skip to Main Content

Kauno mero V.Matijošaičio įmonių reikalus tvarkančios advokatų kontoros atstovai už savo pasirodymą byloje iš pradinės mokyklos tėvų, išdrįsusių ginčytis su savivaldybe, paprašė priteisti virš 10 000 Eurų

Ruta Visocnik

TEISINGUMAS VIS DAR YRA! Tas momentas, kai tikėjaisi blogiausio, bet teismas priėmė teisingą sprendimą – vienas iš nedaugelio džiaugsmų advokato darbe 🙂
Kartu su Dominykas Varnas atstovavome Kauno Vinco Bacevičiaus pradinės mokyklos bendruomenę ginčuose su miesto savivaldybe dėl pastarosios sprendimų nutraukti šios (vienintelės Žaliakalnyje) pradinės mokyklos veiklą ir jos vaikus perkelti į jau perpildytą progimnaziją.
Pradinė mokykla veikė istoriniame pastate (seniausia medinė mokykla), ir pagal Kultūros paveldo departamento surašytą aktą to pastato vertė pasireiškė būtent tuo, jog jis iki šiol buvo naudojamas pagal istorinę paskirtį.
Bylas pralaimėjome, nors nurodėme ne vieną savivaldybės sprendimų neteisėtumo pagrindą (gal lėmė tas faktas, kad pradinė mokykla veikė strateginėje vietoje esančiame sklype Savanorių pr.).
Kauno savivaldybė bylose kliovėsi savo teisininkų pajėgomis – visus procesinius dokumentsu rengė savivaldybės teisininkė; ji taip pat dalyvavo posėdžiuose ir gynė savivaldybės poziciją. Tačiau vėliausiame bylinėjimosi etape į posėdžius atvyko Kauno mero V.Matijošaičio įmonių teisinius reikalus tvarkančios advokatų kontoros atstovai. Už jų pasirodymą byloje iš pradinės mokyklos tėvų, išdrįsusių ginčytis su savivaldybe, buvo paprašyta priteisti virš 10 000 Eur (advokatams sumokėtas atlyginimas).
Galime pasidžiaugti tuo, kad Kauno apygardos administracinis teismas šį savivaldybę atstovaujančių advokatų prašymą atmetė, nurodydamas, kad savivaldybė, kurios teisės skyriuje dirba 22 darbuotojai, šioje byloje galėjo išsiversti savo darbuotojų pajėgomis.
Taigi, teisingumas, kad ir nedidelėmis dozėmis, vis dar yra 🙂

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));