skip to Main Content

Kada bus iškelta byla dėl mirusiosios Virginijos Apanavičiūtės, garsaus profesoriaus, sąjūdiečio, žygeivio, Romualdo Apanavičiaus dukters, atminimo paniekinimo?

Kristina Sulikienė

Šiandien „komajaunimo tiesa“, ištiražavo, jog „Laisvam laikraščiui“ baudžiamoji byla, dėl ypatingai svarbios asmenybės Ievos paniekinimo – priminsime, labai daug klausimų kilo, kodėl tyrimą praėjus vos keletui valandų nuo asmens dingimo, pradėjo Generalinė prokuratūra, kuri šiaip jau tiria tik rezonansines bylas, ir visokių statutinių pareigūnų dingimą, ar nužudymą. (Tyrė Kedžio, Ūso bylas, Pociūno, žvalgybos karininko Balčiūno žūtis).

Nei į vieną klausimą nei Generalinė prokuratūra, nei Kriminalinės policijos biuras, nei Policijos departamentas neatsakė, sakydavo, jog tai yra „tyrimo paslaptis“.

Kai 2009 12 27 buvo žiauriai nužudyta mano sesuo Virginija Apanavičiūtė, kuri buvo garsaus Lietuvos ir pasaulio profesoriaus Romualdo Apanavičiaus duktė, prokuratūra su policija klastojo tyrimą – tiek klastojo, jog galiausiai nužudymo byloje parašė, jog mirtis savaiminė, suprask – nusižudė.

Nei vienam iš prokurorų, nei policijos tyrėjų – galimai klastojant bylą labiausiai pasižymėjo Latyševas ir Pancevič, – nebuvo iškelta net tarnybinė byla.

Byloje, kurią pastoviai tyrėjai su prokurorais nutraukdavo, nes labai garsaus žmogaus dukters nužudymas tai esą „buitinė byla“ – o niekam nežinomos Ievos, kurios tėvų niekas niekada negirdėjęs – byla rezonansinė, ir tirtina Generalinėje prokuratūroje – yra parašyta, jog Virginija Apanavičiūtė nusižudyti negalėjo.

Buvo pagal teismo nutartį atlikta kompleksinė psichologinė ekspertizė. Tyrimą iš mirties taško pajudinti labai padėjo Šiauliuose praktikuojantis prokuroras Rolandas Tamašauskas, kuris patarė prašyti tokios ekspertizės, bei kuris padėjo surašyti skundą, kurį Vilniaus m. 2 apylinkės teismas tenkino, o Vilniaus apygardos – užtvirtino. Bylą taip pat padėjo vesti Anatolijus Novikovas, kuris buvo pirmasis Vytauto Pociūno našlės advokatas, kol bylos neperėmė kažkoks kitas advokatas. Anatolijus Novikovas būtent įžvelgė garsaus profesoriaus dukters nužudymo ir Vytauto Pociūno „iškritimo“ paraleles, nes V. Pociūno kambaryje po įvykio vietos apžiūros nerasta nei vieno pėdsako – net ant palangės, nuo kurios neva Pociūnas šoko per langą.

Tas pats ir Apanavičių bute – net nebuvo jis apžiūrėtas, nors vienintelė versija pasirinkta „iššoko“. Įrodymų tam nebuvo, o vėliau, atnaujinus bylą, staigiai buvo pakeisti visi buto langai, nes senieji, tarybiniai – jie fiziškai neatsidarydavo (toks senovinis gremėzdas su vyriumi per vidury, o „iššokimo“ langas buvo tėvo Romualdo Apanavičiaus užkaltas su vinim 1981 metais, taip tėvas ir rado tą vinį vietoje 2009 12 30, ir nufotografavo), todėl ir iššokti per juos – neįmanoma. Butas buvo apžiūrėtas, jau tyrimui pritaikius naujus plastikinius plačiai atsidarančius langus. APGAILĖTINAS TYRIMO KLASTOJIMAS įvykio vietą apžiūrėti praėjus 4 mėnesiams po nusikaltimo padarymo. 

Nepaisant šio ĮRODYMO (3 medikų – teismo psichiatrų ekspertizės), Panevėžio prokuroras Navickas (tas pats, kuris iškėlė Venckienei 6 bylas), tyrimą nutraukė, o tyrė Nusikaltimų nuosavybei skyriaus kažkokia tyrėja, kuri šiaip tiria „vištų bylas“.Man atvažiavusi susipažinti su byla ir pamačius, jog Navickas ištisai meluodavo, nes ne visi tomai buvo siunčiami į ekspertinę įstaigą – Nuosavybės tyrimų skyriaus tyrėja PABĖGO iš darbo vietos. Iš Šiaulių atvykęs advokatas Rolandas Tamašauskas yra šio įvykio liudytojas. 

Tegul kelia kad ir dešimt bylų dėl niekam nežinomos Ievos tariamo paniekinimo – ją pirmiausia susiedami su čigonais paniekino patys tyrėjai – jiems reikia kelti bylas. Taip pat policijos viešųjų ryšių skyriui, kuris atsisakė atsakyti į visus klausimus: visų pirma, kodėl byla tiriama Generalinėje prokuratūroje, ir koks mirusiosios giminystės ryšys su Ramūnu Strazdausku? Ramūnas Strzdauskas yra Klaipėdos kriminalinė spolicijos biuro Žvalgybos valdybos viršininkas. Klaipėdos kriminalistai stimuliavo ir vykdė sekimus „antivalstybininkų“ namuose )Lekstutis, Titorenko, ir kiti.)

Tai yra klausimai, į kuriuos atsisakyta atsakyti.

Neatsakyta ir į klausimus, kam priklausė automobilis, kodėl juo buvo važiuota, ir kas tas krovinys – patys policininkai liudijo spaudoje, jog kažkas vežta, patys sukėlė daug abejonių, o vėliau patys susiejo su romais, kurie lietuvių sąmonėje labiausiai susiję su narkotikais – na taip yra, toks įvaizdis. Tokie ir juidiniai faktai. Tiek, kad Kėdainių romai nelabai tuo užsiima. Po to patys aiškino, jog Ieva pažinojo vieną jų. Kodėl pažinojo? Iš klasės? Iš kur? Į nei vieną klausimą – neatsakyta.

Be to, Linas Pernavas ištisai pasisakinėjo per TV ir faktiškai kurstė susidoroti su tais, kurie kelia klausimus. Dėl Lino Pernavo teko apsilankyti VSD, nes policija netyrė savo viršininko veiksmų – o Linas Pernavas per TV aiškino, jog visa Nepriklausomybės karta – degradai. Skambėjo kaip išpuolis prieš Lietuvą, jos jaunimą, tas buvo pasakyta geriausiu TV laiku, Nepriklausomybės dienos išvakarėse.

Dabar Linas Pernavas ir jo vadovaujama įstaiga prisipirko brangių automobilių, ir „Laisvas laikraštis“ vienintelis apie tai rašo.Viešųjų pirkimų įstaiga, jos viršininkė Vilytė ne kartą įspėjo PD to nedaryti – vietoj to, PD persekios žurnalistus, su kažkokiom išsigalvotom bylom. 

O mano klausimas būtų – kada bus iškeltos bylos 8 prokurorams ir tyrėjams, kurie nusišalino nuo Virginijos Apanavičiūtės tyrimo, ir kurie rašinėjo tuos kliedesius, kad mano sesuo neva pati sau pasidarė galą?

Kada bus iškelta baudžiamoji byla Generalinės prokuratūros prokurorui Zenonui Burokui, kuris skundė Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjo nutartį, kurioje principingas teisėjas nurodė, jog šioje nužudymo byloje nebuvo atliktas lavono tyrimas (priminsiu – rastas ŽMOGAUS, o ne briedžio, lavonas), nebuvo išmatuota lavono temperatūra, nebuvo nustatyta, kada ir kokiomis aplinkybėmis mirė. „Lavono apžiūros protokolas – tuščias“, nurodė teisėjas. Tokią nutartį Zenonas Burokas skundė ir pralaimėjo. Tiksliau – neskundžiamoje instancijoje užtvirtinta, jog Generalinė prokuratūra klastojo tyrimą, o Zenonas Burokas bandė jį „gelbėti“, tyrimą numarindamas, kad niekas nesužinotų, kaip tiriamos nužudymo bylos – jog nebūtina iškviesti teismo medicinos eksperto, kai randi lavoną. Čia yra TEISMŲ NUSTATYTI FAKTAI, o ne mano išsigalvojimai, yra neskundžiamos nutartys. Niekas neiškėlė nei vienos bylos niekam, kad buvo suklastota pati nužudymo tyrimo pradžia, po ko iš viso neaišku, ar tikrai Virginija Apanavičiūtė mirė tą dieną, o ne dieną prieš – nes ir lavono skrodimas padarytas gerokai palaikius kūną šaldytuve – tik po 3 dienų nuo įvykio. Po to nusikaltimo laikas nustatytas „apytikriai“. Taip vykdomi lavonų tyrimai Lietuvoje. Tačiau visus nukentėjusius reikia užčiaupti, kad jie neprasižiotų. Nes sužinos tautiečiai, kas vyksta policijoje ir prokuratūroje. 

Mano teta yra dirbusi policijoje, todėl ji, pasipiktinusi, kad dukterėčia vos nebuvo palaidota slapta, susiekė su buvusiais kolegomis, ir jie, nors jau išėję į pensiją, sužinojo ir bylos numerį, ir kokias nesąmones apklausoje aiškino mirusiosios motina Virginija Apanavičienė, Žaliųjų ir valstiečių viena iš kertinių asmenybių, užleidusi rinkiminę apygardą Sauliui Skverneliui. Štai kokį stogą turi, ir turės. 

Šitą nutartį, kurioje nustatyta, kad niekas nebuvo tiriama, ir kad nutarimas nei pagrįstas, nei logiškas, nei teisiškai motyvuotas, skundė Z. Burokas, nes Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas nustatė, jog prokuratūra ir policija iš esmės klastoja tyrimą – priiminėja visiškai su logika, realybe nesusijusius nutarimus, ištisai klastoja procesą.

Vilniaus apygardos teismas, apsiskundus Zenonui Burokui – beje, jis skundą pateikė teismui mums, nukentėjusiems už akių, nes mes, nukentėję, tokiais nebuvome laikomi – nes čia tik žmogaus žūtis tik garsaus profesoriaus, Sąjūdžio dalyvio, „Lietuvos žinių“ atkūrėjo, Etnologijos mokslo pradininko atsikūrusioje Lietuvoje, duktė – juk čia ne niekam nežinoma Ievutė! – skundą atmetė, ir nurodė tęsti tyrimą toliau. Gavę Vilniaus apygardos teismo nutartį tęsti tyrimą toliau, prokurorai vėl absoliučiai nieko nedarė, todėl profesorius Romualdas Apanavičius parašė 3 skundus dėl Dariaus Valio neveikimo į Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą, jo pirmininkas persiuntė į Generalinę prokuratūrą, ir Dariaus Valio pavaldiniai ištyrė viršininko veiksmus, Irmantas Mikelionis nustatė, jog vykdomas pažeidimas, kad tyrimui nesuteikiama nusikaltimo kvalifikacija. Apie tai buvo rašoma praėjusiame straipsnyje, ir pridėtas tas nutarimas, kurį Žaliųjų ir valstiečių kertinė asmenybė Virginija Apanavičienė neigia, ir laiko tą nutarimą nukentėjusiųjų išsigalvojimais. Taip pat ji mane kaltindavo, kad aš neva surašiau savo tėvui tuos skundus, deja, 2011 metų vasarą aš gyvenau kurį laiką atskirai, ir nežinojau, ką rašo mano tėvas, garsus profesorius, kuris per 1992 metų Seimo rinkimus sugebėjo surašyti kasaciją dėl kandidatų eterio laiko pažeidimo į LAT, ir laimėjo  ją – jam teisininkas ir nereikalingas…Jis labai gerai pats rašo skundus, pareiškimus, ieškinius. 

Ir tokiais būdais, kai pati Generalinė prokuratūra ėmėsi veiksmų, kad nugesinti bylą (palyginkite – Ievutės byloje Generalinė tiria, garsaus profesoriaus Romualdo Apanavičiuaus dukters nužudymo byloje – gesina, nes neva visiškai nereikšmingas žmogus žuvo, jokio neva praradimo Lietuvai, šiaip čia, maždaug, nieko tokio) – buvo niekinamas mirusiosios atminimas, nes spėkite, pagal kokią vienintelę versiją buvo dirbama?

Ogi kad mirusioji “iššoko per langą”, nors iki mūsų aktyvių veiksmų, kai sužinojome, kad vykdomas tyrimas, vidur figūravo “mirė nuo širdies aortos trūkimo, dėl gripo komplikacijos”. Beje, tokia mirties priežastis įrašyta medicininiame mirties liudijime, kuris yra dokumentas, ir kurio parodymus prokuratūra su tyrėjais aktyviai ėmė klastoti – sukurdami neįtikėtiną nesąmonę, kad žmogus, kuriam trūko aorta, dar spėjo atsidaryti langą ir iššokti.Beje, jeigu žmogus būtų kritęs iš 6 aukšto, jo kaulai visi būtų sulaužyti – sesuo, kai pagaliau su advokatu atgavome iš laidojimo namų – atrodė gražiai, nebuvo sulūžusi, laidotuvėse dalyvavo labai daug žmonių, ir jie gali paliudyti, jog lavonas nebuvo subyrėjęs į gabalus, kaip būtų buvę tokiu atveju, kaip klastojo prokurorai su tyrėjais. 

Vėliau, kai mirusiosios tėvas Romualdas Apanavičius klausdavo, per kurį langą, tyrinėtojai negalėjo atsakyti, taigi, remiantis tyrimu, mirusioji vienu metu iššoko per visus tris langus.

Schema, kuri subraižyta pagal tyrimo medžiagą, buvo paviešinta prieš savaitę išėjusiame “Laisvame laikraštyje”. Akivaizdu, jog prokuratūra, kurios pats pačiausias Zenonas Burokas maskavo garsaus etnologo dukters nužudymą – prie straipsnio juk pridėtas ir Irmanto Mikelionio nutarimas pradėti ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 129 str. 1 d. (NUŽUDYMAS), negalėjo tverti kailyje, ir privalėjo kažką tokio padaryti prieš nukentėjusiąją  – mane, kuri ieškodama teisybės dėl sesers nužudymo, neteko ir to nusikaltimo liudytojo brolio Romualdo Apanavičiaus jaunesniojo, kurį ta pati prokuratūra pavertė mirusiu, pametusi kažkokį mažiuką, 25 cm trumpesnį lavoną Italijoje, o jo paties dukra Deimilė Rimantė Apanavičiūtė buvo galimai pagrobta ir išvežta į Prancūziją įvaikinimui.Praėjusį penktadienį išlaikiau Prancūzijos KUltūros ministerijos 2-ojo A lygio egzaminą, ir aišku, reikėjo laukti – kas dabar dėsis, nes aš turiu teisę prašyti pamatyti mergaitę. Ir štai tau boba devynerios – “Ievos paniekinimas”. Nepažįstu jokios Ievos, tik žinau, kad Lietuvoje grobiami vaikai ir pardavinėjami į užsienį. Brolio užrašuose radau, kad mergaitė buvo pagrobta 2012 metų rudenį. Vaikų teisės paneigė, kad jos atiminėjo vaiką, vadinasi, įvykdytas pagrobimas, brolis rašė lenkiškai “ukradziona”, ir vokiškai “verlorene Tochter”, kad suprastų visi. Vaikų prekyba išlaiko represinį valstybės aparatą, todėl jiems yra svarbus kiekvienas parduotas vaikas. Ievos biografijos niekur internete neradau, todėl iki šiol nesuprantu, iš kur ar aš ar Drižius, ar Guobienė galėjome ją pažinoti – išskyrus, iš policijos pranešimų – kad vyko labai prabangia mašina, kad skrido 165 km/h žiemą, ir nei vienas radaras jos nematė, ir t.t. ir panašiais. Nieko daugiau nežinome, nes į visus oficialius laikraščio užklausimus buvo bukai atsakoma “tyrimo paslaptis”.

Lietuvoje, kurią valdo KGB likučiai, ne vienas ir ne du nukentėjusieji paverčiami nusikaltėliais.

Virginijos Apanavičiūtės atminimo paniekinimas įvyko Generalinėje, Vilniaus ir Panevėžio prokuratūrose, bei įvairiose policijos tyrimo įstaigose – tačiau negi šitie šaunuoliai kels bylas patys sau? Tikrai ne.

Įdomiausia, jog garsiosios Ievutės byloje romų tautybės asmenys jau atsisakė savo parodymų, todėl iš viso neaišku, ar taip yra, kaip sakoma, kad jie žudė, be to, įtariamieji yra nekalti, kol jų kaltė neįrodyta, o sukapoto lavono visuomenė nė nematė. Taip, kaip aš netikiu, kad Romoje, Ostijoje, mirė mano brolis, nors mane įtikinėja tas pats Kriminalinės policijos biuras, su Vilniaus apygardos prokurorais, liepdamas tikėti, nes “netikėti neįmanoma”, rašo prokuroras Žemrieta. Taip čia tikėti, kad romai tikrai nurodė atkasti būtinai tą lavoną – negaliu, nes teisės darbas nesiremia tikėjimu.

Jeigu norima kažkamk kelti bylas dėl numirusio paniekinimo, privalo parodyti to mirusiojo palaikus – nes neįmanoma niekinti kažko, kas nemirė, nes nėra nusikaltimo sudėties. Šioje vietoje policijos departamentas paslydo, nes jeigu labai aktyviai persekios “Laisvą laikraštį, tai šios priemonės žurnalistai nurodys įrodyti, jog Ievutė tikrai mire, ir pateikti palaikų įrodymus, kur būtų aiškiai matyti, jog čia ji. O bus turbūt kaip Romualdo Apanavičiaisu jaunesniojo byloje – nei palaikų, nei nuotraukų, ir nebėra ką iškasti – nes sukūrenta viskas. Puolant visada reikia pagalvoti, ką darys priešininkas. O priešininkas gudrus – pareikalus įrodymų apie mirtį, o tokie įarodymai yra lavonas. Kuris kaip teigė spaudos pranešimai, buvo sukapotas, o sukapotų lavonų tyrimas – atskira teisės šaka, ir kaip rodo praktika, nebūna tyrimas tas atliekamas, preziumuojama, jog čia būtent tas lavonas. Girdėjau tai Daktaro byloje. 

Tačiau teisė remiasi ne tikėjimais o spėliojimais, o įrodymais.

Šitas desperatiškas bandymas gelbėti save, ir nukreipti dėmesį nuo naujų automobilių, yra tiesiog desperacija. Juk Lietuvos Policijos departamentas naudoja su Rusijos FSB siejamą programinę įrangą – pranešė alfa.lt portalas, o “Laisvas laikraštis” tik perspausdino šią informaciją. Ir tie patys konservatoriai kurie palaikė Ievos tėvus, sake sieks, kad Policijos departamentas nebenaudotų FSB programinės įrangos, kuri turi sekimo įskiepį. Vietoj to, kad būtų keliama tarnybinė byla Linui Pernavui, jis išsitraukia Ievutės bylą, ir ja manipuliuoja. Iki šiol visuomenei nepateikta, kaip “Laisvas laikraštis” galėjo pažinoti Ievutę, ir tuo labiau, kaip galima kažką, ko niekas nepažįsta, niekinti? 

 Visiems laikraščiam juk bylų neprikels, o tas nuolatinis smaginimasis keliant vis naujas bylas laisviems laikraščiams, ir rodo, ko bijo policija su prokuratūra – LAISVO ŽODŽIO, kuris yra demokratinėje visuomenėje pamatinė vertybė.

Su Klonio epopėja prokuratūra turėjo Laimutę Stankūnaitę, pagal kurios pareiškimus, ir kartais netgi be jos parašo  (konkrečiai mano byloje už ją skundus rašinėjo Černiauskas, su kuriuo sutartis buvo pasibaigus,- bet teismams ir prokuratūrai tiko ir Černiauskas, visiškai nesvarbu, kad nebuvo įgaliotas, ir tas buvo nustatyta teismo posėdžio metu), keldavo visiems iš eilės bylas. Dabar atsirado Ievutė. Kurios niekas nežinojo, nepažinojo, bet kuri tapo garsesnė už pačią Stankūnaitę.

Beje, visos beviltiškos bylos tiek prieš mane, tiek prieš Giedrę Gorienę buvo nutrauktos, nes mane gynė tas pats tekste minimas Anatolijus Novikovas, o kai pernai Rita Poškienė sukūrė bylą mano vyrui, jį gynė Rolandas Tamašauskas, ir Rita Poškienė bylą nutraukė per 5 dienas, po apklausos, nors tyrėja Stankevičienė gyrėsi, jog tuos perduos bylą į teismą (toje byloje bandyta apkaltinti, kad mano vyras grasino iš durų rankenos nušauti Rūtos Zabielienės draugą girtuoklį Darių Liaudegį, kuris tądien be balno girtas jojo ant arklio su 1,81 promilės, ir jam buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas. Girtuoklį judriame kelyje sustabdęs pilietiškas mano vyras buvo bandomas paversti nusikaltėliu.)

 

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));