skip to Main Content

 

 

Pasvalio ūkininkui Virgilijui Navalinskui – sunkios dienos. Žmogus prarado dešimtis hektarų žemės, kai buvo suklastoti sutarties dėl jo žemės nuomos parašai. Ūkininkas mano, kad jo parašas buvo tiesiog nuskanuotas. Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl dokumento klastojimo.

Pavasarį spauda paviešino faktą, kad V.Navalinsko  žemės sklypus norėjo perimti „Agrokoncernas“.  „Taip prasidėjo organizuotas puolimas: įvertinant grūdų sandėlį, skelbiant varžytines, taip pat  žemės sklypų varžytines. Supratęs, kad teisinėmis priemonėmis sustabdyti šio organizuoto susidorojimo nepavyks, kreipiausi į keletą dienraščių, tačiau pagalbos nesulaukiau, – pasakojo ūkininkas.

2019 m.sausio mėn. 17 d. R. Kudrauskas, kuris prieš tai jau du kartus išieškojo iš V.Navalinsko tą pačią skolą, paskelbė žemės sklypų varžytines.

„2018m. vasara nuvykus į anstolio R. Kudrausko kontora, pastebėjome, kad kabineto sienas puošia „Agrokoncerno“ padėkos raštai“, – teigia V.Navalinskas.

 

 

Virgilijus Navalinskas („XXI amžiaus“ nuotr.) patekęs į sunkią padėtį.

 

Toliau savo istoriją pasakoja jis pats:

 

Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūroje (Pasvalys) pagal mano pareiškimą 2018-05-21 yra pradėtas ikiteisminis tyrimas. Raštu aš prašau UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“ bendrovės, kaip išieškotojos, kreiptis į antstolę Vaivą Šimkienę ir raštu paprašyti jos sustabdyti vykdomąsias bylas.

Didžioji esamų finansinių problemų dalis yra susijusi su Donatu Daukša, jo galimai nusikalstamu elgesiu: Svarbu Jums suteikti informaciją, kad D.Daukša 2013-2016 metais naudojosi mano vardu pirkta technika bei įrengimais, jų tarpe ir kombinuotąją sėjamąja HORSCH bei priekaba, už kuriuos garantavo UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“, šią techniką naudojo savo bei UAB „In Agro“ ūkiuose, man nemokėjo nei nuomos mokesčio, nei kompensavo už technikos nusidėvėjimą. Gavosi taip, kad jis ir D.Daukšos bendrovė naudojosi daiktais, gavo už tai pajamas, o skolas už pirkinius aš priverstas mokėti vienas. 

Papildau. Atkreiptinas dėmesys, kad UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondo“, valdybą sudaro LR žemės ūkio ministerijos atsakingi specialistai. UAB ”Žemės ūkio paskolų garantijų fondo“ valdybos sprendimas, kad išieškojimo stabdyti negali, nes gali dingti Virgilijaus Navalinsko ir Erikos Navalinskienės turtas (šiuo atveju grūdų sandėlys).

2016 m. anstoliai skelbia varžytines žemės ūkio technikai parduoti.

“Pronar” piekababos pirmas varžytinės “laimi” UAB “In Agro”, tačiau atsisako pirkti.

Antrose “Pronar”priekabos  varžytines ” laimi” UAB “Audrokesta” vadybininkas Vidas Ditkevičius. UAB “Audroketa” prekiauja “Pronar” priekabomis. 2015 m. derliaus nuėmui UAB „In Agro“ pasėlius kūlė UAB „Audrokesta“ kombainas. Manau, kad galimai čia viskas suorganizuota.

Taip pat panašų raštą teikiau VMI. Atsakymas buvo, kad nieko negali padėti. Atsakymą ruošė Anykščių VMI skyrius, rajone, kuriame registruotas Donato Daukšos ūkininko ūkis, UAB „IN Agro“, UAB „Algrada“

2013 metų lapkričio mėn. pasiūlytam pirkejui ŽUB „Papartyne“ tuo metu pirmininkas Raimundas Gipas. Anstolis R. Kudrauskas paduoda traktorių BELARUS 892 už ~ 6 400 litų sumą be turto vertinimo, sutikus, kad traktorius bus suremontuotas ir jį galėsime atsipirkti ( tuo metu buvo išardytas ir reikejo pakeisti kelis pavarų dežės krupliaračius). Velų  rudens vakarą, kai buvo sutemę iš manęs iš anksto neinformavęs (Kaune buvo rebilitacinis gydimas) R. Gipas išsivęžė ir prie traktoriaus buvusi frontalinį krautuvą, šalią buvusi didmaišių krautuvą ir kito traktoriaus sankabos diskatorių. Poto traktorių sekmingai pardavė kitam pirkėjui, kartu su frontaliniu krautuvu. 

2017 m. UAB „Algrada“ pradėjo supirkti mano skolas iš kreditorių. Pasidomejus įmones rekvizitais, 2018 m buvo nurodytas vadovas Raimundas Gipas. Tapo aišku, kad yra  D.Daukšos įmonė. 

2018 m.balandžio mėn. anstoles V. Šimkienės Pakruojo skyrius pradejo atnaujinti grūdų sandėlio turto vertinimą, tačiau anstolio patvarkymuose buvo pateikiami netikslus kreditorių likučiai ( su kai kuriais visiškai atsiskaityta) per du kartus. Dalis turto dalis yra įkeista VMI. Pasidomėjus, kas įnicijuoją, buvo pasakytą, kad UAB „Algrada“.

 Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūroje (Pasvalys) pagal mano pareiškimą 2018-05-21 yra pradėtas ikiteisminis tyrimas:

1.Dėl to, kad Donatas Daukša suklastojo Žemės sklypų nuomos sutartį 2014 metu sausio mėn.ir pateikė Registrų centrui, mano suklastotais parašais, sudaryta nuomos sutartis 68,77 ha. Teismui pateikta ta pati sutartis galimai mano skenuotais parašais.

2. Dėl to, kad UAB „IN Agro“ direktorius Donatas Daukša pateike Žemės sklypų nuomos sutarti pasirašytą 2013 m sausio mėn. 9 d, kada su Donatu Daukša nebuvau pažįstamas. 

2018 m balandžio mėn. 7 d. yra parengtas skundas Panevežio prokuratūrai dėl D.Daukšos nesumokėtų 47 500 litų nuomos ir suklastotų nuomos sutarčių.

2018 m. lapkričio mėn. 20 d. ikiteisminis tyrimas nutrauktas. Teikiau skundą, kad ikiteisminis tyrimas būtų atnaujintas, tačiau 2019 m. sausio mėn. 5 d. paštu gavau atsakymą, kad skundas atmestinas, kaip nepagrįstas, nes nėra nusikalstamos veiklos.

 

2013-05-01 įvyko nelaimingas atsitikimas buityje, aš diskiniu pjūklu susižalojau kairę koją, o nuo 2013-05-01 iki 2013-05-10 buvau gydomas Panevėžio ligoninės Traumatologijos skyriuje. Maždaug 2016 metais aš buvau įtikintas Donato Daukšos ir bankroto administratoriaus Egidijaus Gadeikio išrašyti vekselį nurodytai sumai. Vekselis pasirašytas apgaulingai nes 2013-05-10 buvau gydomas Panevėžio ligoninės Traumatologijos skyriuje ir tuo metu adresu Alyvų g. 4 Uliūnai Panevėžio raj. nebuvau registruotas.  Būdamas prastos sveikatos dėl depresinės nuotaikos, patirtos kojos traumos, išsekintas ilgo gydymo bei neturėdamas jėgų dirbti savo ūkyje, aš patikėjau Donatu Daukša, išrašiau vekselį nesuskaičiavęs realios skolos ir tokiu būdu buvau jo apgautas, taip pat suteikiau jam teisę vietoj manęs dirbti mano ūkyje.

Šiuo metu pusė skolos pagal vekselį yra išieškotą, kita dalis parduota UAB „Algrada“, kuri nupirkusi ir kitų kreditorių skolas.

Buvo išsiųsti pranešimai: kreditoriams, anstoliams, surinktos reikiamos pažymos. D.Daukšos ir E.Gadeikio prašymu turėjau deklaruoti gyvenamąją vietą Panevėžio rajone, tam, kad anstoliu vykdomosios bylos pereis pas Panevėžio pažistamus anstolius. Prasidejo „bankroto procedūra“, Bet po to E. Gadeikis į tel. skambučius neatsiliepė, ir D. Daukšos motyvas, kad yra turto ir bankroto skelbti negalima.

 

2017 m. rudeni Pasvalio NŽT perdave  išieskojimui, skolą už perkamą išsimokėtinai valstybinę žemę. 2016 m., man nežinant sudaryta subnuomos sutartis.

Negaunant pajamų už žemės nuomą, nebuvo sumoketi žemes mokesčiai, pajamų mokestis, nevykdomi mokejimai už žemę pagal sutartį valstybei.

2017 m lapkričio mėn pateiktas ieškinys Panevežio apygardos teismui, del sandorio pripažinimo apsimestiniu, prašymas, kad 13 žemes sklypų būtų pripažinti D. Daukšos nuosavybe. Korespondecija iš Panevežio apygardos teismo buvo išsiūsta į Panevežio rajoną Uliūnų k. Alyvų g. 4, man ir Erikai Navalinskienei, todel, kad mes negautume laiškų ir nepateiktume atsiliepimų ir teismo sprendimas būtų priimamas už akių.

4. 2016 metų pavasari buvo parduotas žemės sklypas pasiūlytam pirkejui. Rugsėjo mėn. Erikai Navalinskienei paskambinus antstoliui R.Kudrauskui ir pasiaiškinus pardavimo aplinkybės, tačiau nebuvo pateiktas išieškotų pinigų paskirstymas.  Po to paskambinusi D. Daukšai sulaukė grasinimų ir užblokavo Erikos telefono skambučius.

2018 m liepos mėn. Iš antstolio R. Kudrausko man pateiktų duomenų matyti, kad išieškotojas UAB „IN agro“, kurios direktoriumi yra Donatas Daukša, piktnaudžiaudami teise bei norėdamas neteisėtai pasipelnyti mano sąskaita, kreipėsi į antstolį pagal praktiškai identiškus notaro du vykdomuosius įrašus, gautus antstolio kontoroje 2 kartus. Neteisėtai ir nepagrįstai išieškojo iš manęs tą pačią 14532,30 Eur  ir 14532,30 Eur skolą,  turėjo subsidiariai  išieškoti ir iš įkaito davėjos Erikos Navalinskienės. Anstolis R.Kudrauskas nepateikia informacijos, kiek pinigų išieškojojo iš Erikos Navalinskienės.

Išvengiant UAB „IN Agro“ direktoriaus D.Daukšos ir antstolio R. Kudrausko piktnaudžiavimo, teikiau skundą Pasvalio prokuratūrai, kad būtų laikinai apribotas mano turtas-žemės sklypai, kurie neteisėtai planuojami parduoti varžytinėse. Tačiau mano skundas buvo atmestas kaip nepagrįstas. Teikiau skundą Pasvalio teismo ikiteisminio tyrimo teisėjai, tačiau mano skundas atmestas, kaip nepagrįstas, nutartis neskundžiama. Šiuo metu vėl bus bandoma skelbti varžytines UAB „Algrada“ naudai, nors dar iki dabar  VĮ „Registrų centras“ duomenimis žemės sklypams nėra panaikinta hipoteka  UAB „IN Agro“ir nėra gautas kitų antstolių sutikimas.

 

 

Papildau „Laisvo laikraščio“ redakcija gauna tokio turinio elektroninį laišką:

 

Sveiki. Jusu laikrastyje perskaiciau straipsni – „Antstoliai du kartus išieškojo tą pačią skolą“. nuoroda.: https://laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=7950;antstoliai-du-kartus-isieskojo-ta-pacia-skola&catid=31&Itemid=101

 

Straipsnyje minimi imoniu pavadinimai, bei asmenu vardai ir pavardes, apie zmones ir imones rasomi nebuti dalykai, kuriu autorius Virgilijus Navalinskas pateikia tikroves neatitinkancia informacija. 

 

Prasome Jusu patikrinti ar staripnyje nurodyti faktai atitinka tikrove ?

Taip pat maloniai prasome kuo skubiau pasalinti si straipsni.

Taip pat man zinnia jog Virgijus Navalinskas yra siuntes sia informacija daugumai dienrasciu, bei TV laidu, taciau patikrinus informacija issamiau, paaiskejo tai visiskai isgalvoti faktai, kurie neatitinka tikroves.

 

Prasome Jusu informuoti apie sprendima del sio straipsnio pasalinimo.

 

Dekoju.

2018 m. pavasari „Lietuvos ryto“ televiziją paviešino faktą, kad mano žemės sklypus norėjo perimti „Agrokoncernas“. Taip prasidėjo organizuotas puolimas: įvertinant grūdų sandėlį, skelbiant varžytines, taip pat  žemės sklypų varžytines. Supratęs, kad teisinėmis priemonėmis sustabdyti šio organizuoto susidorojimo nepavyks, kreipiausi į keletą dienraščių, tačiau pagalbos nesulaukiau.

Redakciją gavusi laišką, 2019 m. sausio mėn. 17 d. ryte, mano pateiktą informaciją, išimama iš portalo. 2019 m.sausio mėn. 17 d. po pietų antstolis R. Kudrauskas paskelbią žemės sklypų varžytines.

2018m. vasara nuvykus į anstolio R. Kudrausko kontora, pastebėjome, kad kabineto sienas puošia „Agrokoncerno“ padėkos raštai.

 

Antrą kartą papildau.

Dėl galimai neteisėtų antstolio R.Kudrausko procesinių veiksmų teikiu skundą antstolių ir Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams. Teikiu dėl to, kad anstolis R. Kudrauskas ignoruoja mano pateiktus: prašymus, pretenzijas, skundus. Skundą antstoliui R.Kudrauskui ir Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams išsiunčiu paštu sausio mėn. 24 d. Adresatai laiškus gauna sausio mėn. 25 d.

Šiaulių apylinkės Šiaulių rūmai, kurie kontroliuoją antstolio procesinius veiksmus sausio mėn. 28 d. priima nutarti ir išsiunčia paštu, gaunu sausio mėn 29 d.

Prašau „Laisvą laiktaštį“ paviešinti nutartį, kaip teismas „kontroliuoja“ antstolio procesinius veiksmus.

Per 7 d. nuo gavimo, nutartį galiu skusti Šiaulių apygardos teismui, Tai turėjau padaryti iki vasario mėn. 5 d,  Teismas negavęs mano skundo vasario mėn 6 d. išsiunčia įsiteisėjusią nutartį. Taip pat tą pačią dieną gaunu antstolio R. Kudrausko patvarkymą, kad netenkina mano skundo ir perduoda nagrinėti Šiaulių apylinkės Šiaulių rūmams. Antstolis R. Kudrauskas tai turėjo padaryti vasario mėn 4 d. 

Anstoli R. Kudrauskai: VALSTYBĖ JUS ĮGALIOJO VEIKTI PAGAL ANSTOLIO ĮSTATYMĄ BET NEVOGTI.

Jeigu įžeidžiau jūsų garbę ir orumą, kreipkitės į „Agrokoncerno“ advokatą p. E. Valčiuką  „turinti patirties“, bet apie tai kitą kartą.

Atsakingai patvirtinu, mano pateikta informacija yra teisinga, nes turiu rašytinius oficialius dokumentus, t.y., susirašinėjimo raštus, institucijų atsakymus, teismo sprendimus ir kt.

Pagarbiai, Virgilijus Navalinskas

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));