skip to Main Content

Ką iš tikrųjų prieš A.Ūso mirtį matė ministras R.Šimašius

 

Žiniasklaidai išplatinus informaciją, kad ministras R.Šimašius prie A.Ūso mirtį matė jį važiuojantį keturračiu motociklu, kilo didelis rezonansas. Vėl pasipylė gausybė spėlionių: kodėl tik dabar paskelbta tokia informacija, kam ji naudinga ir panašiai. Siekdamas aiškumo ir skaidrumo politikas nusprendė savo tinklaraštyje išdėstyti tai, ką matė savo akimis. Įrašas vadinasi „Mano liudijimas apie keturračio motociklo vairuotoją“.

Siekdamas išvengti klaidingų interpretavimų apie žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją (ir joje pateikiamas interpretacijas) noriu detaliau informuoti apie tai, kokias galimai su A.Ūso mirtimi susijusias aplinkybes mačiau sekmadienį ir ką paliudijau prokurorams.

 

Sekmadienį apie pietus teko važiuoti iš Butrimonių į savo sodybą, kuri yra už keliolikos kilometrų nuo Butrimonių. Kartu važiavo mano sodybos kaimynas, kurį pakeliui buvau pavėžėjęs iki parduotuvės.

 

Maždaug pusiaukelėje prisivijau keturratį motociklą, kurį ketinau aplenkti, tačiau nesiryžau to daryti, nes motociklininkas važiavo vingiuotai, keistai manevravo. Todėl apie porą kilometrų važiavau jam iš paskos, kol jis nusuko į pievą. Tada padidinęs greitį nuvažiavau ir daugiau nei motociklo, nei motociklininko nemačiau.

 

Noriu pabrėžti, kad negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, kad mačiau A.Ūsą, nes vairuotojas buvo su šalmu. Taip pat negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, kad keturračio vairuotojas buvo girtas.Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, kad mačiau A. Ūsą.

 

Pirmadienį tik sužinojęs apie A.Ūso mirtį bei tai, kad ji ištiko netoli Butrimonių, pasitikrinau elektroninės žiniasklaidos priemonėse detales ir pamatęs, kad nufotografuotas keturratis yra toks pats arba labai panašus, kaip ir mano matytasis, iš karto paskambinau laikinai einančiam generalinio prokuroro pareigas R.Petrauskui ir pasakiau, ką mačiau sekmadienį. Tą pačią dieną savo darbovietėje priėmiau prokurorą, kuriam daviau detalius parodymus apie visas mano matytas aplinkybes.

 

Noriu pabrėžti, kad padarydamas tai, ką tokiu atveju turėtų padaryti kiekvienas iš mūsų – pranešdamas apie matytas aplinkybes ir paliudydamas jas prokurorams – visiškai suvokiau, kad šiai informacijai pasirodžius viešumoje nebus išvengta įvairių interpretacijų ir net manipuliavimo. Mano liudijimas yra susijęs tik su pilietinės pareigos vykdymu bei įsipareigojimu tiesai, ir nė kiek nėra susijęs su mano asmenine pozicija vykdomų tyrimų atžvilgiu. 

 

R.Šimašiaus tinklaraščio įrašą rasite čia. 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));