skip to Main Content

Kam trukdo ,,Sputnikas”?

Pastaruoju metu Lietuvoje ir kai kuriuose kituose regiono kraštuose vyksta pries Rusiją nukreipta propagandinė kampanija. Ji nukreipta pries Rusijos vadovus, pries Rusijos verslo struktūras, pries šios šalies žiniasklaidą, net prieš Rusijos kultūrinius projektus ir šios šalies dainininkus bei kitus meninės srities atstovus. Greta pastovaus V.Putino ir jo aplinkos žeminimo, visaip puolamas ir daininkas O. Gazmanovas, žurnalistė G. Sapožnikova, žurnalistas D. Kiseliovas  bei  kai kurie kiti Rusijos žurnalistai, istorikai, dainininkai. Vis daugiau aistrų verda ir dėl ,,Sputniko” projekto. Informacinė agentūra ,,Rosija sevodnia” jau kelis metus vykdo žiniasklaidos projektą ,,Sputnik” -įvairiose pasaulio šalyse kuriamas informacinis tinklas: interneto portalai, radijo stotys bei kt. informavimo priemonės, kuriose informacija pateikiama tiek rusų kalba, tiek įvairiomis kitomis kalbomis.

Į žodžio laisvę kėsinasi slaptosios tarnybos?

Dar 2015 m. liepos 1 d. LR Valstybės saugumo departamentas(VSD) savo interneto svetainėje paskelbė bei išplatino informacinį pranešimą ,,Rusija ieško galimybių skleisti propagandą Baltijos valstybėse“. Jame teigiama : ,,Rusijos naujienų agentūra ,,Rosija sevodnia“ vykdo tarptautinį informacinį projektą ,,Sputnik“. Tame tarpe numatyta projekto centrus steigti visose trijose Baltijos valstybėse ir  naujienas skelbti rusų, estų, latvių ir lietuvių kalbomis. Vilniuje ir Taline lankėsi ,,Sputnik“ darbuotojai. Jie rinko informaciją apie Lietuvoje ir Estijoje veikiančias radijo stotis, aiškinosi galimybes įsigyti transliacijų licenzijas. Veržiantis į Baltijos ir kitų  šalių informacinę erdvę, ,,Sputnik“ projekto rengėjams itin svarbu iš kelių ar keliolikos žurnalistų, apžvalgininkų suburti profesionalias komandas, kurios ruoštų informacinius pranešimus, siužetus,  imtų interviu ir operatyviai perduotų surinktą informaciją“. Šio pranešime  gale t  pateikiama tokia informacija,-tarsi atgrasymas ir bauginimas:  ,,Valstybės saugumo departamentas  atkreipia  žurnalistų bendrijos, visuomenės ir kiekvieno piliečio dėmesį į šį Rusijoje parengtą brangų informacinį projektą, ragina neįsitraukti į neskaidrius sandorius ir kritiškai vertinti pasiūlymus bendradarbiauti. Apie tokius pasiūlymus prašome informuoti Valstybės saugumo departamentą“. 

,,Sputnikas trukdo informacijos monopoliui?

Taigi VSD taikios žiniasklaidos veiklą vadina ,,neskaidriais sandoriais“.  O kodėl niekada to nesakoma apie radijo ,,Svoboda“? Apie kitus proamerikietiškus projektus? Apie Sorošo fondų veiklą? Tad jau aišku, kad ,,Sputnikas” trukdo tiems, kurie faktiškai laikosi pozicijos turėti informacijos monopolį, vykdyti grėsmingas psichologinio-informacinio karo kampanijas, pastoviai plėsti rusofobijos įtaką, vykdyti karo kurstymo kampanijas, faktiškai vykdyti profašistinę liniją žiniasklaidoje bei kultūros sferoje. Gruodžio  19 d. įvairiose informacijos priemonėse-tame tarpe alfa. lt, delfi.lt ir kitur pasirodė grėsmingi straipsniai apie tai, jog jau veikia portalas ru.sputniknews.lt, teigiama, jog tai neva ,,Kremliaus ruporas“, net pateiktos schemos-jose įtraukti ,,Rosija sevodnia” generalinis direktorius D.Kiseliovas, ,,Rosija sevodnia” vyr. redaktorė M. Simonian ir kai kurie kiti su ,,Sputnik“ projektu susiję žmonės. Kodėl keliamas toks triukšmas? Juk tai ne ginkluoti būriai, ne tankų divizionai, o tik konkretus žingsnis taikiame žiniasklaidos projekto vykstyme. Susidaro  įspūdis, jog marionetinis, NATO pataikaujantis Lietuvos elitas ir su juo susiję  propagandistai bijo atviro dialogo, bijo laisvo žodžio, todėl ir  pučia tą informacinį ,,burbulą“-apie ,,Kremliaus grėsmes“, apie  ,,pavojingą dezinformaciją“ ir panašius dalykus. 

Giedrius Grabauskas

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));