skip to Main Content

Kaip mes visi prorusiškais Lietuvoje tapome

Kristina Sulikienė

Prolietuviškas yra konservatorius, buvęs ilgametis LSKP narys, kurio šoninėje linijoje yra pora tremtinių, miško brolių, kuris visur save pristato kaip „patriotą“. Čia turbūt nereikia  aiškinti visos „prolietuviškumo“ schemos: jis pasisako už toliau stekenamą kariuomenę, kuriai nereikia nei šalmų, nei neperšaunamų liemenių, nes „patriotas“ žino, jog LK skirta tik pinigų plovimui.

O prie plovimo sėdi buvę GRU, KGB karininkai, kurie kadaise pamiegoję vieną naktį ant maišų šiltoje Aukščiausioje Taryboje, po to dar pasaloje Medininkuose pabuvę, bet laiku ir su alibi grįžę į bazę – dabar užima tas šiltas vietas, ir plauna taip pinigus, kad jie spindi kaip seni sulūžę AK MT -4 šautuvai.

Šitie pinigų plovėjai turi savo žiniasklaidą, kurią užkiša tais pinigais, kurie nubyra nuo kokios nors praplauto tanko, ar supuvusio lėktuvo, kuris net neturi techninio paso.

Kad žurnalistės teisingai rašytų apie nuostabiąją LK, joms leidžiama palaidais plaukais ir avint kedais, palakstyti po Pabradės arba Gaižiūnų poligoną.

Kad niekas nežinotų, kaip plaunami pinigai LK valgyklose, atvežama pati jos ekselencija, jai vidury žiemos tiesiai į sterblę grūdama šviežių agurkų ir pomidorų, kurių kilogramo kaina tuo metu buvo 5,5 ir 2 euro atitinkamai.

Jos ekselencija nuvedama į „Geležiniam vilkui“ priklausančią lazerinę šaudyklą, ir ji kartu su nupirkta žiniasklaida aikteli, kokios geros šauktiniams sąlygos bus Gaižiūnų poligone.

Į medicinos punktą su 3 gydytojais specialistais nenueina, nes kam ten eiti, juk galima vėl nupirktai žiniasklaidai sakyti „ir gaus visą medicinos aprūpinimą“: o tai yra – bendrosios praktikos gydytoja, procedūrų kabinetas, ir ambulatorijos viršininkas. 

Jeigu susižeidei akį, dėl paprasčiausio kelių mililitrų antibiotiko tave veš į Kauną, tu ten lauksi visą dieną, galiausiai gali paaiškėti, jog to antibiotiko nėra, visa laimė, jog esi įsimetęs savo antibiotiką iš namų.

Na gal ir išduotų Gaižiūnų ambulatorijos vaistinėje, bet būtina specialisto apžiūra. O specialisto šitame miške nėra.

Turint nupirktą žiniasklaidą, galima meluoti ką tik nori, kad tarkime, mes visiškai priklausome NATO (nors Prezidentas Paksas, atsižvelgdamas į Berlyno sutartį, atsisakė pasirašyti neteisėtus dokumentus), neaiškinti, kodėl mūsų biudžetas neatitinka šios organizacijos standartų, kodėl mūsų lėktuvai supuvę, o kareivinės net ne caro Riuriko laikų, o iš viso, Akmens amžiaus?

Kodėl diskriminuojamos moterys, o dabar paaiškėjo, ir religinės, sociokultūrinės bendruomenės, atvirai iš jų tyčiojantis vėlgi užpirktoje žiniasklaidoje?

Kaip didelė LK palaikytoja ir siaubingų tenais sąlygų užfiksuotoja, tai ir noriu paklausti: stekenimas ir skurdinimas kariuomenės, vogimas iš ten paskutinės virvelės ir tualetinio popieriaus – čia kokia veikla? Patriotinė – ar kaip tik, kenkėjiška, svetimoms valstybėms naudinga?

Kariuomenės stekenimas ir viešas melavimas, kokia ji puiki, ir kaip atitinka NATO standartus, kai galvose XI amžius gentinio mąstymo – va čia yra “prorusiška“ arba kenkėjiška veikla.

Žodelis „prorusiška“ Lietuvoje iš esmės naudojama kaip „antivalstybiškumo“ sinonimas.

Labai įdomu buvo žiūrėti 2016 01 24 klekančią Pumprickaitę, kalbančią apie „prorusiškas“ spaudos priemones, kurių „tinklan“ aišku nežinia kokiu būdu pateko ne tik „Laisvas laikraštis“, bet ir Prezidentūros ruporas  „Karštas komentaras“ (vadinasi, JE yra prorusiška?), kai ji įrodinėjo savo  absurdiško atradimo pagrindą.

Kažkas vėl kaip ir NATO asamblėjoje, kai plk. Ltn. Guzevičius pristatė, jog Lietuva neturi absoliučiai jokio ryšio su Rusija ir Baltarusija, ir tokio ryšio eskalavimas yra antivalstybinė veikla (man įdomu, kurioje valstybėje jis mokėsi, nes atrodo, žmogus nieko nežino apie tokios LDK egzistavimą kadaise), nustatė, jog tarkime „Karšto komentaro“ antivalstybiškumas, oj, prorusiškumas, yra tame, jog kažkoks istorikas šiame laikraštyje pateikė, jog Mindaugas valstybės iš esmės nesukūrė, su kuo visiškai galima sutikti – juk tuo metu buvo gentinis periodas, kunigaikštukai pliekėsi vienas su kitu. Tai yra istoriko nuomonė, analizuojant šaltinius, skaitant knygas, gretinant, lyginant, daromos išvados.

Paaiškėjo, jog nuo šiol, kažką skaitant, reikėtų atsiklausti plk. Ltn. Guzinsko, kaip skaityti, ir ką skaityti, nes iki šiol buvusi istorija iš viso negalioja.

„Laisvas laikraštis“ akivaizdu pagal klasikinį modelį tapo „Kremliaus portalu“, nes kelias savaites iš eilės spausdino kitų laisvųjų portalų priedą, kas demokratinėje visuomenėje normalu: spaudos priemonės bendradarbiauja, keičiasi informacija.

Vėl schemos viduryje nupieštas keistas portalas ldiena.lt, kuris nuo užpernai tyčia deda labai įvairių portalų straipsnius ir propaguoja „bendraportalizmą“.

Ldiena neviešina nei vienos „Laisvo laikraščio“ ar „Karšto komentaro“ straipsnio, todėl schemos melagingumas jau krenta į akis.

„Šauksmas“ iš esmės turi keletą provokacinių aspektų, ir be abejonės, turėjo užkliūti „rusų agentų“ medžiotojams. Tas provokacinis aspektas yra sena disidentinė praktika, taigi, demokratinė priemonė reikšti idėjoms.

Tačiau „medžiotojai“ tiek įsijautę, jog jie net Facebooko paspaudimus „patinka“, arba kokio straipsnio pasidalinimą laiko “agentavimu Kremliui“.

Jeigu netyčia pasidalinsi, kur Rusijos Prezidentas Putinas džiazuoja, apsuptas Holivudo aktorių – jau tau „šakutės“, tu Rusijos agentas.

Kad būtum „švariai“ prolietuviškas, tu turi gyventi smegenų blokadoje, apsimesti, jog Lietuva ribojasi su Amerika, iš kairės pusės Amerika, dešinės irgi, iš visų pusių mus supa tik Amerika, o kas savo priešingai, tas valstybės priešas.

Su tokia beprotiška schema daugelis dešiniųjų komunistų gyvena jau daugelį metų, nesvarbu, jog jie prekiavo rusiškomis dujomis, elektra – jiems galima, nes jie dešinieji, patriotai, persivertėliai, jie sertifikuoti CŽV ar dar kuriame nors Inteligencijos biure.

Tarkime aš turiu labai „dešinįjį“ pusbrolį, kuris kadaise, netekęs darbo, skraidė dirbti į Maskvą, bet turbūt šiandien sėdėdamas kažkur Dubajuje (vajei, arabų pasaulis, priešai, negalima), jis būdamas grynas patriotas, ir Atgimimo komunistų vaikis, jis spjauna ant visų kitų, kurie niekada net nebuvo Rusijoje – kai jis ten skraidė vos ne su nuolatiniu bilietu, ir turėjo solidžią algą konsultacinėje firmoje.

Tokių persivertėlių, kurie gerai gyveno iš Rytų rinkos, bet dabar rėkia, jog jinai mums nereikalinga, yra daug, jie formuoja nuomonę, jie visus, kas tik jiems nepritaria, pasiruošę nušluoti nuo žemės paviršiaus, o tam labai tinka „Rusijos agento“, „prorusiško“ arba geriausia „kremlino“ etiketė.

„Laisvas laikraštis“ berods vienintelis Lietuvos laikraštis, kuris be iškraipymų rašo nuomones, tame pačiame laikraštyje gali susigrumti oponentai, jie gali išreikšti vienas ant kito nuomones, nes taip yra geriau, negu iš karto dešiniųjų metodika lėkti į teismą.

Šitas laikraštis atliko milžinišką pergalę, pakeldamas Lietuvos demokratijos indeksą iš labai žemos vietos prie Nikaragvos ir Ganos (demokratijos indeksas skaičiuojasi pagal baudžiamųjų bylų žurnalistam skaičių, o jis mūsuose yra klaikus), kai LAT privalėjo išaiškinti, jog Konstitucijos  44 str. numatantis, jog masinės informacijos cenzūra ir uzurpacija draudžiama, galioja.

Konstitucijos 44 str. 2 d. numato, jog draudžiama valstybės įstaigoms uzurpuoti spaudos laisvę.

Tačiau LRT tai paėmė ir padarė: būdama viešosios informacijos skleidėju, paskleidė kažkokį kliedesį sekmadienį, kai visi sugulę prie žydrųjų ekranų, atsipalaidavę nuo sekmadieninės rimties, ir šitas melas eina kiaurai visuomenei per smegenis.

(Dėl informacijos laisvės, pasakysiu, jog „Karštas komentaras“ nėra laisvas, nes jame negalima neigiamai rašyti apie Dalią Grybauskaitę, apie jos paskirtus pareigūnus – Generalinį prokurorą, VSD vadą, STT vadą. Šis laikraštis gali visas persisukti į visiškai kitą pusę, net nepaaiškinęs skaitytojams savo vėtrungės krypties priežasties. Nuomonių įvairovė neskatinama, autoriaus straipsnių ciklas gali būti kuo grubiausiai nutrauktas. Didelė dalis straipsnių yra pilnai išcenzūruojama, iškarpoma.)

Visa tai, kas vakar padaryta, yra ne tik pasiruošimas rinkimams – nes valdžioje esantys komunistai, persisukę kepuraites, oligarchai, kolchozų pirmininkai – bijo, jog praėjus 25 metams, įvyks natūrali kaita, ir jų nebebus. O kas ateis, jie bijo, nes jie pardavę Lietuvą, kaip paaiškėjo, jau net ne 50 metų, o 100 m. į priekį – jau už branduolinį šiukšlyną, neatsiklausiant mūsų, ar mes turėsime kur evakuotis, ar ne, paimti solidūs 6 mlrd., sukirsta rankomis.

„Independence“ keistas projektas irgi sukirstas rankomis neterminuotam laikui, kad Anglijos pensininkams būtų gaminamos pensijos.

Norvegijoje esančių vaikų atiminėjimas – irgi sutartas „biznis“. Yra daug įsipareigojimų, ir jeigu staiga ateis kita valdžia, žiūrėk, ar jie nepradės kaip Rumunijos parlamentas, skraidyti po tas šalis, kur pagrobti piliečiai, reikalauti kaip Čekijos prezidentas grąžinti vaikus arba nutraukti diplomatinius santykius – kas bus? Jau dabar Rasa Juknevičienė galimai naktimis nemiega, ir savo FB sienoje rašo, jog Čekijos prezidentas jai visiškai ne rodiklis, jog jis komunistas. Bet kad pati ponia buvo komjaunimo sekretorė, parašyti pamiršo.

Vytautas Landsbergis, kuris dabar reikalauja stabdyti Astravo AE statymą, kai jo statytinis Andrius Kubilius, pats fizikas, entuziastingai pritarė šiam projektui dar 2010 metais, o pakartojo šitą entuziazmą 2012 m. ir Dalia Grybauskaitė, viešai pasakiusi, jog viskas gerai, Baltarusija gali statyti ir 5 atomines, juk jos bus saugios – dabar pamiršęs savo kaip komjaunuolio nueitą kelią, vaidina didelį valstybės patriotą, ir reikalauja, kad niekada gyvenime ši pigi elektra nepatektų į Lietuvos teritoriją.

Manau, senukui atrodo, jog Lietuva su Baltarusija nesiriboja, o Astravas yra kažkur Panamoje, bet ne prie Lietuvos sienos.

Panašūs sprendimai, vien branduolinio šiukšlyno projektas, kai 2012 m. Lietuva iš esmės pasisakė prieš branduolinę energetiką, taigi, ir prieš jos bet kokius produktus Lietuvos Respublikos teritorijoje – elektra neįeina į šias sąvokas, nes ji yra saugi – rodo, jog valdantieji absoliučiai net nesiruošia čia, Lietuvoje gyventi, jog jie nori evakuotis, o mums, Lietuvos piliečiams, palikti Suomijos šiukšlių deginimo gamyklą „Fortum“, į kurią vežamos šiukšlės iš visos Europos, branduolinį šiukšlyną, kuriame bus laidojamos visos Europos branduolinės atliekos iki 2138 m., laivą „Independence“, kurio siūlomų dujų neįperka Latvija, ir net nesiruošia šito daryti. O ką su jomis mums daryti – neaišku.

Ir jiems atrodo, jog čia normali Lietuvos energetikos politika, nes taip jiems sakė draugė Amerika.

Bet draugė Amerika labai toli, jai nei šilta, nei šalta, kad Lietuva virsta sąvartynu. Juk ir buvo toks planas: padarome revoliuciją, viską sugriauname, pamažu dislokuojame kariuomenę, ir turėsime savo naująjį Afganistaną, galėsime pulti baisiąją Rusiją, kada tik panorėsime.

Tam labai tinka vis labiau nustekenama kariuomenė, kurioje nėra elementarių priemonių, net tualetinio popieriaus. Nors žurnalistas Ignas, tarnaujantis šauktinių kuopoje, meluoja, jog yra, tačiau nepatikrinus – nesužinoti. Bet to, gali būti per tikrinimą jie nuves komisiją į specialiai paruoštą kuopą: kur parodymui padarytos netgi atskiros merginų kareivinės, ko realybėje niekur nėra.

Melas per visas priemones, kokie mes, baltai, nepanašūs su artimiausiais mums genetiškai ir kultūriškai slavais, reikalingas vien supriešinimo ir karo tikslams.

O visų priemonių užčiaupimas reikalingas vėlgi savo režimo išlaikymui.

Kaip susidorta su Paksu? Pagrindinai per žiniasklaidą, kurioje juk nerašė, kad VSD nuo 1997 m. vykdė nesankcionuotą pasiklausymą, o šiam tapus Prezidentu, pamiršo išjungti pasiklausymų būdelę.

Šito tūlas pilietis iki šiol nežino, ir nenori žinoti, nes jis tiki „Lietuvos rytu“, kad buvo “tapšnojama“.

O kad labiausiai apsišiukšlino ir apsitapšnojo VSD su Konstituciniu teismu – nes uzurpavo valdžią, ir veikė aukščiau Seimo ir Prezidento – tai tūlas pilietis niekada nesužinos, jeigu jam į rankas nepaklius koks „Laisvas laikraštis“, ar koks nors nepriklausomas portalas.

Toje pačioje Amerikoje, kurios laisvę ir demokratiją šitaip valdantieji (nesvarbu, kad jie opozicijoje, jie juk žino, kad be jų niekaip) aukština, veikia labai populiarūs opoziciniai portalai, kurie atvirai skleidžia socialinio teisingumo, socializmo idėjas, o pats Obama, nors mes viešai žinome jį kaip naujų žemių nukariautoją, tose pačiose valstijose ir rūpinasi tų teisių įgyvendinimu, pensijų reformomis, bedarbių reabilitavimu – juk rašo ir rašo lietuviai iš JAV, sako, kas pas jus dedasi, mes tai gerai gyvename, nes mūsų prezidentas geras, ir sistema gera.

Kodėl ,viena vertus, rodoma į Ameriką, o kita vertus, yra įvedama Šiaurės Korėjos Europos Sąjungoje diktatūra?

Ne veltui Rusijos portalai ir tyčiodamiesi vadina taip Lietuvą, piešdami D.Grybauskaitę kaip Š. Korėjos diktatorių (nes labai panašiai jie ir rengiasi), o Liną Linkevičių piešia kaip klusnų chuntos vaduką.

Taigi, išsisėmus Ukrainos temai, Linas Linkevičius jau pigią elektros energiją blokuoja, viešai pasisakinėja – nors energetika tikrai ne URM prioritetas.

Trumpa apžvalga, kaip mes Lietuvoje tampame valstybės priešais, nes ją mylime, ir išvada viena: valdantieji tikrai turi evakuacijos vietas.

Sužinokime, kur, ir paklauskime jų: kodėl jūs taip nemylite Lietuvos, ir kiek dar vaidinsite, jog jai dirbate?

Gal laikas evakuotis, nepradėjus įrenginėti branduolinio šiukšlyno?

O be to, ar valdantieji tikrai tikisi, kad jaunoji karta tokie idiotai, ir sutiks su tuo branduoliniu šiukšlynu?

Gal sovietmetį išgyvenusieji ir sutinka su viskuo,nes jiems buvo įdiegtas vergo mentalitetas. Bet ir tai tuo metu buvo daugiau laisvių reikšti savo nuomonę: nors cenzūros komitetas egzistavo, bet buvo leidžiamas žurnalas „Šluota“, kuris atvirai tyčiojosi iš sovietų santvarkos, bet niekas to žurnalo nevadino „promerikietišku“, ir niekas nebandė jo uždaryti.

Visi tarybiniais metais leisti žurnalai ir laikraščiai buvo uždaryti šiais laikais, o „Komjaunimo tiesa“, persivadino į „Lietuvos rytą“, ir esą vienintelis tiesos, šaltinis, kaip ir ana „tiesa“.

 

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));