skip to Main Content
Kaip Naglio Puteikio padėjėja kalinius nekovoti dėl savo teisių mokė

Kaip Naglio Puteikio padėjėja kalinius nekovoti dėl savo teisių mokė

Kristina Sulikienė

Naglio Puteikio Seimo nario padėjėja Laura Radzevičiūtė, be to, kad prašė vieno garsaus kalinio, kurio suklastotą bylą mes viešiname, žmonos, nedalyvauti Seime vykusiame susitikime su Seimo nariais dėl įstatymų pataisų, toliau „dirba“ „pagalbos kaliniams“ darbą.

Štai kokį kreipimąsi ji išplatino kaliniams padedančioje socialinio tinklo facebook grupėje, ryškiausias ir demokratiją neigiančias vietas paryškinome.

„Grupėje Nuteistųjų šeimų sąjunga pastebėjau prasidedančią paniką dėl pasimatymų su artimaisiais. Mielieji ir mielosios, tos pataisos buvo priimtos 2014-06-23, laiko iki jų įsigaliojimo yra. Pareigūnai kalbėdami pataisos namuose ir aiškindami planuojamą tvarką tik vykdo savo pareigą. Nereikia to priimti kaip perkūno iš giedro dangaus ir kelti paniką. Kokių rezultatų buvo pasiekta su tomis Peticijomis, kurių buvo daug visokių, iš visų kampų, bet beveik visos apie tą patį? Rezultatas – 0, nes tai buvo desperatiški veiksmai, nesukoordinuoti veiksmai.

 Beje, nuo pat pradžių sakiau, kad Peticijos bus atmestos, nes per daug gerai žinau Seimo darbą, – kas ir atsitiko, negana to, jos tik dar labiau apsunkino padėtį, nes dabar bus dar sunkiau įtikinti Seimo narius, kad jie buvo suklaidinti, nes J.Bernatonis į rankas gavo dar vieną svarų kozirį, – Peticijos komisijos išvadas. Nuo pat pradžių sakiau, šioje kovoje reikia eiti kitu keliu, t.y. įstatymo pataisų keliu, – ką ir padarėm, užregistruodami ir pateikėm Seimui projektą, kas yra labai daug, per tokį trumpą laiką. Ir būtent šiame etape – ne viskas prarasta ir bent yra išlikęs realus šansas pabandyti pakovoti. Laiko yra iki 2016-04-01, per vasarį reikėtų numatyti strategiją visą, nes Seimas renkasi kovo 10 d., – tad iki to reikia visiems padaryti namų darbus. Sakiau ne vieną kartą, – viena aš padarysiu tik tiek kas mano jėgose, – jeigu nebus SUTELKTIES, jeigu nebus masės žmonių, – nieko nebus. Piketo prie Seimo organizavimas prieš Kalėdas baigėsi šnipštu. Viskas yra Jūsų visų rankose, – nebus taip, kad kažkas vienas padarys stebuklą, – reikia imtis konkretaus plano. Ir ką pirmiausia reikia padaryti (apie tai kalbu jau 2-as mėnuo), – tai įsteigti kalinius ir jų artimuosius vienijančią organizaciją. Aš galiu padėti su dokumentais, pakonsultuoti (beje ką kiekvieną dieną darau ir ši tema jau tapo mano gyvenimo dalimi) bet už jus organizacijos neįsteigsiu. Žodžiu minčių ir idėjų yra, strategija ir taktika mano mintyse (kurios šioje erdvėje negaliu viešinti) – nėra tvirtos organizacinės komandos, – su kuria būtų galima bent pasidalinti darbus. Nenoriu verkšlenti, bet kaip matot iš viešosios erdvės, – pati turiu krūvas problemų, mane iš visų pusių norima palaužti, nenustebčiau, kad ši tema irgi man nepridėjo pliusų,jei jau tapau Teisingumo ministerijoj ir kalėjimų departamente „persona non grata“, bet aš asmeniškai nusiteikus Jums padėti, nes daviau žodį rugsėjo mėn. Alytuje ir Vilniuje badaujantiems žmonėms, tad rankų neketinu nuleisti, bet pasikartosiu: tik susitelkę ir vieningai eidami koja kojon galime pasiekti tikslą, tačiau neužtenka vien tik diskusijų facebook’e. Ši kova turi būti kaip šachmatų partijoje, – gerai apgalvota ir pagrįsta taktika bei strategija.“ Net ir tingiausias Karalius bėga kaip pašėlęs, sutikęs dvigubą šachą!“ (Aronas Nimcovičius)“

Pabrauktos tos vietos, kuriose Naglio Puteikio padėjėja preištarauja pamatinėms demokratijoms normoms, ir Konstitucinėms vertybėms: kiekvienas pilietis turi peticijos laisvę, taip pat skundai, piketai yra labai efektyvi priemonė. Laura Radzevičiūtė tačiau nurodo, jog vienintelis kelias yra įstatymo pataisos kelias, nors galima daryti ir tarptautinį skandalą, nes minėta kalinių lankymo tvarka, kuri įsigalės 2016 04 01, kaip „Laisvam laikraščiui“ sakė Henriko Daktaro žmona Ramutė Daktarienė, uždraus vaikams bendrauti su tėvais.

O tai yra pamatinių Civilinio kodekso principų pažeidimas, ir kalinių pareigos prižiūrėti ir auklėti vaikus pažeidimas.

„Henrieta kai grįžta iš pasimatymo su tėvu, visa švyti, kartais jis ją ir pabara. Tai kas dabar bus? Tėvas yra tėvas“, sakė R.Daktarienė.

Šitame „kovingame“ N.Puteikio padėjėjos teksta matome vieną žinutę: nekovoti.

Nieko nedarykite, nes matote, tai, ką darėte – nieko neišėjo, šnipštas išėjo.

Kalbama ir labai daug apie organizaciją, kurios sukūrimas esą savaime išspręs visas problemas, nors organizacija yra tik priemonė geriau atstovauti individams.

Niekur Europoje nėra tokios valstybės, kuri iš viso nekreiptų jokio dėmesio į jokius įstatymus, kai kalba eina apie įkalinimo įstaigas.

Čia ne naujos tvarkos peržiūrėjimą reikia organizuoti, o iš viso – ką Juozas Bernatonis nuveikė, kad Lietuvoje galiotų įstatymai?

Negi jis, būdamas teisininku, nesuvokia, jog negalima priimti tokios kalėjimo lankymo tvarkos, kuri prieštarautų įstatymams, kodeksams, Konstitucijai?

Ir prie ko čia „reikia telkimosi“, vos ne masinių mitingų – tai gal čia Naglio Puteikio ir ko. siekis – išsiūbuoti visuomenę, kad būtų galima pašaudyti vandens patrankomis, o toliau vėl būtų tylu ramu?

Juk artėja rinkimai. Konservatoriai ir jų pasekėjai – o Naglis Puteikis būtent yra toks – bijo, kas gi bus išrinktas. Taigi, atliekamos dirbtinės iniciatyvos, ir dirbtinai bandoma sujudinti visuomenę. Nepamirštant pasakyti – tik nekovokite įprastinėmis priemonėmis, jos jokiu būdu nepadeda.

Argi nepadeda?

Gal teismai ir priteisia mažai pinigų, bet priteisia.

Gal skundai EŽTT ilgai nagrinėjami, bet žiūrėkite, jau ir partizaninis „genocidas“ nuneigtas, ir šiaip, daug naujų išaiškinimų Lietuvai atskrieja.

Galų gale, neseniai viena pensininkė kreipėsi, atrodo, su juo juokingu skundu – per mažos pensijos – į teismą, bet pasižiūrėkime, kas bus toliau – juk EŽTT patenkins jos skundą, ir įstatymai, pensijų skaičiuoklės, bus peržiūrėtos.

Taip ir su kalinių teisių gynimu: negalima niekinti piketui besirenkančių žmonių, net jeigu jų bus tik 20. Jau ir 20 žmonių gali būti didelė jėga, jeigu jų reikalavimus parodys per televiziją.

Kuo toliau, tuo labiau man nepatinka Naglio Puteikio ir jo aplinkos politinė linija. Ji jau daug kartų matyta. Sutelkti žmones, bet tik iki tam tikro lygio. Padėti, bet tik vienoje temoje. Ir griežtai kontroliuojant, kad tik neduok Dieve, niekas „neišsišoktų“.

Tai primena ir Čilinsko laišką Jungtinio Demokratinio judėjimo nariams per pirmuosius Klonio įvykius: piketai ir mitingai yra nedemokratinė veikla. Susilaikykime nuo jos.

Tą patį dabar siūlo Naglio Puteikio padėjėja: nerašykite peticijų, nerenkite piketų – jie nieko neduoda. Aš viskuo pasirūpinsiu. Bet tokie pažadai buvo juk jau ir 2010 metai, turėjo mumis pasirūpinti JDJ, dabar pasirūpins nauja Neapmokestinamo pajamų minimumo didinimo partija, kurios kūrėja Naglis Puteikis savęs nelaiko.

Bet ar tikrai tie visi gelbėtojai mumis pasirūpins? O gal skęstančiojo reikalas – jo paties gelbėjimasis, ir kuo greičiau?

Kodėl tokios tragiškos sąlygos kalėjimuose, ir kodėl tik visai neseniai į „Laisvą laikraštį“ pradėjo plūsti vienas už kitą klaikesni laiškai iš įkalinimo įstaigų – kodėl anksčiau kaliniai nesuprato, jog didžiausias ginklas – viešumas?

Kas toks nori sutelkti visus į vieną kumštį, kad paskui pagal saugumo metodikas – ištraukus visą informaciją, sunaikinti? Juk tai valstybininkų klanas.

Kaliniai bunda, skaito kodeksus, todėl reikia juos numalšinti, o geriausia – per šeimos narius.

Nors šeimos nariai, kurie yra laisvėje, ir galėtų būti ta smogiamoji kovos dėl jų teisių jėga. Deja. 

Beje, dėl šachmatų irgi galimai nusišnekėjo: šachmatuose yra labai įvairių laiko kontrolių. O žaidžiant blitzą, kartais galimos ir klaidos, ir figūrų aukos – nes tikslas yra laimėti partiją. Ilgas galvojimas gali lemti laiko pasibaigimą. Kaip ir yra šiuo atveju.

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));