skip to Main Content

Gema Umbrasienė, Mantas Leliukas: užsispyrusių panevėžiečių laiškas Lietuvos Centro partijai

Ne šeštadieninis reikalas, bet reikia. Kad nebebūtume barami, ko nekalbame laiku. Užsispyrusių panevėžiečių laiškas LCP kolegoms ir visiems, besidomintiems politiniais bangavimais. 

,Nesame pareiškimų mėgėjai, atvirkščiai, kartais net nesulaukiame galimybės išsakyti savo poziciją po mūsų atžvilgiu daromų, bet šiandien reikia. 

Po įvykių Panevėžyje 2015 m., kai be pagrindo ir gailesčio buvo sugriautas sėkmingas LVŽS skyrius, kurio atstovai į miesto tarybą buvo renkami nuo 2002 metų, pačiai LVŽS esant politine autsaidere, į šį įvykį Lietuvoje mažai kas atkreipė dėmesį. 

Gal taip atsitiks ir šįkart, bet mes būsime ramūs laiku pasakę, ką matome, iki iš to kam nors išaugant. Ir tada buvo daug mus palaikančių, bet viešumoje iki pat 2017 metų pradžios vyravo tik R.Karbauskio ir P.Urbšio įvykių versija. Tiesa, Mantui Leliukui kreipusis į teismą dėl šmeižto, jų retorika pasikeitė, kaltinimai baigėsi, išliko ,,rūpestis‘‘ – gal nieko blogo jie ir nepadarė, bet juk gali padaryti ateityje, o R.Karbauskis žengė dar toliau – tikrai padarys ateityje. Ir darė, kad padarytų. Mums patikėjus N.Puteikio nuoširdumu ir pradėjus kurti ir stiprinti kitą partiją, tokią, kokią įsivaizdavome – demokratišką, draugišką, iniciatyvią, patys nematėme, bet rimti žmonės pradėjo pasakoti, kaip R.Karbauskis vizitavo tuomečio ministro J.Bernatonio vadovaujamą Teisingumo ministeriją ir įtikinėjo, kad naujai partijai niekaip negalima leisti įsikurti ir tai labai teigiamai įtakotų socialdemokratų bei valstiečių draugystę po Seimo rinkimų. 

Draugystė, kaip matote, yra. R. Karbauskis mūsų, užsispyrusių panevėžiečių, šiuose procesuose neužmiršo, tik kartais susipainiodavo, kur ir ką tie panevėžiečiai pridarė ar daro, kol galų gale apsisprendė, kad tai bus ateityje. 

Mes gi toliau kūrėme, dirbome ir atrodė, jog jau galėtume a.a. R.Ozolui pasakyti, kad jo puoselėta Lietuvos Centro partija atgimė ir klestės, bet atėjo 2016 metų vasara, o vasarą vyksta įvairūs žygiai, kad ir baidarėmis. Gi žygiai Lietuvos politikoje, kaip žinome, prie gero niekada neatveda. 

Kaip pasakojo žmonės, visiškai atsitiktinai, žinoma, kartu viename žygyje atsidūrus N.Puteikiui ir P.Urbšiui, situacija pradėjo keistis. 2015 m. savivaldos rinkimuose tuometis LVŽS skyrius, telkiantis apie šimtą narių, buvo vienintelis partinis darinys Panevėžyje, tada sulaukęs šešiasdešimčia proc. didesnio rinkėjų palaikymo, kitiems partiniams sąrašams rinkėjų pasitikėjimą praradus. Rinkimų laimėtojui, P.Urbšio judėjimui KARTU, tai nebuvo gera žinia ir R.Karbauskio norai įkurti G.Kildišienei ,,kišeninį‘‘ skyrių, o P.Urbšio – įgyti ,,kišeninį‘‘ partnerį miesto valdyme, sutapo. 

Sprendimai buvo du – arba LVŽS skyrių padaryti paklusniu tiesioginiam vadovavimui, arba jį sunaikinti. Didžiajai daliai skyriaus narių atsisakius paklusti, buvo įvykdytas antrasis scenarijus. Apie septyniasdešimt žmonių be menkiausio pagrindo ir grubiai pažeidžiant įstatus buvo išbraukti iš LVŽS, apie dešimt slaptu laiku slaptoje vietoje įkūrė naują skyrių, kurio istorijas ir peripetijas jau mėnuo narplioja visa Lietuva. 

Bet R.Karbauskio politinė Panevėžio žaizda kraujavo toliau, Seimo rinkimai artėjo nenumaldomai, ir, jeigu dr. A.Maldeikienė sako tiesą, N.Puteikis galimai gavo pasiūlymą, kuriam, matyt, buvo per sunku atsispirti. Panevėžiečių atliktas organizacinis darbas tapo nebesvarbus, jie buvo pradėti ,,nurašyti į istoriją‘‘, o politiniame N.Puteikio lauke atsirado nauji žaidėjai. 

Didžioji bendražygių dalis buvo partijos vadovo N.Puteikio įvardinti ,,noneimais‘‘, kuriems reikia žinoti savo vietą, atrastos naujos ,,žvaigždės‘‘, kurios net savo apygardose sunkiai rinko kelis procentus rinkėjų balsų, reanimuoti keli koaliciniai partneriai – Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija ir Pensininkų partija, kurių rinkiminiams sąrašams ,,noneimai‘‘ turėjo duoti žmonių. 

Sunku tuo patikėti, bet cituoju N.Puteikio 2016 m. rugpjūčio 4 d. žinutę : ,,atleidau Gemą iš Seimo nario patarėjo. Bet tai derybų objektas. Galiu vėl priimti jei duotumėt 1 Pensininkų partijai ir 2 krikdemams‘‘. Kaip jau supratote, nedavėm. Esame prognozuojami. Tą pačią dieną atkeliavo ir dar vienas LCP pirmininko N.Puteikio pasiūlymas : ,,nedalyvaukite rinkimuose arba pereikite į kitos partijos komandą ir su ja dalyvaukite‘‘. Kadangi turėjome galiojantį partijos ,,Lietuvos sąrašas‘‘ kvietimą susitikti, sekančią dieną partijos pirmininko nurodymą įvykdėme ir iškart žiniasklaidoje – N.Puteikio rauda, atsiprašant R.Karbauskio už suklydimą dėl mūsų. 

Patys 2016 m. Seimo rinkimuose nedalyvavome, padėjome kolegoms. Patvirtinti negalime, bet žmonės kalbėjo, jog galutiniai rinkiminiai sąrašai buvo sudėlioti jau VRK patalpose, o atsitiktinai, žinoma, aplankyti užsukęs R.Karbauskis davė N.Puteikiui gerų patarimų – ,,mesti juos (t.y.mus) iš partijos‘‘. Seimo rinkimai LCP (Antikorupcinei N.Puteikio ir K.Krivicko koalicijai) nebuvo sėkmingi, paties N.Puteikio Seimo nario kėdė pakibo ant plauko, bet R.Karbauskis maloniai ištiesė pagalbos ranką ir LVŽS frakcija Seime įsigijo tylų ir dėkingą, iki tol labai aktyviai besidomėjusį G.Kildišienės ir Panevėžio LVŽS skyriaus sunaikinimo istorija, narį. 

Mes gi nuo rugpjūčio nustojome gauti bet kokią informaciją iš LCP, nebuvome pakviesti nei į vieną Tarybos posėdį, kol 2017 m. sausį triukšmingai nesprogo Gretos ir Roverio skandalas, dėl kurio, žinoma, tapome kalti mes ir tai gal nėra mūsų susireikšminimas, jeigu #Karbauskis#Niekada#Nemeluoja. 

LCP pirmininkas N.Puteikis prabilo apie ,,naujai atsiveriančias galimybes LCP-ai vystyti politinę veiklą ten, kur jos nevysto LVŽS’’, ir, kaip jau įprasta, mums už nugarų ėmėsi iniciatyvos tramdyti Panevėžio užsispyrėlius. Stebuklingu būdu mūsų ateitį – galimą konfliktą su LCP – pamatė ir R.Janutienės laidoje visai Lietuvai išsakė LVŽS veiksmų politinis advokatas P.Urbšys, garsiai įvardijantis partijas (išskyrus jų pinigus, žinoma) išskirtiniu blogiu, bet savo oponento M. Leliuko priešinimąsi partijų vadų diktatui pateikiantis kaip šio politiko nemoralumo įrodymą. 

Buvęs žurnalistas K.Krivickas įstojo į LCP, nutarė kandidatuoti vietoj Gretos Kildišienės, užsidėjo žalią kaklaraištį, trykšta optimizmu laimėti, ir, kaip pasakojama, turės rinkiminės kovos komplektą, atsitiktinai panašų LVŽS naudotam Panevėžyje ir Anykščiuose. 

Dar daugiau – žmonės kalba, kad K.Krivicko pergale rinkimuose Panevėžio – Anykščių apygardoje neabejoja ir apie galingą paramą prakalbo LCP Tarybos posėdį Šiauliuose aplankęs paslaptingas LVŽS frakcijos narys. Mes neneigiame LCP pasirinkimo tapti LVŽS satelitu ar šešėliu, bet nemanome, kad partija gali būti valdoma ,,skaldyk ir valdyk’’, ,,nematyk, ko nereikia’’ ir ,,vykdyk’’ principais. 

Kaip žmonės, gerbiantys vieni kitus, mokantys atkakliai dirbti, nemanantys, kad sąžiningumas politikoje yra kvailumas, o išdavystės ir manipuliavimas – politinė išmintis, įsivaizduojame bet kokį politinį darinį kaip įrankį laisvų žmonių demokratiškam veikimui bendram visuomenės labui. Mes nemanome, kad partijos yra blogis savaime. Blogis jose atsiranda dėl žmonių baimės ir nuolankumo. Niekada su tuo nesitaikstėme ir nesitaikstysime ateityje. 

2017-02-11

Gema Umbrasienė

Mantas Leliukas

 

N.Puteikio atsakymas G.Umbrasienei: su LVŽS LCP yra sąjungininkai, bet rinkimuose Šakiuose ir Anykščių-Panevėžio vienmandatėje–konkurentai.

Atsakymas G.Umbrasienei į jos 2017 02 11 d. atvirą laišką https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=609286262601921&id=100005616588916  – su LVŽS (toliau- valstiečiais) Lietuvos centro partija (toliau – LCP) yra sąjungininkai, bet rinkimuose Šakiuose ir Anykščių-Panevėžio vienmandatėję – konkurentai.

 

 

G.Umbrasienė: „atėjo 2016 metų vasara, o vasarą vyksta įvairūs žygiai, kad ir baidarėmis. Gi žygiai Lietuvos politikoje, kaip žinome, prie gero niekada neatveda. Kaip pasakojo žmonės, visiškai atsitiktinai, žinoma, kartu viename žygyje atsidūrus N.Puteikiui ir P.Urbšiui, situacija pradėjo keistis“.

 

N.Puteikis.: Nebuvau jokiame žygyje – nei baidarių, nei kokiame nors kitame su P.Urbšiu apskritai. Neturėjau jokių  – nei žodinių, nei rašytinių kontaktų su P.Urbšiu beveik metus iki 2016 Seimo rinkimų ir iki pat rinkimų 2 turo pabaigos taip pat.

 

 

 

G.U.: „jeigu dr. A.Maldeikienė sako tiesą,  N.Puteikis galimai gavo pasiūlymą, kuriam, matyt,  buvo per sunku atsispirti“.

 

N.P.: A.Maldeikienė suklydo, sakydama, kad gavau iš R.Karbauskio piniginę paramą 2-e ture. Ji ne taip mane suprato – jai  sakiau, kad 2-e ture gavau R.Karbauskio ŽODINĘ, o ne piniginę paramą (keletą sakinių) mainais už analogiškus keletą sakinių jų kandidatams, išėjusiems į antrą turą – tai  politiniai mainai. Beje, A.Maldeikienė mane parėmė šiuose rinkimuose taip pat keletu sakinių. Į valstiečių frakciją įstojau, nes jų programa daugiau sutampa su Lietuvos centro partijos, nei nesutampa. Kitų partijų daugiau nesutampa. Vienam Seime, ar vienam Mišrioje Seimo narių grupėje labai sunku ką nors naudingo piliečiams nuveikti – įsitikinau būdamas tokiu 2012-2016 m.

 

 

 

G.U.: „žinoma, aplankyti užsukęs R.Karbauskis davė N.Puteikiui gerų patarimų – ,,mesti juos (t.y. mus) iš partijos“.

 

N.P.: jokia forma niekada nei su R.Karbauskiu, nei su jo atstovais  nesu kalbėjęs, ar susirašinėjęs apie G.Umbrasienę ir M.Leliuką, R.Karbauskis ir jo atstovai  taip pat nėra su manimi šia tema jokia forma kalbėję, ar rašę.

 

 

 

G.U.: „apie galingą paramą prakalbo LCP Tarybos posėdį Šiauliuose  aplankęs paslaptingas  LVŽS frakcijos narys“.

 

N.P.: K.Krivickui pažadėjo padėti rinkti 1000 būtinų išankstinuose Anykščių-Panevėžio apygardos rinkimuos parašų keli rinkimų komitetai (vienas iš jų – šiaulietiškas). Valstiečių partija, ar frakcija niekada nieko nežadėjo nei LCP, nei K.Krivickui, niekada neturėjome su jais jokių pokalbių tokai tema ir  tai yra logiška, nes valstiečiai turi savo stiprų kandidatą toje apygardoje – Antaną Baurą.

 

 

 

P.S.: N.Puteikis – G.Umrasienė tekste naudoja mano sms-ų citatas, tačiau nukanda jų pradžias, pabaigas, nepateikia kitos pusės žinučių, tad nupieštas vaizdas neturi nieko bendro su realybe, kaip ir neva vykę mano pasiplaukiojimai su P.Urbšiu, ar neva buvę pasikalbėjimai su R.Karbauskiu apie G.Umbrasienė ir M.Leliuką. Gyvenimas yra paprastesnis –  mes vis, laiške aprašytieji, nesame tokie reikšmingi, kad kiti skirtų tiek daug dėmesio, kiek bandoma pateikti G.Umbrasienės laiške. Gerb.politikai, būkime visi kuklesni, nebūkime paskendę puikybėje, nesuteikime tiek daug sau reikšmės, negalvokime, kad kažkas skiria mus tiek dėmesio. Ir matykime tikrovę tokią, kokia ji yra, o ne sudurstytą iš niekada neįvykusių dalykų („kaip pasakojo žmonės“).

 

 

 

P.P.S: niekas nieko nenutildė, nenupirko ir nepapirko: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/antras-bandymas-kristupas-krivickas-kandidatuos-anyksciu-panevezio-apygardoje-56-746426

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));