skip to Main Content

Kas čia tokio, kad Aurelijus Veryga yra Rimos Baškienės sūnų pusbrolis – juk ne giminė?

Kristina Sulikienė

Šiandien tenka skaityti apie dar vieną galimos korupcijos atvejį, kai per aplinkui su viena įtakingiausių LVŽS narių Rima Baškiene susijęs visiškai negabus ministeriauti – bet turbūt gabus blaivybės paskaitas skaityti- yra “įsūdomas” į valdžią.

Tai Aurelijus Veryga, Seimo pirmosios vicepirmininkės Rimos Baškienės sutuoktinio giminaitis.

Ir nors Rima Baškienė teigia, kad ji jokiais ryšiais su Aurelijumi Veryga nesusijusi, priminsiu, jog jos sūnūs Laurynas ir Rokas Baškiai – tiesa, visai gabūs muzikantai, grojantys grupėje “Thundertale”, ir visai dėl gabumo, o ne dėl ryšių patenkantys į visus įmanomas festivalius, projektus ir panašiai – yra SAM ministro antros eilės pusbroliai.

Jeigu Rimai Baškienei faktas, kad jos vaikams ministras yra giminė, – o su vaikais ji susijusi kraujo ryšiais, jeigu jau kalbėti grynai medicinos terminais – nieko nereiškia, tai visuomenei – reiškia.

Aurelijus Veryga jau 3 mėnesius ministras, bet nesugebėjo nieko matomo nuveikti, nei apygardoje kurioje išrinktas (Panemunės, Nr. 18-oji), jis rodosi.

Vietoj jo visur dalyvauja neišrinkta  nebe Seimo narė profesorė Marija Čiugriejienė, kurią žmonės ir toliau laiko savo atstove, o ji, paprašyta bendruomenės, dalyvauja jos gyvenime – nes Aurelijus Veryga atrodo, parlamentaro susitikimams su gyventojais tiesiog neturi laiko.

Prof. Čigriejienė lankosi šv. Mišiose, ir dalyvavo bendruomenės padėkos šventėje, kur sakė padėkos kalbas bendruomenei, o bendruomenė – jai. Aurelijaus Verygos, bendruomenių atstovo Seime – nebuvo. Priminsiu, jog rinkėjai sudaro didesnius vienetus – tai vietos bendruomenes, ir jie tikisi savo apygardos atstovo nors per Kalėdas pasirodant. 

O kas jam, Aurelijau Verygai, tų bendruomenių, kurių 39 000 rinkėjus turinčioje apygardoje yra ne mažiau 12, problemos?

Ar jam rūpi slapta pardavinėjama 14 000 knygų turinti ir net Šančių gyventojus aptarnaujanti ir VEIKIANTI Panemunės biblioteka?

Ar jam rūpi Šančių poliklinika, kurioje Kauno meras daro etatų “valymus”, prisidengiant “optimizacija”?

Ar jam rūpi Rokų ambulatorija ir jos gerinimas? Nei karto nesirodė nei vienoje Rokų bendruomenės šventėje – nesirodo ir sekmadieniais Šv. Antano koplyčioje: gal yra netikintis, o gal Blaivybės dievą išpažįsta: o juk per mišias kunigas geria vyną – matyt, tai prieštarauja jo įsitikinimams?

Nesirodė šv. Antano šventėje, kuri yra Rokams didžiulė šventė, ir kurioje buvo kiti kandidatai: Čigriejienė ir Langaitis.

O kam stengtis, jeigu Seimo pirmoji vicepirmininkė – dviejų pusbrolių mama?

O jeigu žiūrėtume grynai teisiškai, tai Rima Baškienė visiškai neteisi.

Imteresų konfliktas dėl aukščiausių valdžios postų priskyrimo, visiškai netikrinant sugebėjimo vadovauti, ir spręsti SAM klausimus – nesvarbu, kad gydytojas, bet matome, jog prastas politikas (pats visiškai nesigaudo kur papuolė, ir vienoje kalboje, būdamas SAM ministru, pabrėžė, jog jis yra ne politikas – nors ministras yra politinė pareigybė) – ir yra, kai kažkas paskiriamas kažkur visiškai “iš oro”, žmonės nesuvokia, kodėl taip yra, tik patys schemos dalyviai, tyliai susitikdami bendrose giminės laidotuvėse ir vestuvėse, tą žino. Čia yra dar baisesnė korupcija, nes neįmanoma šių ryšių patikrinti, -bet pavyzdžiui, teismingumo prakt ikoje giminystės ryšiai pripažįstami ne pagal eiles, o būtent pagal bendravimą – kai keliamas klausimas dėl bendravimo, globos ar nukentėjimo baudžiamosiose bylose. Antros eilės giminė gali būti artimesnis giminaitis negu pirmos. Todėl Rimai Baškienei nepaaiškinant, kiek intensyvus bendravimas giminės susibūrimuose su Aurelijumi Veryga   – tai kelia dar daugiau klausimų: ar nėra tie ryšiai labai artimi, o bendravimas – intensyvus?

O Tauta, kuri išrinko šią klounadą – nežino nieko apie gimynystę.

Be to, nors Laurynas ir Rokas Baškiai, kurie yra Aurelijaus Verygos antros eilės pusbroliai, apvažiavę su Ramūnu Karbauskiu visą Lietuvą, nieko čia tokio, jeigu Seimo vicepirmininkės vaikai toliau visur dalyvauja – juk nedaugelis žino, kad pusė “Thudertale” sudaro Seimo vicepirmininkės vaikai.

Niekas nesidomi jų laimimais projektais, patekimu į beveik visas įmanomas šventes, TV laidas, koncertus, ir net į uždarą Lietuvos kariuomenės “Geležinį vilką”  – o šiaip tai reikėtų: juk jų mama – Seimo pirmoji vicepirmininkė.

Gal vis tik Aurelijaus Verygos skandalas yra tik “pusskandalis”?

Juk mes nežinome, kokias privilegijas gaus – o gal jau gavo vicepirmininkės šeima?

Gal jau dirba padėjėjais, ar patarėjais ministerijose?

Aū, “komsomolke”!! Juk mokate išknisti bet kurio politiko „triusikus“. O čia juk ne šiaip sau, o Seimo vicepirmininkė, kurios du sūnūs yra Aurelijaus Verygos antros eilės pusbroliai.

Į jų veiklą dabar turėtų būti žiūrima dvigubai: nes jų ne tik mama valdžioje, bet kaip paaiškėjo, ir antros eilės pusbrolis, o jie patys visur reklamavo Ramūną Karbauskį, nors turbūt yra ne partiniai.

Ir „Naisių vasaros“ filme skamba šios gruopės melodija. Ir Naisių festivalyje jie groja ne paskutiniu smuiku, tiksliau, gitaromis.

Kas čia tokio – sakysite? Bet laikas pasidomėti, kokia šeimyninė ranga šį kartą pateko į Seimą.

Ir kiek dar giminių yra „skaidriausios“ ir „švariausios“ ir „negeriančios, nerūkančios“ ir taip toliau partijos sąraše?

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));