skip to Main Content

„Kauno Grūdų“ vieno iš verslų vadovė R. Gedvilaitė: iniciatyvumas ir atkaklumas – tai savybės, kurių ieško darbdaviai

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventė Rūtenė Gedvilaitė, baigusi Ekonomikos bakalauro ir Informatikos magistrantūros studijas, šiuo metu užima verslo vadovės pareigas vienoje didžiausių Lietuvos bendrovių „Kauno Grūdai“. Nors prie įmonės R. Gedvilaitė prisijungė vos prieš pusantrų metų, ji kolegų jau vadinama kylančia žvaigžde ir puikiu pavyzdžiu karjerą pradedantiems jauniems specialistams.

 

„Kauno Grūdų“ atstovai su potencialiais naujais darbuotojais, kurių taip pat galbūt laukia tokia pati sėkminga karjera, susitiks kovo 1 d. 10 val. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančioje karjeros kontaktų mugėje KTU „Karjeros dienos 2016“.

 

Jau dvyliktą kartą vyksiančioje didžiausioje Baltijos šalyse karjeros kontaktų mugėje KTU „Karjeros dienos 2016“ daugiau nei 120 įmonių ir organizacijų atstovai betarpiškai bendraus su 7 tūkst. studentų, absolventų, moksleivių, kuriems pateiks 400 praktikos ir 600 darbo pasiūlymų. Renginį tiesiogiai transliuos DELFI TV.

 

Karjera prasidėjo studijuojant

 

R. Gedvilaitės profesinės karjeros kelias prasidėjo paskutiniaisiais bakalauro studijų KTU metais, kai studentė atliko praktiką vienoje seniausių ir didžiausių Lietuvos farmacijos kompanijų „Sanitas“. Pasibaigus praktikai, R. Gedvilaitė gavo pasiūlymą toliau tęsti praktikos metu pradėtus darbus kaip jaunesnioji finansų analitikė. Šioje įmonėje mergina praleido 9 mėnesius ir įgijo didelį praktinių žinių bagažą.

 

2006-iais įstojusi į Informatikos magistrantūrą, R. Gedvilaitė pirmuosius studijų metus dirbo įmonėje „Sanitas“ ir kartu mokėsi informatikos nuotoliniu būdu. Antruosius metus būsimoji IT specialistė paskyrė paskaitoms ir magistro darbo rašymui. Sėkmingai baigusi magistrantūros studijas, R. Gedvilaitė ėmė ieškoti darbo, kuris leistų įtvirtinti per šešerius metu KTU įgytą išsilavinimą praktikoje.

 

Paaukštinimas – po pusės metų

 

Antrojo darbo paieškos truko neilgai. R. Gedvilaitė savo karjerą toliau tęsė „Vičiūnų“ įmonių grupėje, kur praleido šešerius metus. Pradėjusi dirbti produktų grupės vadybininke, jau po pusės metų R. Gedvilaitė dirbo produktų grupės vadove.

 

Pašnekovė pažymi, jog „Vičiūnų“ bendrovėje ji iš pradžių dirbo tik su šaldytos kulinarijos produktų grupe (šaldytos picos, lietiniai, cepelinai ir kt.), tačiau per šešerių metų laikotarpį plėtėsi specialistės veiklos sritis, ir vis daugiau naujų produktų grupių, atsakomybių buvo patikėta naujajai vadovei.

 

R. Gedvilaitė paaiškina, kad pagrindines produktų grupės vadovo funkcijas sudaro rinkos analizė, asortimento parinkimas, derybos su tiekėjais, produktų kainodaros sudarymas, jų pristatymas pardavimo komandai. Tai – pilna „grandinė“: naujo produkto išvystymas nuo idėjos iki jo atsiradimo parduotuvių lentynose.

 

Per šešerius metus R. Gedvilaitės prižiūrimas produktų krepšelis smarkiai išaugo, jį papildė duonos gaminiai, konservai, ledai ir visiškai naujos koldūnų gamyklos asortimentas. Anot pašnekovės, darbas „Vičiūnų“ įmonių grupėje buvo ne tik kūrybiškas, bet reikalavo ir ekonomikos studijų metu įgytų žinių. Čia pašnekovė turėjo galimybę dar labiau pagilinti savo įgūdžius.

 

Ieškodama naujų iššūkių, pokyčių ir norėdama save išbandyti kitoje srityje, 2014 metais R. Gedvilaitė pradėjo dirbti greitai paruošiamų makaronų verslo vadove bendrovėje „Kauno Grūdai“.

 

Vadovo darbas – sunkesnis, nei atrodo

 

„Kauno Grūduose“ R. Gedvilaitė yra atsakinga už greitai paruošiamų makaronų verslo sėkmingą veiklą. Ji kuria verslo strategiją, prižiūri finansinius rezultatus, palaiko gerą atmosferą komandoje. Vadovė puikiai išmano ne tik su verslu, bet ir su gamyba susijusius procesus, siekia, kad ši būtų efektyvi, vyktų nepertraukiamai, o kaštai būtų patys mažiausi.

 

„Verslo vadovas turi tiesioginę atsakomybę už finansinius rezultatus, taigi šios pareigos man buvo žingsnis į priekį, nes jau turėjau nemažai patirties kuriant verslo strategiją, žinojau, kaip sėkmingai padidinti pardavimus“, – kalbėjo R. Gedvilaitė.

 

R. Gedvilaitė prisideda ir kuriant naujus greitai paruošiamus makaronus ir košes, gamyboje diegia novatoriškus sprendimus. Pašnekovei taip pat tenka bendrauti su eksporto rinkų klientais, vykti į didžiausias Europos maisto produktų parodas. Jai vadovaujant šiam verslui, „Kauno Grūdų“ greitai paruošiamų makaronų linijai „City Taste“ atiteko „SIAL Innovation Selection 2014“ prizas. Greitai paruošimi makaronai „SUN YAN“ taip pat pelnė apdovanojimą „New Product Expo“ PLMA’s 2015 parodoje.

 

Paprašius įvardinti didžiausius darbo iššūkius, R. Gedvilaitė nurodo, jog tai – vadovavimas didelei skirtingų žmonių grupei. Jos teigimu, tik pradėjus eiti vadovės pareigas, iš tikrųjų supranti, kad toks darbas kupinas iššūkių. Vadovui reikia būti lanksčiam, kantriam, gebėti greitai priimti sunkius sprendimus, mokėti ne tik motyvuoti darbuotojus, bet ir pateikti konstruktyvią kritiką.

 

Darbe – kaip žuvis vandenyje

 

Pašnekovės teigimu, „Kauno Grūdai“ investuoja į jos kompetencijas. Tai parodo vadovybės pasitikėjimą, kuris suteikia stimulo dar labiau stengtis ir tobulėti. Viena iš „Kauno Grūdų“ verslo vadovių pažymi, kad ji savo ruožtu įmonei atiduoda savo patirtį, žinias ir įžvalgas.

 

Kiekvienų metų pabaigoje „Kauno Grūdai“ organizuoja tradicinį renginį „Auksinis grūdas“, kurio metu skelbiami įvairių nominacijų nugalėtojai. Įmonės darbuotojai patys nominuoja savo kolegas tam tikroms nominacijoms laimėti, o vėliau vyksta balsavimas. Kategorijos labai įvairios: „Metų kolega“, „Metų produktas“, „Metų vadovas“ ir daug kitų. R. Gedvilaitei praėjusiais metais buvo įteiktas „Metų debiuto“ apdovanojimas, o greitai paruošiamų makaronų verslas pelnė „Metų verslo šuolio“ apdovanojimą.

 

„Labai mėgstu savo darbą – čia jaučiuosi kaip žuvis vandenyje. Man patinka, kad dar yra sričių, kur galiu tobulinti savo įgūdžius, semtis vadovavimo komandai patirties, prisiimti atsakomybę už padarytus sprendimus. Jos nebijau ir norėčiau turėti dar daugiau“, – neslepia ji. 

 

Planas dešimčiai metų į priekį

 

Pašnekovė įsitikinusi, jog galimybę dirbti mėgstamą lėmė įgytas išsilavinimas. „Kauno Grūduose“ pradėjau dirbti, kai šalyje keitėsi valiuta, o įmonė perėjo prie naujos verslo valdymo sistemos. Šiame pokyčių periode man labai padėjo tiek informatikos, tiek ekonomikos žinios – kartu su sistemos pakeitimu, buvo įdiegtos ir svarbios kuruojamam verslui naujienos, kardinaliai pakeitusios procesų logiką“, – teigė KTU absolventė.

 

R. Gedvilaitė pažymi, kad studijuodama informatiką, sukaupė daug praktinių žinių: įgijo programavimo pagrindus, išmoko dirbti su grafine automatizuoto projektavimo sistema „AutoCAD“. Jos teigimu, Ekonomikos bakalauro studijos nenuvylė, todėl minčių apie magistrantūros studijas kitame universitete Lietuvoje ar užsienyje net ir nekilo.

 

„Artėjant KTU „Karjeros dienos 2016“ renginiui, mano patarimas kiekvienam yra apmąstyti, kur norėtųsi būti ne šiandien, bet po penkių ar dešimties metų. Tada galima susikurti planą ir atkakliai siekti jį įgyvendinti, susidėliojant prioritetus trumpesniems laikotarpiams. Taip pat skatinu niekada nebijoti rodyti iniciatyvos ir atsakomybės“, – sakė R. Gedvilaitė, pabrėždama, kad pati ieškodama naujo komandos nario, visada atkreipia dėmesį į kandidato atsakingumą, keliamus tikslus ateičiai ir siekį tobulėti.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: EGLĖ ŠLIURPAITĖ, KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));