laiko patikrintas technologijos: Java, mySQL, memcached, jQuery, Linux, jos turi dideles interneto bendruomenes, platų programavimo įrankių ir bibliotekų asortimentą. Atskirose posistemėse nuolat išbandome ir kitas technologijas, pvz. Groovy, Ruby, MongoDB.  Joms pasiteisinus, naudojame jas plačiau. Pastoviai taikome tokias efektyvias technines praktikas, kaip nuolatinė integracija, automatizuoti testai, sistemingas kodo pertvarkymas. Projektui tai suteikia konkurencinį pranašumą ir leidžia vartotojams pateikti naujas paslaugas ar patobulintas funkcijas per trumpiausią įmanomą laiką.

 

–      Rugsėjo mėn. startuoja KAYAK UI ACADEMY. Kas tai yra?

 

Tai nemokamas UI paskaitų ciklas, kurį sudaro BASICS, PRACTICE ir THEORY dalys. Paskaitos yra tarpusavyje nesusijusios, galima užsiregistruoti tik į vieną ar kelis užsiėmimas. Mokymus vesime tol, kol bus norinčių. Idėjos autorius – KAYAK Development Team Lead Darius Ašeriškis, subūręs bendraminčius, KAYAK UI profesionalus, sukaupusius didelę tarptautinių large scale projektų vystymo patirtį. Dėstytojai, tame tarpe ir aš, planuoja pasidalinti tik koncentruota ir svarbiausia informacija, reikalinga efektyviai dirbant su UI. Susidomėjusieji daugiau informacijos gali rasti http://uiacademy.github.io/.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: JURGITA JUŠKIENĖ, NFQ TECHNOLOGIES

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));